חיפוש

dsdsdsd
שירותי כללית

 

 

 

 

מיפוי שריר לב, פרפוזיה, במנוחה ו\או מאמץ, SPECT

תחומי שירות:

תחומי רפואהתחומי רפואה

  • סל השירותים
  • קוד שירות: 73706
  • קוד משרד הבריאות: 78465

מהו השירות?

בדיקת הדמיה של זרימת הדם לשריר הלב על ידי הזרקת תליום או MIBI.

מה צריך לדעת על השירות?

מהו מיפוי לב?
מיפוי לב הוא בדיקת הדמיה שמודדת ומראה את זרימת הדם ללב במנוחה ובמאמץ. התמונות והסרטונים המתקבלים בבדיקה מראים אזורים בלב שזרימת הדם בהם לקויה ואזורים שבהם נפגע שריר הלב.
זרימה לקויה של דם לשריר הלב או חסימה של כלי דם בלב עלולות לגרום לאוטם בשריר הלב (התקף לב).

מתי עושים מיפוי לב?
את הבדיקה עושים כדי להעריך את יעילות הטיפול שניתן לבעיה בעורקי הלב (תרופות, צנתור לב טיפולי או ניתוח מעקפים), כדי להעריך את מצבם של עורקי הלב לפני שמתחילים בתוכנית פעילות מאומצת או לפני ניתוח (למי שנמצא בסיכון מוגבר לבעיות בלב), כדי לברר את הגורם לכאבים בחזה או להחמרה בתעוקת הלב, כדי להעריך את מצבו של שריר הלב לאחר אוטם בשריר הלב.

איך עושים את הבדיקה?
ברוב המקרים הבדיקה נעשית בשני שלבים: במנוחה ובמאמץ. החלק הראשון של הבדיקה נעשה בדרך כלל במנוחה. חומר סימון שפולט קרינה רדיואקטיבית בכמות קטנה (לרוב תליום או טכנציום) מוזרק לווריד ביד. לאחר המתנה של 45-15 דקות (כדי לאפשר לחומר הסימון להיקלט בשריר הלב) מצלמים את הלב במצלמה מיוחדת.

לאחר מכן עושים את הבדיקה הזאת במאמץ - על אופני כושר או על מכשיר הליכה. במשך כל הבדיקה נבדקים ונרשמים - באמצעות אק"ג - לחץ הדם ופעילות הלב. בשיא המאמץ מזריקים שוב חומר סימון לווריד ושוב מצלמים את הלב לאחר המתנה של 45-15 דקות. למטופלים שלא יכולים לעמוד במאמץ פיזי כזה ניתן לדמות אותו באמצעות הזרקת תרופה (דיפירידמול או דובוטמין).

מהי המשמעות של תוצאות הבדיקה?
תוצאות לא תקינות עשויות להעיד על פגיעה בהספקת הדם לשריר הלב עקב היצרות או חסימה בעורקים הכליליים או על צלקת בשריר הלב עקב אוטם (התקף לב) שהתרחש בעבר.

מי נותן הפניה לבדיקה?
קרדיולוג.

זה עולה לי כסף?
לא.

לבדיקת זכאות אישית

מערכת סל השירותים נועדה לתת לכם את המידע המלא והמעודכן ביותר על השירותים המגיעים לכם בכללית. שימו לב, המידע המתפרסם במערכת עשוי להשתנות מעת לעת כתוצאה משינויים בשירות או בסל כללית. נא לקרוא את תנאי השימוש המלאים לפני השימוש במערכת סל השירותים

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לך על כללית...

רוצה לשמוע טיפה?

צריך רק למלא את הטופס - אנחנו נעשה את השאר

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש