פרולקטין‎

תחומי שירות:

מעבדותנשים, הריון ולידהתחומי רפואהנשים, הריון ולידה

  • סל השירותים
  • קוד שירות: 72365
  • קוד משרד הבריאות: 41,70,81

מהו השירות?

בדיקת דם לבירור רמת ההורמון פרולקטין - הורמון המופרש מבלוטת יותרת המוח וקשור לתהליכי רבייה.

מה צריך לדעת על השירות?

מה עושים בבדיקה?
בודקים את רמת הפרולקטין בדם. פרולקטין הוא הורמון המופרש בעיקר מבלוטת יותרת המוח. התפקיד העיקרי של ההורמון הזה הוא ייצור חלב להנקה. לכן באופן טבעי רמתו מוגברת במהלך ההריון ובהנקה. עם זאת ישנם מצבים נוספים שבהם רמתו של הפרולקטין מוגברת באופן משמעותי, כמו גידול שפיר בתאים בבלוטת יותרת המוח שמפרישים את ההורמון.

מתי עושים את הבדיקה?
את הבדיקה עושים במסגרת הבירורים לקביעת הסיבות לבעיות פריון או כאשר יש גידול ביותרת המוח (גם כדי לאבחן אותו וגם כדי לעקוב אחריו). רמה מוגברת של פרולקטין עלולה לפגוע במחזור ובפריון. עם זאת יש טיפול תרופתי פשוט שמוריד את רמות ההורמון בדם.

איך עושים את הבדיקה?
מדובר בבדיקת דם. את הבדיקה יש לעשות אחרי שלוש שעות של ערות ופעילות (יש מעבדות הדורשות גם צום של שמונה שעות). במקרים רבים שבהם נמצאה רמה מוגברת של ההורמון הייתה הסיבה לכך אי־עמידה בתנאי הבדיקה.

מי נותן את ההפניה לבדיקה?
רופא נשים, אנדוקרינולוג או הרופא המטפל.

זה עולה לי כסף?
לא.

לבדיקת זכאות אישית

אם הכפתור "בדיקת זכאות אישית" מופיע, בלחיצה עליו, תעברו לכניסה לאתר "כללית און־ליין" המחייבת קוד משתמש וסיסמה. אם אין לכם קוד משתמש וסיסמה פנו למרפאה.
מערכת סל השירותים נועדה לתת לכם את המידע המלא והמעודכן ביותר על השירותים המגיעים לכם בכללית. שימו לב, המידע המתפרסם במערכת עשוי להשתנות מעת לעת כתוצאה משינויים בשירות או בסל כללית.

כללית לידיעתך כי מגיע לך! צפו במידע על השירות שחיפשתם - מהו השירות? האם הוא כלול בסל הבריאות או בכללית מושלם? למי הוא מיועד? איך אפשר לקבל אותו? אם דרוש לכם מידע נוסף על השירות, פנו למרפאה שלכם

ניוזלטר כללית

אני מסכימ/ה לקבל הודעות במייל