חיפוש

dsdsdsd
שירותי כללית

 

 

 

 

נתוח שרוול קיבה

תחומי שירות:

תחומי רפואה

  • סל השירותים
  • קוד שירות: 10275
  • קוד משרד הבריאות: G0151

מהו השירות?

ניתוח שרוול קיבה (הסרה של כ־85% מנפח הקיבה), עקב השמנה לצורך טיפול מציל חיים.

מה צריך לדעת על השירות?

מהו ניתוח שרוול קיבה?
זהו ניתוח שבו כורתים כ־85% מהקיבה המקורית באופן שהחלק הנותר הוא מוארך וצר מאוד ונראה כשרוול. נפחו הממוצע של השרוול הוא כ־100 סמ"ק - בעוד שנפח של קיבה רגילה הוא כ־1,000 סמ"ק - וכתוצאה מכך קטנה באופן משמעותי כמות המזון שיכול המנותח לאכול בארוחה בודדת. ניתוח שרוול קיבה מביא להפחתה ממוצעת של כ־75% מעודף המשקל.

למי מיועד הניתוח?
למבוגרים בעלי BMI מעל 40 או בעלי BMI מעל 35 ונוסף על כך אחד או יותר מגורמי הסיכון הבאים: דום נשימה בשינה בינוני עד קשה, אי־ספיקת לב ימנית, סוכרת, לחץ דם גבוה, אבני כיס מרה, לאחר החלפת מפרקים בגלל משקל יתר, בקע צלקתי או בקע סרעפתי (דיאפרגמתי) גדול, כבד שומני (שהוכח בהדמיה שהוא אינו נובע מצריכת אלכוהול או בעיה רפואית אחרת).

ילדים מתחת לגיל 18 (גיל כרונולוגי גדול מ־13, גיל עצמות גדול מ־15 בבנים וגדול מ־13 בבנות) זכאים לניתוח במקרים הבאים:
1. BMI גדול מ־50 המלווה באחד מהסיבוכים הבאים: לחץ דם גבוה, דיסליפידמיה (רמהגבוהה של טריגליצרידים), הפרעה משמעותית בתפקוד היומיומי - כולל בעיות מפרקים, זיהומים חוזרים בקפלי עור, אי־נקיטת שתן במאמץ, פגיעות במפרקים הקשורות לעודף משקל ומגבילות פעילות גופנית סדירה, מצוקה נפשית על רקע פסיכו־סוציאלי. רפלוקס גסטרו־אזופגיאלי (CERD) - מעבר של תוכן קיבה לוושט.

2. BMI גדול מ־40 המלווה באחד מהסיבוכים הבאים: סוכרת מסוג 2, כבד שומני דלקתי (שהוכח בביופסיה שהוא אינו נובע מצריכת אלכוהול), הפרעת שינה חסימתית משמעותית, לחץ תוך־גולגולתי מוגבר שהסיבה לו אינה נראית בבדיקות הדמיה ושנובע מהמשקל העודף.

3. BMI גדול מ־45 אצל בני נוער מגיל 16 המלווה באחד מהסיבוכים הבאים: יתר לחץ דם, דיסליפידמיה (רמה גבוהה של טריגליצרידים), הפרעה משמעותית בתפקוד היומיומי - כולל בעיות מפרקים זיהומים חוזרים בקפלי עור, אי־נקיטת שתן במאמץ, פגיעות במפרקים הקשורות לעודף משקל ומגבילות פעילות גופנית סדירה, מצוקה נפשית על רקע פסיכו־סוציאלי, רפלוקס גסטרו־אזופגיאלי (CERD) - מעבר של תוכן קיבה לוושט. הטיפול יינתן כאשר יש הוכחה ותיעוד להשתתפות בתוכנית מאורגנת לירידה במשקל והערכה פסיכיאטרית.

מהן ההכנות שיש לעשות לקראת הניתוח?
לפני כל ניתוח בריאטרי, ובכלל זה לפני ניתוח שרוול קיבה, יש לעשות סדרת בדיקות כדי לקבוע את מידת ההתאמה לניתוח: בדיקות הורמונליות לשלילת קיומה של בעיה הורמונלית הגורמת להשמנה, אק"ג וצילום חזה, בדיקת תפקודי ריאות, צילום קיבה או גסטרוסקופיה, אולטרסאונד בטן, בדיקות דם כלליות, הערכה פסיכיאטרית (במקרים מסוימים), הערכה תזונתית.

מי נותן הפניה לניתוח?
רופא המשפחה. עם זאת נדרש גם אישור של המנהל המחוזי או של גורם אחר הפועל מטעמו.

זה עולה לי כסף?
לא.

לחיפוש נותני השירות

אם הכפתור "בדיקת זכאות אישית" מופיע, בלחיצה עליו, תעברו לכניסה לאתר "כללית און־ליין" המחייבת קוד משתמש וסיסמה. אם אין לכם קוד משתמש וסיסמה פנו למרפאה.
מערכת סל השירותים נועדה לתת לכם את המידע המלא והמעודכן ביותר על השירותים המגיעים לכם בכללית. שימו לב, המידע המתפרסם במערכת עשוי להשתנות מעת לעת כתוצאה משינויים בשירות או בסל כללית.

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש