פורפובילינוגן דאמינז, כמותי-כדוריות דם אדומות‎ ‎ ‎

תחומי שירות:

מעבדות

  • סל השירותים
  • קוד שירות: 73759
  • קוד משרד הבריאות: L4110

מהו השירות?

בדיקת דם לבירור רמת האנזים פורפובילינוגן דאמינז לאבחון מחלת הפורפיריה.

מה צריך לדעת על השירות?

מהי פורפיריה?
פורפיריה היא שם כללי לקבוצה של שבע מחלות מטבוליות הנגרמות עקב פגם גנטי או נרכש בתהליך הייצור של ההם (Heme).הם הוא שמה של קבוצת תרכובות אורגניות חשובות (ובהן ההמוגלובין).

לפורפיריה ישנם, בין היתר, אחד או יותר מהתסמינים הבאים: התקפים חריפים של כאבי בטן, פגיעות עצביות שונות, פגיעות עוריות, הפרעות נפשיות. אבחון וטיפול נכון עשויים למנוע סבל רב, פגיעות רב־מערכתיות, שיתוק ואף מוות.

קיימות 11 בדיקות מעבדה (הבדיקה לבירור רמת האנזים פורפובילינוגן דאמינז היא אחת מהן) לאבחון ארבעת סוגי הפורפיריה העצבית ושלושת סוגי הפורפיריה העורית. הבדיקות נעשות בשתן, בצואה ובדם.

מי זכאי לשירות?
כל מי שרופא המשפחה או רופא מומחה המליצו לו לעשות אותה.

איך מקבלים את השירות?
מקבלים הפניה מרופא המשפחה או מרופא מומחה.

האם השירות עולה לי כסף?
לא.

לחיפוש נותני השירות

אם הכפתור "בדיקת זכאות אישית" מופיע, בלחיצה עליו, תעברו לכניסה לאתר "כללית און־ליין" המחייבת קוד משתמש וסיסמה. אם אין לכם קוד משתמש וסיסמה פנו למרפאה.
מערכת סל השירותים נועדה לתת לכם את המידע המלא והמעודכן ביותר על השירותים המגיעים לכם בכללית. שימו לב, המידע המתפרסם במערכת עשוי להשתנות מעת לעת כתוצאה משינויים בשירות או בסל כללית.

כללית לידיעתך כי מגיע לך! צפו במידע על השירות שחיפשתם - מהו השירות? האם הוא כלול בסל הבריאות או בכללית מושלם? למי הוא מיועד? איך אפשר לקבל אותו? אם דרוש לכם מידע נוסף על השירות, פנו למרפאה שלכם

ניוזלטר כללית

אני מסכימ/ה לקבל הודעות במייל