צילום עצמות האף, עד שני מבטים

תחומי שירות:

דימותניתוחיםתחומי רפואהדימות

  • סל השירותים
  • קוד שירות: 78579
  • קוד משרד הבריאות: L0210

מהו השירות?

צילום רנטגן של עצמות האף.

מה צריך לדעת על השירות?

מהו צילום רנטגן?
צילום רנטגן הוא אמצעי הדמיה שמאפשר לקבל תמונה של איברי פנים באופן לא פולשני. הצילום נעשה באמצעות קרני רנטגן (קרני X) שלהן כושר חדירה מוגבר - גם דרך רקמות הגוף. הקרניים יוצאות ממכשיר הרנטגן, עוברות דרך האזור בגוף שאותו רוצים לבדוק ופוגעות בסרט צילום או בלוח מיוחד שממיר את הנתונים לתמונה דיגיטלית. הרקמות השונות בגופו של הנבדק סופגות את הקרינה באופן שונה. ספיגת הקרינה משפיעה באופן ישיר על הצבע שבו מופיעה הרקמה בצילום שמתקבל: העצמות הן לרוב לבנות וכך גם גופים מתכתיים או אזורים מסוידים.

מתי צריך לעשות צילום רנטגן של עצמות האף?
את עצמות האף מצלמים בדרך כלל כשיש חשד לשבר של האף בעקבות חבלה.

איך עושים את הבדיקה?
הבדיקה נעשית בשכיבה או בעמידה. אם מדובר בצילום רגיל (ולא בבדיקת CT או בשיקוף), נמצא הנבדק בין המכשיר לבין לוח הצילום או הסרט. בדרך כלל טכנאי רנטגן מסייע לנבדק להתמקם בצורה הנכונה לפני הצילום. לאחר מכן יוצא הטכנאי מהחדר ומפעיל את המכשיר בשלט רחוק. כל צילום נמשך כשנייה אחת.

מי נותן הפניה לבדיקה?
לרוב, רופא אף־אוזן־גרון.

זה עולה לי כסף?
לא.

לחיפוש נותני השירות

אם הכפתור "בדיקת זכאות אישית" מופיע, בלחיצה עליו, תעברו לכניסה לאתר "כללית און־ליין" המחייבת קוד משתמש וסיסמה. אם אין לכם קוד משתמש וסיסמה פנו למרפאה.
מערכת סל השירותים נועדה לתת לכם את המידע המלא והמעודכן ביותר על השירותים המגיעים לכם בכללית. שימו לב, המידע המתפרסם במערכת עשוי להשתנות מעת לעת כתוצאה משינויים בשירות או בסל כללית.

כללית לידיעתך כי מגיע לך! צפו במידע על השירות שחיפשתם - מהו השירות? האם הוא כלול בסל הבריאות או בכללית מושלם? למי הוא מיועד? איך אפשר לקבל אותו? אם דרוש לכם מידע נוסף על השירות, פנו למרפאה שלכם

ניוזלטר כללית

אני מסכימ/ה לקבל הודעות במייל