אלקטרואנצפלוגרם‎ EEG ,‎

תחומי שירות:

תחומי רפואהילדיםדימות

  • סל השירותים
  • קוד שירות: 56018
  • קוד משרד הבריאות: 36,32

מהו השירות?

בדיקת הפעילות החשמלית של המוח.

מה צריך לדעת על השירות?

מהי בדיקת EEG?
בבדיקת EEG נעשה רישום של הפעילות החשמלית במוח. בדיקת EEG היא אחת הבדיקות המרכזיות לאבחון אפילפסיה, אך עשויה לסייע גם באבחון בעיות אחרות במוח.

מתי יש צורך בבדיקת EEG?
בדיקת EEG יכולה להצביע על שינויים בפעילות החשמלית של המוח ובכך היא מסייעת לאבחן את המצבים הבאים: אפילפסיה או הפרעות אחרות הגורמות לפרכוסים, חשד לגידול במוח, פגיעה בעקבות חבלת ראש, הפרעה בתפקוד המוח מסיבות שונות (אנצפלופתיה), דלקת במוח,• אירוע מוחי, הפרעות בשינה, הפרעות בזיכרון, הפרעות קשב וריכוז, אבחון מוות מוחי.

איך עושים את הבדיקה?
באמצעות הצמדת אלקטרודות - שהן דיסקיות מתכת קטנות - לראש. האלקטרודות מחוברות בחוטי חשמל למכשיר שמגביר את האותות החשמליים של המוח והופך אותם לתרשים בצורת גלים. אלה מייצגים את הפעילות באזורים השונים של המוח.

מי נותן הפניה לבדיקה?
לרוב נוירולוג.

זה עולה לי כסף?
לא.

לבדיקת זכאות אישית

אם הכפתור "בדיקת זכאות אישית" מופיע, בלחיצה עליו, תעברו לכניסה לאתר "כללית און־ליין" המחייבת קוד משתמש וסיסמה. אם אין לכם קוד משתמש וסיסמה פנו למרפאה.
מערכת סל השירותים נועדה לתת לכם את המידע המלא והמעודכן ביותר על השירותים המגיעים לכם בכללית. שימו לב, המידע המתפרסם במערכת עשוי להשתנות מעת לעת כתוצאה משינויים בשירות או בסל כללית.

כללית לידיעתך כי מגיע לך! צפו במידע על השירות שחיפשתם - מהו השירות? האם הוא כלול בסל הבריאות או בכללית מושלם? למי הוא מיועד? איך אפשר לקבל אותו? אם דרוש לכם מידע נוסף על השירות, פנו למרפאה שלכם

ניוזלטר כללית

אני מסכימ/ה לקבל הודעות במייל