גונאדוטרופין, הורמון מעורר זקיקים‎ FSH ,‎

תחומי שירות:

מעבדותנשים, הריון ולידהתחומי רפואהנשים, הריון ולידה

  • סל השירותים
  • קוד שירות: 72349
  • קוד משרד הבריאות: 41,70,81

מהו השירות?

בדיקת דם לריכוז הורמון המופרש מבלוטת יותרת המוח ומעודד ייצור זקיקים בשחלות.

מה צריך לדעת על השירות?

מה עושים בבדיקה?
זוהי בדיקת דם לקביעת רמתו של ההורמון FSH (קיצור של Follicular stimulation Hormone). זהו הורמון שמופרש מבלוטת יותרת המוח ותפקידו העיקרי הוא לגרות את הזקיקים בשחלות כדי שיתפתחו ויבשילו. זקיק הוא כיס נוזלים קטן המקיף את הביצית בשחלה. בכל חודש, בעקבות גירוי FSH שהשחלה מקבלת מהמוח, מתפתח אחד הזקיקים, ובו הביצית המיועדת לביוץ.

כשתפקוד השחלות תקין, הן מעבירות משוב למוח לסמן לו שהכול עובד כשורה, ואז רמת ה־FSH במהלך הווסת נמוכה. כשתפקוד השחלות יורד, רמת ה־FSH עולה (למשל בגיל המעבר). לכן, בדיקה של ההורמון הזה משמשת להערכת הרזרבה השחלתית.

מתי עושים את הבדיקה?
במסגרת בירור התקינות של מערכת המין בגברים ובנשים, כאשר האישה אינה מצליחה להיכנס להריון למרות ניסיונות ממושכים וגם במסגרת בירור בנוגע לתופעות גיל המעבר.

איך מקבלים הפניה לבדיקה?
רופא נשים או הרופא המטפל נותנים הפניה לבדיקה הזאת.

זה עולה לי כסף?
לא.

לבדיקת זכאות אישית

אם הכפתור "בדיקת זכאות אישית" מופיע, בלחיצה עליו, תעברו לכניסה לאתר "כללית און־ליין" המחייבת קוד משתמש וסיסמה. אם אין לכם קוד משתמש וסיסמה פנו למרפאה.
מערכת סל השירותים נועדה לתת לכם את המידע המלא והמעודכן ביותר על השירותים המגיעים לכם בכללית. שימו לב, המידע המתפרסם במערכת עשוי להשתנות מעת לעת כתוצאה משינויים בשירות או בסל כללית.

כללית לידיעתך כי מגיע לך! צפו במידע על השירות שחיפשתם - מהו השירות? האם הוא כלול בסל הבריאות או בכללית מושלם? למי הוא מיועד? איך אפשר לקבל אותו? אם דרוש לכם מידע נוסף על השירות, פנו למרפאה שלכם

ניוזלטר כללית

אני מסכימ/ה לקבל הודעות במייל