חיפוש

dsdsdsd
שירותי כללית

 

 

 

 

צריבה של צוואר הרחם, בשיטות שונות‎ ‎ ‎

תחומי שירות:

תחומי רפואהנשים, הריון ולידה

  • סל השירותים
  • קוד שירות: 62585
  • קוד משרד הבריאות: 57510

מהו השירות?

צריבה של רקמת צוואר הרחם לטיפול בדיספלזיות.

מה צריך לדעת על השירות?

מהו הטיפול?
צריבה של צוואר הרחם היא השם "העממי" שניתן לטיפולים הנעשים בצוואר הרחם. מטרת הטיפולים האלה היא להסיר נגעים טרום־סרטניים או לטפל בפגיעות ויראליות בצוואר הרחם.

מתי עושים את הטיפול?
הבדיקה נעשית כדי לאתר ולטפל ברקמה קדם סרטנית בצוואר הרחם. רופא הנשים מחליט מתי רצוי להסיר נגעים מצוואר הרחם ומתי ניתן להסתפק במעקב בלבד. יש לציין שהטיפול בצריבה לא נדרש תמיד, וככלל הוא נדיר למדי.

איך עושים את הטיפול?
קיימים שני טיפולים להרס נגעים טרום־סרטניים (Cervical Intraepithelial Neoplasia - ובקיצור: CIN):

1. חיתוך של אזור הגידול בעזרת לולאה חשמלית (Loop Cone) או בעזרת לייזר (Laser Cone) או בעזרת סכין (Knife Cone). חיתוך אזור הגידול (שנקרא בלשון העם "צריבה של צוואר הרחם") בשיטת הלולאה החשמלית (Loop Cone) הוא הטיפול המומלץ ביותר - במיוחד בנגעים מפותחים יחסית מסוג CIN 1 ו־CIN 2. מבין טכניקות החיתוך - זו שבאמצעות הלולאה החשמלית היא המקובלת ביותר.

2. הרס אזור הגידול ללא קבלת היסטולוגיה - בעזרת לייזר (לאידוי האזור) או בעזרת הקפאה או באמצעות צריבה חשמלית. הטיפולים האלה מומלצים רק במקרה של נגע טרום־סרטני בשלב הראשוני שלו (CIN 1) או במקרה של נגע קל מסוג אקטרופיון.

מי נותן הפניה לבדיקה?
רופא נשים.

זה עולה לי כסף?
לא.

לבדיקת זכאות אישית

מערכת סל השירותים נועדה לתת לכם את המידע המלא והמעודכן ביותר על השירותים המגיעים לכם בכללית. שימו לב, המידע המתפרסם במערכת עשוי להשתנות מעת לעת כתוצאה משינויים בשירות או בסל כללית. נא לקרוא את תנאי השימוש המלאים לפני השימוש במערכת סל השירותים

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לך על כללית...

רוצה לשמוע טיפה?

צריך רק למלא את הטופס - אנחנו נעשה את השאר

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש