פורסם בראשונה: 09.01.2014
עדכון אחרון: 09.01.2014

מסלול של העצמה אישית ומקצועית

לקריאה נוחה
כך מתארת את העבודה בצוות הריפוי בעיסוק מיה בר ניר, מנהלת תחום הריפוי בעיסוק במרכז לבריאות הנפש גהה. על אף שמדובר באתגר מקצועי לא פשוט לעיתים, כל מי שפגשנו במהלך הביקור במקום - היה עם חיוך.
העצמה אישית ומקצועית

הרבה חום ואהבה יש בצוות לריפוי בעיסוק במרכז לבריאות הנפש גהה. על אף שמדובר באתגר מקצועי לא פשוט לעיתים, כל מי שפגשנו במהלך הביקור במקום היה עם חיוך. "מסלול של העצמה אישית ומקצועית", כך מתארת את העבודה בצוות הריפוי בעיסוק מיה בר ניר, מנהלת תחום הריפוי בעיסוק במרכז לבריאות הנפש גהה.

נתחיל מקצת היסטוריה, המרכז לבריאות הנפש גהה הוקם בשנת 1934, משמעות השם התנכי"ת היא "בריאות". המרכז מטפל באוכלוסייה מגיל הינקות ועד זיקנה. במרכז יש שתי חטיבות: חטיבת ילדים ונוער וחטיבת מבוגרים. בצוות הריפוי בעיסוק עובדות 13 מרפאות בעיסוק מוסמכות ושלוש מדריכות תעסוקה. בית החולים עבר שיפוץ בשנים האחרונות וחדרי הריפוי בעיסוק חדשים ומאובזרים. לרווחת המטופלים קיימת במקום ספריה המיועדת ליחידים ולקבוצות, קיים מטבח טיפולי וכן חדר כושר אותו מפעיל מאמן חדר כושר הבונה  תכנית ייחודית לכל מטופל. 

מה היתרונות של העבודה כמרפא/ה בעיסוק בגהה?

קודם כל מקצועיות ולמידה. למידה שלי על עצמי כמטפל ושל התחום הפסיכיאטרי – מגוון הפרעות נפשיות, הערכות ואבחונים וטיפול. המרכז שלנו הוא מרכז מוביל למי שרוצה להתמחות בתחום ולהיות במקום המקצועי הטוב ביותר.

מה הייחודיות שלכם בהשוואה למקומות אחרים?

אנחנו מטפחים מצוינות, יש המון למידה מקצועית ודגש רב על עבודה בצוות רב מקצועי יחד עם המקצועות הטיפוליים האחרים, הרופאים וצוות הסיעוד. ישנה הדרכה וחניכה אישית, את אף פעם לא לבד במחלקה. בעבור מישהי שמתחילה את דרכה בתחום זאת הזדמנות ללמוד ממנטוריות מנוסות, להצטרף לפורום מוביל ולרכוש ניסיון וידע שישרתו אותה בהמשך הדרך. בעתיד אפשר להתקדם להדרכה של סטודנטים, אנחנו מרכז מוביל בהדרכת סטודנטים מהאוניברסיטאות השונות. יש תהליך של מסלול התמחות מקצועית, יציאה לקורסים, השתלמויות ולמידה נוספת בתחום. למרפאה בעיסוק ותיקה, שכבר עובדת בתחום, יש כאן הזדמנות לעבוד בצוות מקצועי, להשתלב במחקר מתקדם בתחום בריאות הנפש. נעשים כאן מחקרים בשיתוף האוניברסיטאות המובילות ביחידת המחקר שמנהל פרופ' אבי ויצמן.

מה מרוויח מי שבא לעבוד כאן ברמה האישית?

יש כאן צוות תומך, שנותן הרגשה טובה וגב גם ברמה האישית. מעודדים גיבוש חברתי, יש תמיכה והתחשבות בצרכים אישיים של כל אחת ואחד. ישנם ימי כיף וטיולים. תנאים סוציאליים משופרים ואפשרות ליציאה לימי השתלמות ולמידה במסגרת העבודה. המשרה מתאימה לאנשים שהמשפחה חשובה להם ורוצים למצוא איזון בין העבודה למשפחה, ישנה אפשרות לעבודה במשרה חלקית או במשרה מלאה.

מדבר אליכם? לפרטים לגביי משרות בריפוי בעיסוק במרכז רפואי גהה ניתן לפנות למיה בר-ניר במייל: mbarnir@clalit.org.il

היא הגיעה!

אפליקציית כללית החדשה

כל השירותים הדיגיטליים של כללית במקום אחד. הורידו כבר עכשיו את האפליקציה החדשה שלנו

ניוזלטר כללית

אני מסכימ/ה לקבל הודעות במייל