חיפוש

dsdsdsd
שירותי כללית

 

 

 

 

טימפונומטריה

תחומי שירות:

טיפוליםתחומי רפואהדימות

  • סל השירותים
  • קוד שירות: 75053
  • קוד משרד הבריאות: 92567

מהו השירות?

רישום של תנועתיות עור התוף.

מה צריך לדעת על השירות?

מהי בדיקת טימפנומטריה?
בבדיקה הזאת מודדים את מידת התנועתיות של עור התוף ושל עצמות השמע באוזן התיכונה בתגובה לצלילים שונים. במילים אחרות: טימפנומטריה מיועדת לבדוק את תקינות האוזן התיכונה.

כיצד נעשית הבדיקה?
הבדיקה נעשית באמצעות מכשיר מיוחד הנקרא טימפנומטר. במהלך הבדיקה מחדירים לתעלת השמע החיצונית אוזנייה זעירה המכילה 3 מכשירים: רמקול (שמשמיע את הצלילים לאוזן), מיקרופון (שקולט את הצליל המוחזר מעור התוף) ופתח נוסף שדרכו מגבירים או מפחיתים את לחץ האוויר על האוזן. עוצמת הצליל המוחזר מעור התוף נמדדת ונרשמת על גרף שנקרא טימפנוגרם.

טימפנומטריה היא בדיקה קצרה, מהירה, אינה מכאיבה ויעילה מאוד בזיהוי בעיות באוזן התיכונה כמו הצטברות נוזלים, דלקת, חוסר אוורור תקין, נקב בעור התוף ותנועתיות יתר של עור התוף.

מה ניתן ללמוד מתוצאות הבדיקה?
באמצעות בדיקת טימפנומטריה לא ניתן לדעת מהי איכות השמיעה של המטופל אלא רק את מידת תפקודה של האוזן התיכונה בהעברת הצליל אל האוזן הפנימית. לכן בהחלט ייתכן מצב שתתקבל תוצאה תקינה בבדיקת הטימפנומטריה על אף שהשמיעה לקויה. במקרה כזה יש לחפש במקום אחר את הסיבות לליקויים בשמיעה.

מי נותן הפניה לבדיקה?
רופא אף־אוזן־גרון.

זה עולה לי כסף?
לא.

לבדיקת זכאות אישית

מערכת סל השירותים נועדה לתת לכם את המידע המלא והמעודכן ביותר על השירותים המגיעים לכם בכללית. שימו לב, המידע המתפרסם במערכת עשוי להשתנות מעת לעת כתוצאה משינויים בשירות או בסל כללית. נא לקרוא את תנאי השימוש המלאים לפני השימוש במערכת סל השירותים

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לך על כללית...

רוצה לשמוע טיפה?

צריך רק למלא את הטופס - אנחנו נעשה את השאר

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש