חיפוש

dsdsdsd
מרכז רפואי

מה אנחנו יודעים על אוטיזם?

כללית וטוקהאוס מזמינים אתכם למפגש השני בסדרת ההרצאות של "גהה על הבר". ההרצאה תעסוק באוטיזם ובספקטרום האוטיסטי: מהם גבולות הספקטרום? כיצד מאבחנים אוטיזם? ומדוע בשנים האחרונות גדלה כמות האנשים המאובחנים?

צוות אתר כללית

המרכז לבריאות הנפש גהה יוצא בסדרת הרצאות חדשה במסגרת "גהה על הבר". ההרצאה השנייה בסדרה, "המוח האחר" - מה אנחנו יודעים על אוטיזם? היא של ד"ר נחום כץ, סגן מנהל המרכז לבריאות הנפש גהה.

מהו המוח האחר?

מה משותף לביל גייטס, למארק צוקרברג, לסטיב ג'ובס ולג'ף בזוס? איך הם יכלו לבנות מערך תקשורת כל־כך גדול בלי תקשורת? לכולם יש מוח אחר.

האנשים עם "המוח האחר" מסתכלים על המציאות בצורה אחרת, חווים את המציאות ואת האנשים בעולם הזה באופן אחר, ולכן הם יכולים לעשות דברים שאחרים לא עושים ולהצליח לקדם אותם.

חברי הספקטרום האוטיסטי נחשבים לאותם אנשים עם "המוח האחר", כיוון שבמוח שלהם "הפריזמה" שונה. במצבים מסוימים אותו מוח אחר עוזר מאד ל"בעלים" שלו והוא הרבה יותר מיוחד ותורם ממוחות של אנשים אחרים. הבעיה היא שזה מלווה גם בהרבה קשיים בתקשורת ובהשתלבות בחברה.

בעקבות המודעות ההולכת וגוברת לאוטיזם קיימת בשנים האחרונות עלייה דרמטית במספר האנשים שעברו אבחון ונקבע שהם מצויים על הספקטרום האוטיסטי. חשוב לזכור ולשים לב לזה שכל אדם שלוקה באוטיזם שונה מהאחר, ולכל אחד מאפיינים ייחודיים משלו.

על מה נדבר בהרצאה?

בהרצאה נדבר על מהו "המוח האחר"? מהם גבולות הספקטרום? מהם גורמי הסיכון? כיצד ניתן לאבחן הפרעות על הספקטרום האוטיסטי? מדוע חלה עלייה דרמטית במספר המאובחנים? ואצל מי זה נפוץ יותר - גברים או נשים, ולמה? מהן הדרכים להתמודדות? האם לטפל? במה לטפל? ואיך בדיוק?

 על המרצה:

ד"ר נחום כץ, פסיכיאטר, סגן מנהל המרכז לבריאות הנפש גהה, מרכז קורס לתחלואה כפולה באנשים עם מוגבלות שכלית־התפתחותית ואוטיזם, בבית הספר ללימודי המשך בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב.

ד"ר נחום כץד"ר נחום כץ - מה אנחנו יודעים על אוטיזם?

מתי ואיפה?

המפגש יתקיים ביום רביעי ה־10.1.18 בשעה 21:00 בטוקהאוס, תל־אביב. כתובת: יריד המזרח, ביתן 12, נמל תל אביב 

לפרטים נוספים ולהזמנת כרטיסים לחץ/י כאן

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש