גונאדוטרופין, הורמון מגרה גופיף צהוב‎ LH ,‎

תחומי שירות:

מעבדותמעבדות

  • סל השירותים
  • קוד שירות: 72727
  • קוד משרד הבריאות: 41,43

מהו השירות?

בדיקה לבירור ריכוז ההורמון, המופרש מבלוטת יותרת המוח וגורם לביוץ אצל נשים.

מה צריך לדעת על השירות?

מהי הבדיקה?
זוהי בדיקה של רמת ההורמון LH (קיצור של Luteinizing Hormone) שמופרש מבלוטת יותרת המוח ואשר מגרה את הבשלת הביצית וגורם לביוץ. הביוץ מתרחש 36-34 שעות מהתחלת העלייה ברמת ההורמון או 12-10 שעות לאחר שרמתו הגיעה לשיא. את ההורמון ניתן לגלות בשתן או ברוק. הבדיקה הזאת היא גם אחד האמצעים לבירור התפקוד של האשכים בגברים.

מתי עושים את הבדיקה?
כשרוצים לשפר את הסיכוי להשיג הריון. ההמלצה למי שרוצה להרות היא לקיים יחסי מין סביב מועד הביוץ, ובעיקר לפניו. רוב המחקרים ממליצים על קיום יחסי מין ארבעה ימים טרם הביוץ, יומיים טרם הביוץ, ביום הביוץ וליתר בטחון יומיים לאחר הביוץ. כמו כן עושים את הבדיקה במסגרת טיפולי פוריות הן לנשים והן לגברים.

איך עושים את הבדיקה?
מדובר בבדיקת דם בה נבדקת רמת ה-LH.

מי נותן הפניה לבדיקה?
רופא נשים.

זה עולה לי כסף?
בדיקה שנעשית במסגרת הקופה כלולה בסל הבריאות ואינה עולה כסף. אולם מטעמי נוחות מעדיפות נשים רבות לעשות את הבדיקות האלה בבית באמצעות ערכות שאותן ניתן לרכוש בבתי המרקחת ובפארמים ללא מרשם רופא. הערכות האלה אינן כלולות בסל. הערכות האלה כוללות לרוב 20-10 מקלונים ועולות כ־30 שקל.

לבדיקת זכאות אישית

אם הכפתור "בדיקת זכאות אישית" מופיע, בלחיצה עליו, תעברו לכניסה לאתר "כללית און־ליין" המחייבת קוד משתמש וסיסמה. אם אין לכם קוד משתמש וסיסמה פנו למרפאה.
מערכת סל השירותים נועדה לתת לכם את המידע המלא והמעודכן ביותר על השירותים המגיעים לכם בכללית. שימו לב, המידע המתפרסם במערכת עשוי להשתנות מעת לעת כתוצאה משינויים בשירות או בסל כללית.

כללית לידיעתך כי מגיע לך! צפו במידע על השירות שחיפשתם - מהו השירות? האם הוא כלול בסל הבריאות או בכללית מושלם? למי הוא מיועד? איך אפשר לקבל אותו? אם דרוש לכם מידע נוסף על השירות, פנו למרפאה שלכם

ניוזלטר כללית

אני מסכימ/ה לקבל הודעות במייל