גסטרין

תחומי שירות:

מעבדות

  • סל השירותים
  • קוד שירות: 72080
  • קוד משרד הבריאות: 41

מהו השירות?

בדיקת דם להורמון גסטרין שמופרש מהקיבה ומהתריסריון וגורם להפרשה של חומצה גסטרית מתאי הדופן בקיבה (כחלק מתהליך העיכול).

מה צריך לדעת על השירות?

מה עושים בבדיקה?
בודקים את רמת הגסטרין בדם.

מהו גסטרין?
גסטרין הוא הורמון שאותו מייצרים תאים מיוחדים בקיבה ובלבלב. כשאוכלים משתחרר גסטרין למחזור הדם וגורם להפרשת חומצה בקיבה. החומצה חיונית לעיכול המזון.

מתי עושים את הבדיקה?
כאשר יש שלשולים וכיבים שעמידים לטיפולים קונוונציונליים ואשר נוטים להופיע שוב ושוב. הכיבים יכולים להיות בחלקים שונים של מערכת העיכול - כמו הקיבה, הלבלב והחלק הראשון של המעי הדק. החשד הוא ששלשולים וכיבים שעמידים לטיפולים קונוונציונליים נובעים מהפרשת־יתר של גסטרין לדם - מה שגורם להפרשת־יתר של חומצה בקיבה. אחת הסיבות המרכזיות להפרשת־יתר של גסטרין היא היווצרות גידולים מפרישי גסטרין בלבלב (תסמונת זולינגר־אליסון).

איך עושים את הבדיקה?
את הבדיקה עושים באמצעות לקיחת דם מהווריד.

מי נותן את ההפניה לבדיקה?
אנדוקרינולוג או גסטרואנטרולוג.

זה עולה לי כסף?
לא.

לבדיקת זכאות אישית

אם הכפתור "בדיקת זכאות אישית" מופיע, בלחיצה עליו, תעברו לכניסה לאתר "כללית און־ליין" המחייבת קוד משתמש וסיסמה. אם אין לכם קוד משתמש וסיסמה פנו למרפאה.
מערכת סל השירותים נועדה לתת לכם את המידע המלא והמעודכן ביותר על השירותים המגיעים לכם בכללית. שימו לב, המידע המתפרסם במערכת עשוי להשתנות מעת לעת כתוצאה משינויים בשירות או בסל כללית.

כללית לידיעתך כי מגיע לך! צפו במידע על השירות שחיפשתם - מהו השירות? האם הוא כלול בסל הבריאות או בכללית מושלם? למי הוא מיועד? איך אפשר לקבל אותו? אם דרוש לכם מידע נוסף על השירות, פנו למרפאה שלכם

ניוזלטר כללית

אני מסכימ/ה לקבל הודעות במייל