ניקור מחט, בלוטת התריס, בהנחיית US, ציטולוגיה לנבדק

תחומי שירות:

דימותניתוחיםמעבדות

  • סל השירותים
  • קוד שירות: 72794
  • קוד משרד הבריאות: L0022

מהו השירות?

ניקור בלוטת התריס במחט, תוך כדי אולטרסאונד, ולקיחת דגימה לבדיקה במעבדה.

מה צריך לדעת על השירות?

מהי הבדיקה?
מדובר בביופסיה של בלוטת התריס.

מתי עושים את הבדיקה?
כאשר מתגלה גידול בבלוטת התריס - במישוש או בבדיקת הדמיה של אזור הצוואר. נהוג לעשות את הבדיקה רק במקרים שבהם הגידולים גדולים מסנטימטר אחד.

איך עושים את הבדיקה?
כיום נהוג לעשות את הבדיקה בהנחיית אולטרסאונד. במהלך הבדיקה מוחדרת מחט עדינה לתוך הגידול, וכמות קטנה של חומר נשאבת לבדיקה במיקרוסקופ.

מהן בדרך כלל תוצאות הבדיקה?
ב־70% מהבדיקות מתברר שמדובר בגוש שפיר, ורק ב־4% מהבדיקות מתברר כי מדובר בגוש ממאיר. בשאר המקרים לא ניתן לקבוע על סמך הביופסיה אם מדובר בממצא שפיר או ממאיר. במקרה כזה יש לעשות בדיקות נוספות, למשל מיפוי יוד של בלוטת התריס.

מי נותן הפניה לבדיקה?
אנדוקרינולוג.

זה עולה לי כסף?
לא.

לחיפוש נותני השירות

אם הכפתור "בדיקת זכאות אישית" מופיע, בלחיצה עליו, תעברו לכניסה לאתר "כללית און־ליין" המחייבת קוד משתמש וסיסמה. אם אין לכם קוד משתמש וסיסמה פנו למרפאה.
מערכת סל השירותים נועדה לתת לכם את המידע המלא והמעודכן ביותר על השירותים המגיעים לכם בכללית. שימו לב, המידע המתפרסם במערכת עשוי להשתנות מעת לעת כתוצאה משינויים בשירות או בסל כללית.

כללית לידיעתך כי מגיע לך! צפו במידע על השירות שחיפשתם - מהו השירות? האם הוא כלול בסל הבריאות או בכללית מושלם? למי הוא מיועד? איך אפשר לקבל אותו? אם דרוש לכם מידע נוסף על השירות, פנו למרפאה שלכם

ניוזלטר כללית

אני מסכימ/ה לקבל הודעות במייל