כולסטרול, סך-דם‎

תחומי שירות:

מעבדות

  • סל השירותים
  • קוד שירות: 72200
  • קוד משרד הבריאות: 82465

מהו השירות?

בדיקת דם לבירור רמת הכולסטרול הכללי.

מה צריך לדעת על השירות?

מי זקוק לבדיקה?
מי שסובל מרמת כולסטרול גבוהה (בדיקה שגרתית אחת ל-5 שנים), מי שמטופל בתרופות להורדת כולסטרול, מי שנמצא בסיכון למחלת לב, או מי שיש לו קרובי משפחה שסובלים מכולסטרול גבוה או סוכרת.

הסיבות לרמות גבוהות של כולסטרול יכולות להיות קשורות בסיבות גנטיות, וגם מעודף משקל, עישון, חוסר פעילות גופנית, אלכוהוליזם, צריכה של כמות גדולה של פחמימות בתפריט באופן קבוע של מעל 60%

מה יגלו בבדיקה?
רמה גבוה של כולסטרול מצביעה על סיכון לסוכרת, טרשת עורקים ומחלות לב.

אפשר להוריד את רמות הכולסטרול על ידי שינוי תזונתי ושינוי באורח החיים שכולל ירידה במשקל, יותר פעילות גופנית והפסקת עישון ואם זה לא מספק, גם בעזרת תרופות.

יש הנחיות מיוחדות?
לרוב צריך לצום 12־14 שעות לפני הבדיקה.

לסיבות שבגללן יש לעשות את הבדיקה ולהנחיות מלאות התייעצו עם הרופא המטפל.

לבדיקת זכאות אישית

אם הכפתור "בדיקת זכאות אישית" מופיע, בלחיצה עליו, תעברו לכניסה לאתר "כללית און־ליין" המחייבת קוד משתמש וסיסמה. אם אין לכם קוד משתמש וסיסמה פנו למרפאה.
מערכת סל השירותים נועדה לתת לכם את המידע המלא והמעודכן ביותר על השירותים המגיעים לכם בכללית. שימו לב, המידע המתפרסם במערכת עשוי להשתנות מעת לעת כתוצאה משינויים בשירות או בסל כללית.

כללית לידיעתך כי מגיע לך! צפו במידע על השירות שחיפשתם - מהו השירות? האם הוא כלול בסל הבריאות או בכללית מושלם? למי הוא מיועד? איך אפשר לקבל אותו? אם דרוש לכם מידע נוסף על השירות, פנו למרפאה שלכם

ניוזלטר כללית

אני מסכימ/ה לקבל הודעות במייל