מתן בוטולינום טוקסין‎ 10 ‎יחידות‎ BOTOX ‎

תחומי שירות:

תחומי רפואהילדים

  • סל השירותים
  • קוד שירות: 69050
  • קוד משרד הבריאות: 64612

מהו השירות?

הזרקת בוטוקס לטיפול במגוון מחלות.

מה צריך לדעת על השירות?

מהו רעלן הבוטולינום?
זהו חומר רעיל המיוצר על־ידי חיידק הבוטולינום. הרעלן גורם לשיתוק שרירים פעילים מדי, ובכמות גדולה עלול לגרום גם למוות. הוא נכנס לשימוש לראשונה בשנות ה־70 ועזר בעיקר בתיקון פזילה ועין עצלה. היום משתמשים בו לריפוי והקלה במגוון מחלות.

באילו מצבים ניתן השירות?
1. לצורך ‎הקלה של עווית העפעף (בלפרוספזם)‎ או הפרעות של עצב VII בחולים מעל גיל 12.
‎2. לטיפול בעווית של מחצית הפנים ובפגיעה מוקדית נלווית במתח השרירים (associated focal dystonia) וכן תיקון פזילה בחולים מגיל 12 ומעלה.
3. להפחתת הסימנים והתסמינים של פגיעה צווארית במתח השרירים (cervical dystonia) במבוגרים.
4. לטיפול בעיוות (דפורמציה) של כף הרגל הנובעת מעיוות בגפה העליונה (ספסטיות) בילדים הסובלים משיתוק מוחין מגיל שנתיים ומעלה.
5. עיוות בגפה העליונה (ספסטיות פוקאלית) הנובעת משבץ מוחי בחולים לאחר שבץ קשה עם ספסטיות קשה ביד אשר אינה משתפרת תחת טיפול דרך הפה (פומי) או פיזיותרפיה. המשך הטיפול יינתן לחולים שהוכיחו שיפור לאחר שני הטיפולים הראשונים בתכשיר.
6. מחלת וושט שמאופיינת בחוסר הרפיית הוושט בזמן מעבר מזון (אכלזיה) - בכפוף להנחיות המנהליות בקוד זה.

איך מקבלים את השירות?
יש לקבל אישור מראש מגורם רפואי של כללית, לפרטים פנו למשרד המרפאה שלכם.

לבדיקת זכאות אישית

אם הכפתור "בדיקת זכאות אישית" מופיע, בלחיצה עליו, תעברו לכניסה לאתר "כללית און־ליין" המחייבת קוד משתמש וסיסמה. אם אין לכם קוד משתמש וסיסמה פנו למרפאה.
מערכת סל השירותים נועדה לתת לכם את המידע המלא והמעודכן ביותר על השירותים המגיעים לכם בכללית. שימו לב, המידע המתפרסם במערכת עשוי להשתנות מעת לעת כתוצאה משינויים בשירות או בסל כללית.

כללית לידיעתך כי מגיע לך! צפו במידע על השירות שחיפשתם - מהו השירות? האם הוא כלול בסל הבריאות או בכללית מושלם? למי הוא מיועד? איך אפשר לקבל אותו? אם דרוש לכם מידע נוסף על השירות, פנו למרפאה שלכם

ניוזלטר כללית

אני מסכימ/ה לקבל הודעות במייל