חיפוש

dsdsdsd
שירותי כללית

 

 

 

 

שטיפת שלפוחית השתן עם‎ BCG ‎

תחומי שירות:

תחומי רפואהתחומי רפואהניתוחים

  • סל השירותים
  • קוד שירות: 57004
  • קוד משרד הבריאות: 90586

מהו השירות?

טיפול בסרטן שלפוחית השתן על ידי שטיפת השלפוחית עם BCG (תמיסה המכילה חיידקי שחפת בקר מוחלשים).

מה צריך לדעת על השירות?

מהו הטיפול?
מדובר בשטיפה של שלפוחית השתן באמצעות BCG - תמיסה המכילה חיידקי שחפת מוחלשים. התמיסה פותחה כדי לשמש חיסון לשחפת, אך התברר שהיא יעילה גם לטיפול בסרטן שלפוחית השתן. תוכן התמיסה יוצר דלקת בשכבה הפנימית של שלפוחית השתן ועל ידי כך מפעיל את מערכת החיסון. זו מגינה - בין היתר - גם מפני סרטן שלפוחית השתן.

מתי ניתן הטיפול?
הטיפול מיועד לחולים בסרטן שלפוחית השתן שהתגלה בשלב מוקדם, כשהוא עדיין שטחי ולא חדר לעומק, ולאחר שהגידול נכרת בשיטה אנדוסקופית. מטרת הטיפול היא למנוע הישנות של התאים הסרטניים. הטיפול הזה מפחית את שיעור ההישנות של סרטן שלפוחית השתן מ־70% ל־40%.

מהן ההכנות לטיפול?
בבוקר הטיפול ב־BCG אפשר לאכול, אך רצוי לא לשתות נוזלים (במיוחד משקאות המכילים קפאין). כמו כן אסור לקחת תרופות משתנות בבוקר הטיפול.

כיצד ניתן הטיפול?
צנתר (קתטר) מוכנס לשלפוחית השתן, ודרכו מוחדרת התרופה. בגמר הטיפול מוציאים את הצנתר, ועל המטופל להשתדל להימנע מלהטיל שתן למשך שעה וחצי עד שעתיים. הטיפול ניתן אחת לשבוע במשך שישה שבועות. בגמר ששת השבועות יש הפסקה של חודש. לאחר מכו נעשית בדיקת ציסטוסקופיה, ולפיה מחליט הרופא על המשך הטיפול.

ממה צריך להיזהר?
מכיוון שהשתן של המטופל מכיל חיידקי שחפת, עליו להטיל את מימיו בישיבה ולדאוג לחיטוי קפדני של האסלה לאחר כל ביקור. יחסי מין יש לקיים עם קונדום בשבוע שלאחר הטיפול.

מי נותן הפניה לטיפול?
אורולוג.

זה עולה לי כסף?
לא.

לבדיקת זכאות אישית

אם הכפתור "בדיקת זכאות אישית" מופיע, בלחיצה עליו, תעברו לכניסה לאתר "כללית און־ליין" המחייבת קוד משתמש וסיסמה. אם אין לכם קוד משתמש וסיסמה פנו למרפאה.
מערכת סל השירותים נועדה לתת לכם את המידע המלא והמעודכן ביותר על השירותים המגיעים לכם בכללית. שימו לב, המידע המתפרסם במערכת עשוי להשתנות מעת לעת כתוצאה משינויים בשירות או בסל כללית.

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש