אם.אר.איי תעלת השידרה ועמוד שידרה גבי

תחומי שירות:

דימותדימותתחומי רפואהילדיםתחומי רפואה

  • סל השירותים
  • קוד שירות: 78548
  • קוד משרד הבריאות: 72146

מהו השירות?

בדיקת תעלת השדרה ועמוד השדרה הגבי ב־MRI.

מה צריך לדעת על השירות?

מהי בדיקת MRI?
בדיקת MRI היא סריקה לא פולשנית של האיברים הפנימיים באמצעות תהודה מגנטית. התוצאה שמתקבלת מהבדיקה היא תמונות ברורות (ואפילו תלת־ממדיות) של האיברים הנבדקים ושל כלי הדם.
בבדיקת MRI לא נעשה שימוש בקרינה שעלולה להיות מסוכנת, כמו, למשל, בצילום רנטגן, ולכן היא נחשבת בטוחה גם בהריון.

מתי יש צורך בבדיקת MRI של עמוד השדרה?
השימוש הנפוץ ביותר הוא במקרים של כאבי גב ושל כאבי צוואר שמקורם - על פי החשד - הוא
גידול או זיהום בעמוד השדרה. כמו כן משתמשים בבדיקה אם הנבדק סובל מכאבים קשים שלא נמצאה להם סיבה בבדיקות אחרות, פשוטות יותר, כמו רנטגן, CT ומיפוי עצמות. כמו כן עושים MRI של עמוד השדרה כאשר חושדים בקיומו של מום מולד בחוט השדרה, במסגרת בירור של מחלות נוירולוגיות שונות, כדי לתכנן ניתוחים או להעריך את תוצאותיהם, כאשר חושדים שקיים אוטם באחד העורקים שמזינים את עמוד השדרה (מצב שנקרא "אוטם חוט השדרה"), כדי לתכנן פעולות פולשניות לשיכוך כאבים בעמוד השדרה.

איך עושים את הבדיקה?
מיטת הבדיקה הצרה שעליה שוכב הנבדק מחליקה באיטיות לתוך המכשיר דמוי המנהרה. במהלך הבדיקה נשמעים רעשים מעט משונים בעת שנעשים הצילומים. יש לציין שישנם נבדקים שחשים אי־נוחות עקב הימצאות בחלל סגור. אם מדובר בתופעה חמורה במיוחד, ניתן לשקול את האפשרות שהבדיקה תיעשה בטשטוש.

מי נותן את ההפניה לבדיקה?
אורתופד מומחה לעמוד השדרה. עם זאת נדרש לבדיקה אישור של המנהל המחוזי או של גורם אחר הפועל מטעמו.

זה עולה לי כסף?
לא.

לבדיקת זכאות אישית

אם הכפתור "בדיקת זכאות אישית" מופיע, בלחיצה עליו, תעברו לכניסה לאתר "כללית און־ליין" המחייבת קוד משתמש וסיסמה. אם אין לכם קוד משתמש וסיסמה פנו למרפאה.
מערכת סל השירותים נועדה לתת לכם את המידע המלא והמעודכן ביותר על השירותים המגיעים לכם בכללית. שימו לב, המידע המתפרסם במערכת עשוי להשתנות מעת לעת כתוצאה משינויים בשירות או בסל כללית.

כללית לידיעתך כי מגיע לך! צפו במידע על השירות שחיפשתם - מהו השירות? האם הוא כלול בסל הבריאות או בכללית מושלם? למי הוא מיועד? איך אפשר לקבל אותו? אם דרוש לכם מידע נוסף על השירות, פנו למרפאה שלכם

ניוזלטר כללית

אני מסכימ/ה לקבל הודעות במייל