חיפוש

dsdsdsd
שירותי כללית

 

 

 

 

נתוח מעקף קיבה עם תיקון בקע סרעפתי

תחומי שירות:

תחומי רפואה

  • סל השירותים
  • קוד שירות: 10280
  • קוד משרד הבריאות: G0156

מהו השירות?

ניתוח מעקף קיבה, כולל תיקון בקע סרעפתי. הניתוח נעשה מסיבות השמנה לצורך טיפול מציל חיים.

מה צריך לדעת על השירות?

מהו ניתוח מעקף קיבה?
זהו ניתוח שבו מנטרלים את רוב הקיבה ובכך גורמים להקטנה משמעותית מאוד של הקיבולת שלה ולתת־ספיגה מתונה של המזון בגוף. זהו כיום הניתוח הבריאטרי הנפוץ ביותר (70%-60% מכלל הניתוחים הבריאטריים), והוא נעשה באמצעות ניתוח רגיל או בגישה לפרוסקופית - שיטה שבה עושים את הניתוח דרך חמישה־שישה חתכים קטנים בבטן שדרכם מכניסים את כל הציוד הנחוץ לניתוח.

למי מיועד הניתוח?
למבוגרים:
1. בעלי BMI מעל 40.

2. בעלי BMI מעל 35 שיש להם אחד או יותר מגורמי הסיכון הבאים: דום נשימה בשינה, אי־ספיקת לב איסכמית, סוכרת, יתר לחץ דם כאשר המטופל נמצא במעקב במרפאת יתר לחץ דם ולאחר כשלון תרופתי, אבני כיס מרה, לאחר החלפת מפרקים בגלל משקל יתר, בקע צלקתי או בקע סרעפתי (דיאפרגמתי) גדול, כבד שומני (שהוכח בהדמיה שהוא אינו נובע מצריכת אלכוהול או בעיה רפואית אחרת), הפרעות בפוריות משניות להשמנה, אירוע טרומבואמבולי, PSEUDOTUMOR CEREBRI שנובע ממשקל יתר, דיסליפידמיה (LDL מעל 160) כשהמטופל נמצא במעקב במרפאת ליפידים ולאחר כשלון תרופתי ואי־הצלחה בשינוי אורח חיים, שחיקת מפרק נושא משקל כמו פרקי ירכיים, ברך, קרסול (גפיים עליונות וגב לא כלולים) בצירוף של כל הסעיפים הבאים:
   - נזק מוכח בצילום
   - השחיקה מלווה בהפרעה תפקודית/כאב
   - לאחר כישלון בטיפולים חלופים כגון פיזיותרפיה
   - ללא גורם ברור אחר למקור הנזק במפרק

3. בעלי BMI גדול מ־30 וקטן מ־35 אצל מטופלים שעברו ניתוח בריאטרי קודם ונכשלו בו ולמטופלים עם סוכרת מסוג 2 כשהסוכרת אינה מאוזנת כהלכה.

ילדים מתחת לגיל 18 (גיל כרונולוגי גדול מ־13, גיל עצמות גדול מ־15 בבנים וגדול מ־13 בבנות) זכאים לניתוח במקרים הבאים:
1. BMI גדול מ־50 המלווה באחד מהסיבוכים הבאים: לחץ דם גבוה, דיסליפידמיה (רמהגבוהה של טריגליצרידים), הפרעה משמעותית בתפקוד היומיומי - כולל בעיות מפרקים, זיהומים חוזרים בקפלי עור, אי־נקיטת שתן במאמץ, פגיעות במפרקים הקשורות לעודף משקל ומגבילות פעילות גופנית סדירה, מצוקה נפשית על רקע פסיכו־סוציאלי. רפלוקס גסטרו־אזופגיאלי (CERD) - מעבר של תוכן קיבה לוושט.

2. BMI גדול מ־40 המלווה באחד מהסיבוכים הבאים: סוכרת מסוג 2, כבד שומני דלקתי (שהוכח בביופסיה שהוא אינו נובע מצריכת אלכוהול), הפרעת שינה חסימתית משמעותית, לחץ תוך־גולגולתי מוגבר שהסיבה לו אינה נראית בבדיקות הדמיה ושנובע מהמשקל העודף.

3. BMI גדול מ־45 אצל בני נוער מגיל 16 המלווה באחד מהסיבוכים הבאים: יתר לחץ דם, דיסליפידמיה (רמה גבוהה של טריגליצרידים), הפרעה משמעותית בתפקוד היומיומי - כולל בעיות מפרקים זיהומים חוזרים בקפלי עור, אי־נקיטת שתן במאמץ, פגיעות במפרקים הקשורות לעודף משקל ומגבילות פעילות גופנית סדירה, מצוקה נפשית על רקע פסיכו־סוציאלי, רפלוקס גסטרו־אזופגיאלי (CERD) - מעבר של תוכן קיבה לוושט. הטיפול יינתן כאשר יש הוכחה ותיעוד להשתתפות בתוכנית מאורגנת לירידה במשקל והערכה פסיכיאטרית.

מהן ההכנות שיש לעשות לקראת הניתוח?
לפני כל ניתוח בריאטרי, ובכלל זה לפני מעקף קיבה, יש לעשות סדרת בדיקות כדי לקבוע את מידת ההתאמה לניתוח: בדיקות הורמונליות לשלילת קיומה של בעיה הורמונלית הגורמת להשמנה, אק"ג וצילום חזה, בדיקת תפקודי ריאות, צילום קיבה או גסטרוסקופיה, אולטרסאונד בטן, בדיקות דם כלליות, הערכה פסיכיאטרית (במקרים מסוימים), הערכה תזונתית.

מי נותן הפניה לניתוח?
רופא המשפחה. עם זאת נדרש גם אישור של המנהל המחוזי או של גורם אחר הפועל מטעמו.

זה עולה לי כסף?
לא.

לבדיקת זכאות אישית

אם מופיע כפתור "בדיקת זכאות אישית", בלחיצה עליו תעברו לכניסה לאתר כללית און־ליין. הכניסה לאתר מחייבת קוד משתמש וסיסמה
מערכת סל השירותים נועדה לתת לכם את המידע המלא והמעודכן ביותר על השירותים המגיעים לכם בכללית. שימו לב, המידע המתפרסם במערכת עשוי להשתנות מעת לעת כתוצאה משינויים בשירות או בסל כללית. נא לקרוא את תנאי השימוש המלאים לפני השימוש במערכת סל השירותים

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לך על כללית...

רוצה לשמוע טיפה?

צריך רק למלא את הטופס - אנחנו נעשה את השאר

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש