חיפוש

dsdsdsd
מרכז בריאות האישה חולון

תתחילי לחשוב גם על עצמך!

המרכז לבריאות האישה בחולון, הנמצא ברחוב רפאל איתן 4, פתוח לשירותכן! המרכז מספק תחת קורת גג אחת שירותי רפואה ובריאות לכל אורך מעגל החיים הנשי

לעשרות אלפי המטופלות הנאמנות של מרכז בריאות האישה ברפאל איתן בחולון יש סיבות טובות מאוד להיות מרוצות. המעבר של המרכז לבריאות האישה מעין יהב בעיר למשכן החדש ברחוב רפאל איתן הוא קפיצת מדרגה של ממש. עם מספר חדרים כפול, מספר רופאים גדול, ציוד אבחון משוכלל, זמינות תורים קצרה יותר ועיצוב אסתטי ומזמין הניבט מכל פינה – המרכז לבריאות האישה הוא מקום שנעים לבוא אליו ונעים לשהות בו.

הגענו לגיל המעבר

עם המעבר למרכז ברפאל איתן, ממשיך המרכז לדבוק במטרות ובערכים שלשמם הוקם – לרכז עבור נשות האזור תחת קורת גג אחת מערך של גינקולוגיה ראשונית ומייעצת על ידי רופאים מומחים מובילים, שירותי בדיקות ואבחון באמצעות ציוד מתקדם, צוות אחיות בעלות התמחות בגינקולוגיה, ומעטפת שלמה של שירותים נלווים כמו דיאטנית ועובדת סוציאלית.

השילוב של טיפול ומניעה כאחד מיושמים במרכז בכל תחום רפואת הנשים. המרכז נותן מענה מלא לשמירה על בריאות האישה במצבי בריאות וחולי, מעודד אותן לאמץ אורח חיים בריא והופך אותן לשותפות מלאות בשמירה על בריאותן.

בשנת 1992 פתח מחוז תל אביב של כללית את המרכז לבריאות האישה הראשון בארץ, בבניין ברחוב ועידת קטוביץ בתל אביב. על הצלחת המודל מעידים עוד כעשרות מרכזי בריאות האישה שנפתחו אחר כך במסגרת הקופה (כאשר גם חלק מהקופות האחרות מנסות לחקות את הקונספט).

במרכז 10 רופאות ורופאים גינקולוגים, כולם עובדים גם בבתי החולים באזור ומביאים איתם ידע וניסיון ייחודיים בתחומים הבאים: פריון, מעקב הריון, בדיקות צוואר הרחם, יחידת אולטרה סאונד גינקולוגי ומיילדותי, גיל המעבר וייעוץ גנטי. בנוסף לכל אלה מתבצעות במרכז בדיקות רפואיות על ידי צוות אחיות מקצועי ומנוסה, כגון: העמסת סוכר, חלבון עוברי, מוניטור עוברי, ליווי הריון ושירות קדם הריון.

האם כבר ב"דייט" הראשון?

המרכז מלווה את האישה לאורך מעגל החיים – בצעירותה, עם תהליך ההתבגרות, היא תגיע מן הסתם לבדיקה גינקולוגית, ייעוץ, הדרכה וקבלת מרשמים לאמצעי מניעה. לקראת הכניסה להריון היא תעבור את הבדיקות הנדרשות ותקבל את הייעוץ הרפואי - מתי להפסיק להשתמש באמצעי מניעה ואיך. אם היא נתקלת בבעיות פוריות, המרכז מציע לה את שירותי פריון המלווים על ידי רופא פריון במרפאה.

כאשר ההריון נקלט, היא תקבל ליווי מלא של ההריון על ידי רופא הנשים "שלה", או כל רופא נשים אחר שתבחר בו. כל בדיקות האבחון המקובלות בהריון לאם ולעובר מתבצעות במרכז – אולטרה סאונד, שקיפות עורפית, סקירת מערכות.

לאחר הלידה, בעוד שהתינוק יקבל שירותים רפואיים במרכז לבריאות הילד בקניון חולון, או בקומה 3 באותו מרכז, תמשיך האם להיות מטופלת של המרכז לבריאות האישה ולקבל את המעקב הגינקולוגי החיוני לכל אישה – בדיקה סדירה של רופא נשים ובדיקת משטח צוואר הרחם.

בהגיעה לגיל המעבר, רופאי המרכז ילוו ויתנו מידע בכל בנוגע לתופעות והתסמונות האופייניות לגיל זה, מהשלב שלפני הפסקת הווסת ולאורך כניסתה של האישה אל תוך הגיל השלישי.

לא צריך להתפצל

היתרון של מרכז אחד הוא עצום – בביקור אחד במרפאה יכולה האישה לקבל את כל קשת השירותים במקום להתפצל למספר ביקורים או מקומות. אם היא צריכה שירות קדם הריון, בדיקת הדם תיעשה מיד לאחר הביקור, ותתואם לה פגישה בנושא ייעוץ הגנטי הבמידת הצורך. אם היא צריכה ייעוץ נרחב באשר לתסמונות הגיל השלישי, הרופאים המתמחים בתחומים השונים זמינים לה במרכז.

בנוסף מציע המרכז סדנאות רלוונטיות לנשים כגון: קורסי הכנה ללידה, עיסוי תינוקות, קורס החייאה ועזרה ראשונה לתינוקות.

הגעת לגיל שאסור להפסיק

"תדירות הביקורים של נשים במרכז גבוהה בגילאי 25־40, תקופת הפוריות, ההריון והלידה", אומר ד"ר רן קידר, מנהל המרכז לבריאות האישה ורופא בכיר בבית חולים וולפסון. "בהמשך התדירות יורדת, אבל לא החשיבות. חשוב מאוד שנשים יבקרו במרכז באופן קבוע, יבצעו בדיקות מעקב שגרתיות ויתגברו על הנטייה להתעלם ולהדחיק.

"זו משימה חשובה מאוד של המרכז – לחנך, לדרבן ולהעלות מודעות לביקורים יזומים של המטופלות המבוגרות יותר", מדגיש ד"ר קידר. "אבחון מוקדם של מחלות כמו סרטן השד, סרטן צוואר הרחם או גידולים שפירים ניתן לבצע באמצעות בדיקה פשוטה. קיום שגרת ביקורים אצל רופא נשים גם לאחר גיל הפריון, וביצוע הבדיקות על פי הוראתו, יכולים להציל חיים ולחסוך סבל רב. אנחנו שמים דגש גדול על מניעה".

למי קראתם מבוגרת?

ד"ר קידר מציין כי משימה זו של המרכז עולה בקנה אחד עם מגמת השינוי שחלה בתפיסות הבריאותיות של נשים בעידן המודרני. עם התארכות תוחלת החיים מתחילות נשים לפתח מודעות לאיכות חייהן בעשורים החמישי, השישי והשביעי, והן לא מקבלות כגזירה משמים את התסמונות המטרידות של גיל המעבר וההזדקנות.

הביקוש לייעוץ גינקולוגי בגילאים אלו נמצא בעלייה בכל העולם המערבי. השאיפה היא לספק בעתיד קשת שלמה של התמחויות לנשים בגילאים אלו – רפואת לב, עור, אנדוקרינולוגיה וסקסולוגיה. הרב־תחומיות של המרכז חשובה גם לצוות הרפואי: "זה היתרון הגדול שלנו", אומר ד"ר קידר. "ההשתייכות לצוות מאפשרת החלפת דעות, הפריה הדדית, אפשרות להיעזר זה בהתמחות של זה ולגבות אחד את השני".

ד"ר רן קידר הוא מנהל מרכז בריאות האישה רפאל איתן ורופא בכיר בבית חולים וולפסון

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש