צביעה היסטוכימית,אימונוהיסטוכימיה

תחומי שירות:

תחומי רפואה

  • סל השירותים
  • קוד שירות: 72554
  • קוד משרד הבריאות: L0564

מהו השירות?

צביעת משטח של רקמה בבדיקה מיקרוסקופית.

מה צריך לדעת על השירות?

מהי אימונוהיסטוכומיה ואיך עושים את הבדיקה?
אימונוהיסטוכימיה היא שיטה בביולוגיה שמיועדת לאתר ולמקם חלבונים בחתך של רקמה. איתור החלבון נעשה באמצעות קישור של נוגדנים ספציפיים, והצפייה בו במיקרוסקופ אור מתאפשרת באמצעות אנזימים הגורמים לתגובת צבע.

מתי עושים את הבדיקה?
כאשר רוצים לאשר או לשלול הימצאות תאים סרטניים ברקמה שנלקחה בביופסיה. אימונוהיסטוכימיה משמשת לאבחון מחלות סרטניות שונות, כיוון שהימצאות חלבונים שונים אופיינית למחלות שונות. נוסף על כך מאפשרת הבדיקה להתאים את הטיפול האפקטיבי ביותר לחולה. לדוגמה, חולת סרטן השד, שלתאים הסרטניים שלה יש קולטנים לאסטרוגן, יכולה להיות מטופלת בהורמונים דמויי אסטרוגן כמו טמוקסיפן.

מי נותן את ההפניה לבדיקה?
אונקולוג.

זה עולה לי כסף?
לא.

לחיפוש נותני השירות

אם הכפתור "בדיקת זכאות אישית" מופיע, בלחיצה עליו, תעברו לכניסה לאתר "כללית און־ליין" המחייבת קוד משתמש וסיסמה. אם אין לכם קוד משתמש וסיסמה פנו למרפאה.
מערכת סל השירותים נועדה לתת לכם את המידע המלא והמעודכן ביותר על השירותים המגיעים לכם בכללית. שימו לב, המידע המתפרסם במערכת עשוי להשתנות מעת לעת כתוצאה משינויים בשירות או בסל כללית.

כללית לידיעתך כי מגיע לך! צפו במידע על השירות שחיפשתם - מהו השירות? האם הוא כלול בסל הבריאות או בכללית מושלם? למי הוא מיועד? איך אפשר לקבל אותו? אם דרוש לכם מידע נוסף על השירות, פנו למרפאה שלכם

ניוזלטר כללית

אני מסכימ/ה לקבל הודעות במייל