חיפוש

dsdsdsd
מרכז רפואה יועצת חולון

מרכז לרפואה יועצת לתושבי חולון והסביבה

אנחנו גאים להיות הראשונים שמביאים לתושבי חולון את הבשורה: מיני־בית חולים לכל דבר ועניין, עם מגוון שירותים עצום, רופאים מעולים והמכשור המתקדם ביותר

אם גם לכם יצא לשים לב (וקשה שלא...) לבניין החדש והמרשים המקדם את פני הנכנסים לשכונה ח־300 בחולון, בוודאי תהיתם על מה מדובר. אז זה בדיוק הזמן לבשר כי במהלך החודש הקרוב יפתח את שעריו המרכז החדש לרפואה יועצת, שהוקם עבור מבוטחי כללית באזור חולון והסביבה.

אין לנו איך להגיד את זה אחרת: זו מהפכה של ממש. המרכז החדש הוא למעשה מיני־בית חולים עם מגוון שירותים עצום, צוות רפואי מעולה ומכשור רפואי מהמתקדמים שיש בארץ. הפועל היוצא של מהלך זה הוא שלכלל השירותים הניתנים כיום לתושבי האזור - מרכז בריאות האישה, מרכז בריאות הילד, מכון התפתחות הילד, רפואה משלימה, פיזיותרפיה, מוקד לרפואה דחופה ועוד 12 מרפאות משפחה - מצטרף מרכז גדול, מקצועי וחדשני, המגיש משעות הבוקר ועד שעות הערב המאוחרות מגוון רחב במיוחד של שירותים רפואיים מקצועיים.

מדוע הוחלט על הקמתו של מרכז כזה, ובעיקר - אילו שירותים יוכלו לקבל שם מבוטחי הכללית? יצאנו לפגוש את ד"ר שרון פלורו, מנהל המרכז החדש, וחזרנו עם תשובות מלאות ומנומקות. הנה הן לפניכם. רק שתהיו לנו בריאים.

שלום דוקטור, קודם כל תתחדשו! למה בעצם הוחלט להקים מרכז כזה?

"התשובה הקצרה היא שירות מעולה ומקצועיות מדויקת. התשובה הארוכה היא שהרעיון הזה, של מרכז רפואי כוללני לרפואה יועצת, צובר בשנים האחרונות תנופה עולמית וארצית, ולא במפתיע: הרי יש הגיון רב במתן שירותי ייעוץ וטיפול המשלבים תחומי התמחות רפואיים שונים, כאשר מעבר לנוחות הרבה למבוטחים – יש כאן עבורם ערך מוסף גדול הנובע מהפריה הדדית מקצועית ושיתוף פעולה בין היועצים השונים".

הכול תחת קורת גג אחת

מעניין לציין כי כיום, הדרישה לשירותי רפואה יועצת ברמה גבוהה ובנגישות מקסימלית מגיעה גם מאתנו, המבוטחים, שיודעים ודורשים יותר, כפועל יוצא של המודעות לחשיבותה ויתרונותיה.

ואכן, בשנים האחרונות ובמסגרת מגמה עולמית זו הקימה כללית מרכזים גדולים וחדשניים המציעים בדיוק את זה: מגוון שירותי רפואה וייעוץ מומחים במגוון רחב של מקצועות כמו אף אוזן גרון, עור, אורתופדיה, גסטרו, כירורגיה, אורולוגיה ועוד. כולם תחת קורת גג אחת, קרוב למקום המגורים ומתוך כוונה לייתר את הצורך להגיע לבית חולים. במרכזים אלה (דוגמת מגדל המאה בתל אביב ובבתימון בבת ים), ניתנים גם שירותי אחיות ומכונים למיניהם, לרבות רנטגן, אולטרה־סאונד, מעבדה ועוד.

ובפועל, עבור תושבי חולון והסביבה, מה היה עד עכשיו ומה יהיה מעתה והלאה?

"עד עכשיו ניתנו שירותי הרפואה הראשונית והיועצת במרפאות הקהילה (דוגמת מיינסבך ובית רותר), במרפאות החוץ ובמידת הצורך בבתי החולים במחוזות. המרכז החדש פותח בפני מבוטחינו תושבי הסביבה עולם שלם של שירותים רפואיים מהמתקדמים מסוגם, וכל זאת 'מתחת לבית'. זו הסיבה שמדובר בבשורה משמעותית כל כך, שכן שילוב מעין זה בין זמינות מרבית, מובילות טכנולוגית, מקצועיות ומגוון – טרם נראה באזור.

מה זה נותן לי כמבוטחת?

"ראשית, מרכז כזה יקצר משמעותית את הליכי האבחון וימקסם את איכות ויעילות הטיפול. שנית, וזה חשוב לא פחות, השירותים שיינתנו במרכז מצמצמים את הצורך בפנייה לבתי החולים, בהמתנה מורטת עצבים בחדרי המיון או בהגעה מסורבלת לטיפולי יום למיניהם.

"המטרה שלנו היא לייצר מצב שבו המטופל מקבל את שלל השירותים במרכז אחד, בלי לעבור בין רופאים, להתאשפז שלא לצורך או לרוץ בין מכונים שונים לצורך בדיקות ויעוץ.

"גם במקרים אקוטיים, המגמה כיום היא לספק טיפול במסגרת אשפוז בבית החולים, אך את המשך הטיפול לתת בקהילה. זאת על מנת לקצר ככל הניתן את משך השהות של המטופל בבית החולים ולקרב אליו הביתה את המשך הטיפול".

מרכז אחד, עולם שלם של בריאות

ולפני שנעבור לתיאור המפורט של כלל השירותים המוצעים במרכז, היה לנו חשוב לשמוע גם את מה שיש לפרופ' שלמה בירקנפלד, מנהל מחוז תל אביב־יפו להגיד על המרכז החדש, ועל חשיבותה של הרפואה היועצת המקצועית בקהילה.

"המטרה שלנו היא לשפר כל הזמן את מערכת הבריאות בקהילה - כדי למנוע תחלואה, לקדם בריאות, למנוע אשפוזים שאינם הכרחיים ולתת מענה למכלול הצרכים של המטופלים שלנו, תוך קידום ושמירה על בריאותם ורווחתם. אני גאה לבשר לתושבי חולון שבכללית התושבים נמצאים בידיים טובות!.

"המרכז החדש לרפואה יועצת הוא בשורה של ממש לעיר", מדגיש פרופ' בירקנפלד. "עמלנו זמן רב על מנת לייצר את המוצר הטוב ביותר - החל במכשור המתקדם בארץ, ברופאים מעולים ובכירים ובמגוון עצום של שירותים - מה שיאפשר לתושבי חולון לקבל את כל השירותים בסמיכות למקום מגוריהם מבלי לצאת מהעיר".

אז אילו שירותים ומחלקות יהיו במרכז החדש?

מחלקה קרדיולוגית ומכון לב
המחלקה - בניהולו של  קרדיולוג מומחה בכיר ומנהל טיפול נמרץ לב בבי"ח בילינסון, כשלצידו צוות קרדיולוגים מיומן - מציעה מגוון רחב של בדיקות לצורכי אבחון כמו אקו לב, סטרס אקו במאמץ ועוד. אלה מתבצעות ומפוענחות על ידי צוות טכנאים ואנשי סיעוד מקצועיים הנעזרים בציוד החדשני ביותר בתחום הלב.

מחלקה לפנימית מייעצת והמטולוגיה
עם מיטב המומחים לרפואה פנימית, רפואה דחופה, טיפול נמרץ והמטולוגיה, מדובר בעורף מקצועי חזק שמטרתו לייעץ לרופאי המשפחה מצד אחד, ולהוות מרכז לטיפולי יום מצד שני.

ואכן, במסגרת שירותי המחלקה יינתנו טיפולים תוך־ורידיים מגוונים - לפי הנחיית רופאים מקצועיים - החל באינפוזיית ברזל, דרך אנטיביוטיקה ורידית וכלה בתרופות מורכבות יותר.

מחלקה כירורגית
מחלקה המאוישת על ידי כירורגים כלליים, מומחים לכירורגיית שד וכן כירורגים לנפגעי טראומה. במסגרת זו תתאפשרנה פעולות אבחוניות וטיפוליות רבות, ובכלל זה ניתוחים וטיפולים כירורגיים.

המחלקה כוללת גם חדרי ניתוח מודרניים, ציוד רפואי-טכנולוגי מהמתקדמים שיש, עמדות התאוששות וכמובן צוות סיעודי מיומן ביותר.
בצמוד למחלקה הכירורגית הוקמה מרפאה לטיפול בפצעים כרוניים המצריכים התייחסות של כירורג מומחה לטיפול בפצעים אלו.

מרפאה אורתופדית
את המחלקה האורתופדית מאיישים רופאים מומחים לטובת מתן שירותי אבחון וטיפול במגוון רחב של בעיות אורתופדיות. מבוטחים שהחלו טיפול בבתי החולים יוכלו לקבל כאן המשך טיפול ומעקב, או לחלופין לעבור כאן בדיקות שונות טרום פרוצדורות ניתוחיות בבית חולים.

לצד המרפאה האורתופדית פועל מכון פיזיותרפיה גדול ומצויד, המאויש על ידי צוות מקצועי ומיומן לטיפול אישי וקבוצתי, במרחבי טיפול מודרניים ייעודיים למגוון הבעיות הנפוצות בשטח זה, כולל ריפוי בעיסוק.

מחלקה אורולוגית
המחלקה האורולוגית הייעודית היא ייחודית למרכז, ומטרתה לאבחן ולטפל במגוון בעיות אורולוגיות, כמו גם לבצע הכנות לניתוחים אורולוגיים או מעקב החלמה עם השחרור מבית החולים.

מחלקת עיניים
מחלקת עיניים - אף היא אחת המבוקשות – מציעה מלבד שירותי אבחון למגוון בעיות עיניים גם תתי־התמחויות כמו רשתית, ילדים ועוד.

מחלקת אף־אוזן־גרון, ומכון שמיעה וקלינאות תקשורת
את מחלקת אף־אוזן־גרון מאיישים מיטב המומחים בתחום, כשלרשותם הציוד הכירורגי המתקדם ביותר המבוסס, בין השאר, על טכנולוגיית הסיב האופטי. בצמוד למחלקה זו פועל מכון שמיעה ומכון להתאמת מכשירי שמיעה למבוגרים וילדים. כמו כן, ניתנים במקום שירותי מומחים בתחום קלינאות התקשורת.

עור ומין
מומחים לרפואת עור, מסתבר, נמנים על אנשי המקצוע המבוקשים ביותר. ואכן, לאור ריבוי  פניות בקהילה, הורחב השירות והוא כולל מגוון רחב ביותר של פתרונות רפואיים: מעקב וסקר לאבחון נגעי עור, טיפול מוקדם, טיפול מניעתי ועוד.

כדי להשלים את התמונה בתחום רפואי זה, פועל בצמוד למרפאה גם מכון ייעוץ אלרגיות לילדים ולמבוגרים.

מכון רנטגן ואולטרסאונד
כמתבקש מצומת רפואי מרכזי מעין זה, מצויד המרכז החדש במכון רנטגן מתקדם ובו מערכת רנטגן חדשנית מועטת קרינה, המאפשרת תשובות מהירות ברמת פענוח גבוהה ומדויקת. מכון האולטרסאונד הפועל במרכז מצויד אף הוא במיטב המכשירים המציעים היום יכולות הדמיה מתקדמות.

בית מרקחת
כדי לכלול את מרב השירותים הרפואיים הנדרשים פועל במרכז בית מרקחת מרווח, גדול ונעים, המציע לצד תרופות מרשם גם מבחר מוצרי פארמה.

מוקד לקיחת דמים
מוקד לקיחת דמים משוכלל ויעיל עם מספר רב במיוחד של עמדות ושני מסלולים ייעודיים: מסלול לתורים שנקבעו מראש ומסלול מהיר לקבלת מקרים דחופים. זהו מוקד לקיחת הדם היחידי באזור עם שעות פעילות ממושכות כל כך: מ־07:00 בבוקר ועד 12:45 בצהריים.

ולסיום, נחזור ונדגיש כי החנייה במקום אינה כרוכה בתשלום, וכי לרווחת המבוטחים, המבקרים והממתינים מחכה גם בית קפה נעים ומזמין. רפואה שלמה לכולם.

 
שימו לב במיוחד לשירותים הבאים שהתקרבו עד אליכם:

מרכז רפואה יועצת, רח' נעמי שמר 15, חולון, לגזור ולשמור:

• מוקד לבדיקות דם רצוף עד שעות הצהריים (7:00 עד 12:45)

• מיון טראומה (8:00 עד 19:00)

• מחלקת אשפוז יום

• חדרי ניתוח מודרניים ומאובזרים

• מכון הדמיה הכולל רנטגן ו־4 עמדות אולטרסאונד

• רפואת עיניים

• רפואת אף אוזן וגרון כולל בדיקות באמצעות סיב אופטי

• רפואת עור

• מחלקה כירורגית שירות אורטופדיה ואורולוגיה

• כירורגיית שד

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש