הרחקת גידולי עור, בשיטות שונות‎

תחומי שירות:

תחומי רפואהניתוחים

  • סל השירותים
  • קוד שירות: 85550
  • קוד משרד הבריאות: 31,55

מהו השירות?

הרחקת גידולי עור, בשיטות שונות‎.

מה צריך לדעת על השירות?

מה כולל השירות:
הסרה של נגעי עור לפי המלצת רופא עור. הטיפול יכול להתבצע לפי שיטות טיפול שונות, לדוגמה: כריתה כירורגית, הסרה באמצעות חנקן נוזלי, צריבה במחט חשמלית.

מה חשוב לדעת על נגעי עור?
בדרך כלל, מרבית השומות המופיעות אצל אדם מסוים נראות אותו הדבר. לעומת זאת, אם מבחינים בשומה או בנגע ששונים משאר הנגעים הקיימים על העור, עולה החשד שמדובר במלנומה.

מהו ההבדל בין שומה לנקודת חן?
אין כל הבדל ביניהן! אלה שתי מילים שמתארות תופעה זהה. שומה (באנגלית: nevus או mole) היא ריבוי של תאים שמקורם בעור, כלומר גידול שפיר. בעור קיימים כמה סוגים של תאים, אולם לרוב, כשמדברים על שומה, מתכוונים לשומה מלנוציטית, כלומר, שומה המורכבת מתאים הנקראים מלנוציטים. (תאים היוצרים מלנין, שהוא צבען-פיגמנט של העור).

כיצד מבדילים בין שומה שפירה למלנומה?
קיימים חמישה סימנים שמעוררים את החשד ששומה היא למעשה מלנומה:
• גיאומטריה (Asymmetry): שומה שאינה סימטרית.
• גבול (Border): גבולות משוננים, לא סדירים או לא ברורים.
• גוונים (Colors): גוונים רבים (מ־3 גוונים ויותר) או אודם מסביב לשומה.
• גודל (Diameter): שומה שקוטרה יותר מ־6 מ"מ (כקוטר מחק בקצה עיפרון). כיום נוטים להתעלם מקריטריון הגודל מאחר שלא מעט מלנומות קטנות מ־5 מ"מ.

לבדיקת זכאות אישית

אם הכפתור "בדיקת זכאות אישית" מופיע, בלחיצה עליו, תעברו לכניסה לאתר "כללית און־ליין" המחייבת קוד משתמש וסיסמה. אם אין לכם קוד משתמש וסיסמה פנו למרפאה.
מערכת סל השירותים נועדה לתת לכם את המידע המלא והמעודכן ביותר על השירותים המגיעים לכם בכללית. שימו לב, המידע המתפרסם במערכת עשוי להשתנות מעת לעת כתוצאה משינויים בשירות או בסל כללית.

כללית לידיעתך כי מגיע לך! צפו במידע על השירות שחיפשתם - מהו השירות? האם הוא כלול בסל הבריאות או בכללית מושלם? למי הוא מיועד? איך אפשר לקבל אותו? אם דרוש לכם מידע נוסף על השירות, פנו למרפאה שלכם

ניוזלטר כללית

אני מסכימ/ה לקבל הודעות במייל