חיפוש

dsdsdsd
שירותי כללית

 

 

 

 

ביופסיה של הערמונית, בגישות שונות

תחומי שירות:

מעבדותתחומי רפואהניתוחים

  • סל השירותים
  • קוד שירות: 57035
  • קוד משרד הבריאות: 55700

מהו השירות?

ביופסיה (דגימת רקמה) מבלוטת הערמונית לצורך אבחון.

מה צריך לדעת על השירות?

מהי ביופסיה של הערמונית?
זוהי בדיקה שבה נוטלים דגימה של רקמה חשודה מבלוטת הערמונית (פרוסטטה) כדי לברר אם מדובר בגידול סרטני. לרוב נעשית הבדיקה דרך פי הטבעת בהנחיית אולטרסאונד.

מתי צריך לעשות ביופסיה של הערמונית?
הבדיקה נעשית במקרים שבהם קיים חשש לגידול ממאיר בבלוטה (סרטן הערמונית).
החשד שמדובר בסרטן הערמונית עולה כאשר הרופא חש בגוש בעת שהוא ממשש את הבלוטה (דרך פי הטבעת) או כאשר ישנה עלייה ברמת ה־PSA בדם. ה־PSA הוא חלבון שמפרישה הערמונית, ורמה מוגברת שלו יכולה להצביע על מחלות שונות בבלוטה כמו דלקת, הגדלה שפירה וכן גידול ממאיר.

צריך הכנה מוקדמת?
לפני ביופסיה של הערמונית צריך לעשות את הפעולות הבאות: חוקן לניקוי המעי הגס, הפסקת נטילה של תרופות לדילול הדם (כמו אספירין וקומדין), נטילת אנטיביוטיקה וצום של 6 שעות לפני הבדיקה.

איך עושים את הבדיקה?
את הביופסיה עושה רופא אורולוג בחדר סטרילי או בחדר ניתוח. לאחר ניקוי וחיטוי של האזור מחדיר הרופא את מתמר האולטרסאונד לפי הטבעת. הוא מזהה את הפרוסטטה וכן את האזור שממנו יש לקחת את הביופסיה. לאחר מכן נותן הרופא זריקת הרדמה מקומית כדי למנוע כאבים בעת נטילת הדגימה. לאחר שהאזור רדום, נוטל הרופא את הביופסיה בעזרת מחט שמוחדרת דרך פי הטבעת. בדרך כלל יש צורך בכמה דקירות כדי ליטול דגימות אחדות מאזורים שונים של הבלוטה.

מי נותן הפניה לבדיקה?
אורולוג.

זה עולה לי כסף?
לא.

לבדיקת זכאות אישית

אם הכפתור "בדיקת זכאות אישית" מופיע, בלחיצה עליו, תעברו לכניסה לאתר "כללית און־ליין" המחייבת קוד משתמש וסיסמה. אם אין לכם קוד משתמש וסיסמה פנו למרפאה.
מערכת סל השירותים נועדה לתת לכם את המידע המלא והמעודכן ביותר על השירותים המגיעים לכם בכללית. שימו לב, המידע המתפרסם במערכת עשוי להשתנות מעת לעת כתוצאה משינויים בשירות או בסל כללית.

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש