חיפוש

dsdsdsd
אחיות ורופאות מסמנות לב עם הידיים

להיות רופאת משפחה בכללית

ראיון עם ד"ר דנה פלורנטין, מומחית ברפואת משפחה, על היתרונות, האתגרים והשילוב המוצלח בין קריירה לבין חיי המשפחה: "אני מרוצה מאוד מהבחירה שעשיתי"

צוות אתר כללית

 

ד"ר חן ברנס מספר על קריירה בכללית

 

במחקרים רבים על עולם העבודה נמצא כי המפתח לשביעות הרצון של העובדים טמון בסביבת העבודה שלהם: יחס המנהל האישי וההנהלה, ותרומת העבודה להעצמתו האישית של העובד.

ההתמחות ברפואת המשפחה בכללית מציעה למתמחים ברפואה אתגר מקצועי בשילוב תוכנית התמחות מובנית ותומכת. ד"ר דנה פלורנטין, מומחית ברפואת משפחה ומנהלת מרפאת לב העיר בפתח־תקווה, מתארת את המסלול שעברה ואת היתרונות בבחירה בהתמחות הזאת. 

איפה הכול התחיל?

למדתי בטכניון וסיימתי סטאז' בהצטיינות באיכילוב. תמיד ידעתי שאלך לכיוון של רפואת משפחה. יש לי שלושה ילדים והמשפחה חשובה לי. רציתי להיות אמא שנמצאת עם הילדים, ההתמחות והעבודה ברפואת משפחה מאפשרות את זה.

מהו האתגר ברפואת המשפחה?

אני אוהבת את המקצוע, אני נהנית מהקשר עם האנשים.

רפואת המשפחה מסתכלת על האדם כאדם ולא על איבר מסוים. יש אפשרות לעבוד בצורה המשכית עם מטופלים, לקבל תמונה מערכתית של הבעיות שלהם ולראות את ההשלכות של הטיפול על מצבם הבריאותי. מכירים לא רק את המטופל, אלא גם את המשפחה שלו.

למה להתמחות בכללית?

לכללית יש תוכנית התמחות מובנית שבאה מאוד לקראת המתמחים. ימים מרוכזים מוקדשים ללמידה לטובת מבחני שלב או שלב ב. ישנם מפגשים קבוצתיים שמטרתם לענות על צרכי המתמחים בתהליכי הלמידה וההתמחות.

כל מחוז בכללית נותן דגש שונה בהתייחס לצרכי המתמחים. במחוז אחד ישנה קבוצת תמיכה שנותנת מענה לשאלות ולבעיות בעבודה מול מטופלים. אצלנו במחוז דן-פתח־תקווה יש פרויקט של תקשורת רופא-חולה: מצלמים את המתמחים ודנים בנוגע לתקשורת עם החולה. זו פעילות שעוזרת מאוד ומקדמת את המתמחים, היא לא קיימת בהתמחויות אחרות. 

מה עוד ייחודי להתמחות בכללית?

עוטפים אותך, תמיד יש עם מי להתייעץ ולדבר, יש מדריך צמוד לכל אורך שלבי ההתמחות שזמין לכל שאלה. בנוסף, מתרגלים סימולציות ומשקיעים כדי שהמתמחים יעברו בהצלחה את המבחנים. לכללית יש המון מרפאות בכל מקום, כך שניתן לבקש לעבוד קרוב יחסית למקום המגורים. 

מה מחכה למתמחים מבחינת התפתחות מקצועית בעתיד?

בכללית מקדמים מאוד ותומכים במחקר מבחינת הקצאת תקציב וזמן לכל הרופאים שמעוניינים. בנוסף, מקדמים בברכה כל רופא שרוצה להשתלב בהדרכה ובאקדמיה. ישנן גם תתי־התמחויות למי שרוצה להשקיע ולהמשיך ללמוד. אנחנו מקבלים הרבה קורסי העשרה, הכשרה וימי השתלמות במסגרת העבודה. 

איזה קשר יש עם הקהילה?

ניתנת עדיפות לפרויקטים לקידום הבריאות בקהילה. אם יש לכם ראש גדול, יקבלו בברכה הצעות לפרויקטים וישתדלו להקצות משאבים. אני מכירה מישהו שהקים גינה טיפולית לקהילה. ישנה מרפאה שיזמה שינוי של אורח חיים בכל הקהילה שלה, כולל הקמה של קבוצת הליכה וריצה.

מהי החוויה האישית שלך?

אני מאוד מרוצה מהבחירה שעשיתי. נחמד לי לבוא לעבוד, אני מרגישה שיש לי עצמאות מקצועית, התנאים והשעות נוחים מבחינת המשפחה שלי. רפואת משפחה בעיניי זה אופי, אנשים נחמדים וחמים. ההתמחות היא חממה, בכללית נותנים הרבה תמיכה כדי לעזור למתמחים להצליח. 

רוצים להתמחות ברפואת משפחה? למדו עוד על אפשרויות ההתמחות ברפואת משפחה בכללית ועל הדרכים ליצירת קשר עם המחלקה לרפואת המשפחה.  

 

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לך על כללית...

רוצה לשמוע טיפה?

צריך רק למלא את הטופס - אנחנו נעשה את השאר

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש