טריכומונאס

תחומי שירות:

מעבדות

  • סל השירותים
  • קוד שירות: 72171
  • קוד משרד הבריאות: K0361

מהו השירות?

דגימת רקמה הנלקחת מהנרתיק, לצורך איתור טפיל הגורם לדלקת בנרתיק.

מה צריך לדעת על השירות?

מהו השירות?
לקיחת דגימה מהנרתיק כדי לברר הימצאות של הטפיל טריכומונס וגינליס הגורם למחלת הטריכומונס. את הדגימה בודקים במיקרוסקופ ובאמצעותו אפשר לראות את הטפיל.

מהם הסימפטומים של טריכומונס?
הסימפטומים כוללים הפרשה קצפית מרובה מהנרתיק בצבע צהוב־ירקרק, בעלת ריח מאוד לא נעים, ברירית הלדן ניתן לראות מבנה "תות שדה", חשים כאבים באזור שמסביב לנרתיק ובחלק העליון של הירכיים וכן גירוד עז וצריבה בנרתיק. גברים לא סובלים בדרך כלל מתסמיני הטריכומונס, אולם לפעמים אפשר להבחין במעט הפרשה רירית מאיבר המין.

מהו הטיפול?
הריפוי מושג באמצעות טיפול אנטיביוטי פשוט. לרוב מספיקה מנה אחת של פלאג'יל (מטרונידזול) במינון של שני גרמים. אם הטיפול אינו מועיל, ניתן להוסיף מטרונידזול 750 מיליגרם למשך שבוע. בזמן הטיפול יש להקפיד על מין בטוח וכן יש להקפיד שכל השותפים המיניים יקבלו בו־זמנית את הטיפול נגד הטפיל.

מי נותן הפניה לבדיקה?
רופא המשפחה או רופא עור.

זה עולה לי כסף?
לא.

לחיפוש נותני השירות

אם הכפתור "בדיקת זכאות אישית" מופיע, בלחיצה עליו, תעברו לכניסה לאתר "כללית און־ליין" המחייבת קוד משתמש וסיסמה. אם אין לכם קוד משתמש וסיסמה פנו למרפאה.
מערכת סל השירותים נועדה לתת לכם את המידע המלא והמעודכן ביותר על השירותים המגיעים לכם בכללית. שימו לב, המידע המתפרסם במערכת עשוי להשתנות מעת לעת כתוצאה משינויים בשירות או בסל כללית.

כללית לידיעתך כי מגיע לך! צפו במידע על השירות שחיפשתם - מהו השירות? האם הוא כלול בסל הבריאות או בכללית מושלם? למי הוא מיועד? איך אפשר לקבל אותו? אם דרוש לכם מידע נוסף על השירות, פנו למרפאה שלכם

ניוזלטר כללית

אני מסכימ/ה לקבל הודעות במייל