חיפוש

dsdsdsd
שירותי כללית

 

 

 

 

ניקור מחט בהנחיית‎ אולטרה סאונד ‎כולל ציטולוגיה‎ ‎ ‎

תחומי שירות:

דימותמעבדות

  • סל השירותים
  • קוד שירות: 72259
  • קוד משרד הבריאות: L0020

מהו השירות?

ניקור רקמה בעזרת אולטרסאונד ובדיקת תאי הרקמה במיקרוסקופ.

מה צריך לדעת על השירות?

'מהי הבדיקה?
מדובר בבדיקת ביופסיה של השד באמצעות דיקור מחט. את הביופסיה ניתן לעשות באמצעות מחט דקה או עבה.

ביופסיית מחט דקה מתאימה למצבים ייחודיים כמו ציסטה בשד. הדיוק שלה נמוך מזה של ביופסיית מחט עבה. היות שמשתמשים במחט דקה מאוד, ניתן לעשות את הבדיקה ללא הרדמה כלל. הפצע שנותר על העור הוא קטן מאוד ולרוב לא גורם לצלקת.

ביופסיית מחט עבה מאפשרת לקבל גליל של רקמת שד לצורך בדיקתה. המחט מוחדרת דרך חתך קטן בעור אחרי שהנבדקת מקבלת זריקה להרדמה מקומית. לרוב החתך אינו מחייב תפרים ומחלים במהירות.

מתי עושים את הבדיקה?
ביופסיית שד נעשית במקרה של חשש שיש גידול בשד (סרטן השד). החשש הזה עולה במקרים הבאים: בבדיקה ידנית חשים כי קיים גוש בשד, גוש או ממצא חשוד אחר נמצאו בשד בבדיקת הדמיה (ממוגרפיה, אולטרסאונד או MRI), ישנו שינוי בצורת השד, הפטמה הפכה להיות שקועה, הופיעו שינויים בעור השד, מהפטמה מופרש נוזל שאינו חלב.

איך עושים את הבדיקה?
הבדיקה יכולה להיעשות בשכיבה או בישיבה. אם אין נעזרים באמצעי הדמיה, כוללת הבדיקה את השלבים הבאים: הרופא מאתר את הממצא החשוד בבדיקה ידנית, מחטא את העור, עושה בו חתך זעיר כדי לאפשר החדרה של המחט, מחדיר את המחט לתוך החתך (באמצעות מכשיר מיוחד שנושא את המחט), לוקח דגימה (לרוב שומעים "קליק" בעת לקיחת הדגימה) ולבסוף חובש את החתך בעור באמצעות תחבושת קטנה.

אם הביופסיה נעשית בעזרת אולטרסאונד, מאתר הרופא את האזור החשוד בעזרת מכשיר האולטרסאונד וגם מוודא באמצעותו שהמחט נמצאת כל הזמן במקום הנכון.

מי נותן הפניה לבדיקה?
רופא נשים.

היא עולה לי כסף?
לא.

לחיפוש נותני השירות

מערכת סל השירותים נועדה לתת לכם את המידע המלא והמעודכן ביותר על השירותים המגיעים לכם בכללית. שימו לב, המידע המתפרסם במערכת עשוי להשתנות מעת לעת כתוצאה משינויים בשירות או בסל כללית. נא לקרוא את תנאי השימוש המלאים לפני השימוש במערכת סל השירותים

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לך על כללית...

רוצה לשמוע טיפה?

צריך רק למלא את הטופס - אנחנו נעשה את השאר

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש