נתרן -דם

תחומי שירות:

מעבדות

  • סל השירותים
  • קוד שירות: 72690
  • קוד משרד הבריאות: 84295

מהו השירות?

בדיקת דם לבירור רמת הנתרן בדם.

מה צריך לדעת על השירות?

מה בודקים?
בבדיקה מבררים מהי רמת הנתרן בדם.

מה תפקידו של הנתרן?
נתרן הוא היון החיובי העיקרי בנוזל שמחוץ לתאים. ריכוז היון בדם נובע מהמשקאות והאוכל שאנו צורכים מצד אחד, ומהפרשת הכליות את הנתרן מצד שני. ריכוז הנתרן בדם מושפע מגורמים רבים ובהם: ההורמון אלדוסטרון אשר גורם להפחתת ריכוז הנתרן בשתן, והורמון נוסף הקרוי ADH.

מה אומרות התוצאות?
ערכים לא תקינים של נתרן עשויים להביא להתייבשות, סחרחורות ושינוי במצב ההכרה. תופעות כאלה מצריכות בדיקה כדי לברר את רמת הנתרן בדם. הבדיקה מומלצת גם במעקב אחר אנשים שעלולים לסבול משינויים ברמות המלחים בדם, למשל: מטופלים בתרופות להורדת לחץ הדם וחולים במחלות כליה. בדיקה זו נעשית כחלק מבדיקת אלקטרוליטים.

לבדיקת זכאות אישית

אם הכפתור "בדיקת זכאות אישית" מופיע, בלחיצה עליו, תעברו לכניסה לאתר "כללית און־ליין" המחייבת קוד משתמש וסיסמה. אם אין לכם קוד משתמש וסיסמה פנו למרפאה.
מערכת סל השירותים נועדה לתת לכם את המידע המלא והמעודכן ביותר על השירותים המגיעים לכם בכללית. שימו לב, המידע המתפרסם במערכת עשוי להשתנות מעת לעת כתוצאה משינויים בשירות או בסל כללית.

כללית לידיעתך כי מגיע לך! צפו במידע על השירות שחיפשתם - מהו השירות? האם הוא כלול בסל הבריאות או בכללית מושלם? למי הוא מיועד? איך אפשר לקבל אותו? אם דרוש לכם מידע נוסף על השירות, פנו למרפאה שלכם

ניוזלטר כללית

אני מסכימ/ה לקבל הודעות במייל