חיפוש

dsdsdsd
שירותי כללית

 

 

 

 

כריתת ערמונית סגורה

תחומי שירות:

אשפוזניתוחיםתחומי רפואהניתוחים

  • סל השירותים
  • קוד שירות: 10019
  • קוד משרד הבריאות: G0077

מהו השירות?

כריתת בלוטת הערמונית דרך צינור השתן (כריתה סגורה).

מה צריך לדעת על השירות?

מהו הטיפול?
כריתה של הערמונית בשיטה הסגורה – דרך השופכה.

מתי צריך לעבור כריתת ערמונית?
במשך השנים - בהשפעת הורמוני המין הזכריים - הולכת וגדלה בלוטת הערמונית. מדובר בדרך כלל בהגדלה שפירה. בגיל 50, לדוגמה, מאבחנים הגדלה שפירה של הערמונית אצל יותר ממחצית מהגברים. את הערמונית המוגדלת יש לכרות אם היא גורמת להפרעות. אם היא אינה גורמת להפרעות הרי עצם ההגדלה אינה מחייבת טיפול. להלן רשימת ההפרעות שעלולות להיגרם מערמונית מוגדלת ושמחייבות ניתוח כריתה: קושי במתן שתן, אי־ספיקת כליות כתוצאה מהגדלת הערמונית, אבנים בשלפוחית השתן, זיהומים חוזרים בדרכי השתן, דימום מדרכי השתן שנובע מהערמונית המוגדלת, חוסר תגובה לטיפול תרופתי או חוסר יכולת או רצון לקבל טיפול תרופתי.

אילו הכנות יש לעשות לקראת הניתוח?
מי שנוטלים תרופות לדילול דם צריכים להפסיק את נטילתם כמה ימים לפני הניתוח. יש לוודא שתרבית השתן שנמסרה לקראת הניתוח היא תקינה. אם היא אינה תקינה, יש להתחיל בטיפול אנטיביוטי מתאים.
יש להיות בצום מוחלט 8 שעות לפני הניתוח.

איך עושים ניתוח לכריתת ערמונית בשיטה הסגורה?
מסירים את החלק המרכזי (הליבה) של הערמונית ומותירים את החלק החיצוני (הקופסית) שלה. אין מדובר בכריתה מלאה (רדיקלית) של הערמונית - ניתוח שנעשה רק במקרים של גידול ממאיר בערמונית (סרטן הערמונית). מטרת הניתוח היא להפחית את הלחץ שיוצרת הערמונית המוגדלת על צינור השתן (השופכה) - לחץ שגורם לחסימתו החלקית.

כריתת ערמונית בשיטה הסגורה (דרך השופכה - TURP) מיועדת לטיפול בערמונית שממדיה גדלו במידה קטנה עד בינונית מהנורמה. הניתוח נעשה באמצעות מכשיר אנדוסקופי המצויד בסיב אופטי ובקצהו לולאה חשמלית המשמשת הן סכין והן מלחם לאיחוי כלי דם בזמן הניתוח. המכשיר מוחדר דרך השופכה אל אזור הערמונית, ושם, באמצעות הלולאה החשמלית, כורת המנתח את החלק המרכזי (את הליבה) שלה פיסות־פיסות ומותיר רק את החלק החיצוני של הערמונית (את הקופסית). הפיסות שנחתכות נשטפות ויוצאות החוצה דרך השופכה. לאחר שמסתיימת הכריתה משמשת הלולאה החשמלית לעצירת הדימומים באזור הניתוח באמצעות צריבת כלי הדם הפתוחים. לאחר מכן שוטפים - דרך האנדוסקופ - את שלפוחית השתן. בדרך הזאת שוטפים החוצה את פיסות הערמונית שנכרתו.

מי נותן הפניה לניתוח?
אורולוג.

זה עולה לי כסף?
לא.

לחיפוש נותני השירות

אם מופיע כפתור "בדיקת זכאות אישית", בלחיצה עליו תעברו לכניסה לאתר כללית און־ליין. הכניסה לאתר מחייבת קוד משתמש וסיסמה
מערכת סל השירותים נועדה לתת לכם את המידע המלא והמעודכן ביותר על השירותים המגיעים לכם בכללית. שימו לב, המידע המתפרסם במערכת עשוי להשתנות מעת לעת כתוצאה משינויים בשירות או בסל כללית.

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לך על כללית...

רוצה לשמוע טיפה?

צריך רק למלא את הטופס - אנחנו נעשה את השאר

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש