פורסם בראשונה: 15.06.2011
עדכון אחרון: 09.06.2015
  • אלון שגיב אלון שגיב

מדריך להורים לילדים בני 6

לקריאה נוחה
הילד שלכם בן שש? חשוב שתקבלו את כל המידע על כל הזכויות שיש לו בכללית, בכללית מושלם ובסל הבריאות הממלכתי. מדריך

הורים יקרים,
מזל טוב!

הילד שלכם הגיע לגיל 6 ונכנס לשלב חדש ובוגר יותר של חייו. מעכשיו הוא כבר יכול להתחיל להיות אחראי במידה מסוימת לעצמו ולבריאותו. אנו בכללית נשמח לסייע לכם, להסביר ולהדגים לו את חשיבותה של הרפואה המונעת בעבורו ואיך בעזרת פעולות פשוטות וידידותיות הוא יכול לשמור על בריאותו. הטמעת הרגלים נכונים כבר בגיל הרך חיונית להתפתחות התקינה ולבריאות של ילדכם.

לכבוד יום ההולדת אנחנו מצרפים בסוף המדריך הזה את הספרון המאויר "חמודי בן שש", שבעזרתו יוכל ילדכם ללמוד בדרך משעשעת (יחד עם חמודי) מה חשוב לעשות כדי לשמור על הבריאות.

כמו כן חשוב לנו להביא לידיעתכם את הזכאות שלכם בסל ובתוכניות כללית מושלם כדי לוודא שהמידע הרלוונטי לכם יהיה זמין ונגיש בעבורכם בכל זמן ולכל צורך.

הזכויות שלכם במסגרת הסל

התייעצות עם רופאי ילדים און־ליין בניהול מומחי שניידר. ההתייעצות מתקיימת באמצעות שיחת וידאו אינטרנטית באתר כללית או בשיחת טלפון למוקד 2700* - שאותה ניתן לקיים מכל טלפון - בימים א עד ה מהשעה 16:00 ועד 06:00 למחרת. בימי ו ובערבי חג ניתן השירות מהשעה 13:00 ועד יום א (או היום שאחרי החג) בשעה 06:00.

טיפולי שיניים במסגרת הסל לילדים עד גיל 18 ברשת מרפאות "כללית סמייל" ובמכונים שבהסדר.

שירותי אורתופטיקה: טיפול בבעיות של פזילה ושל מיקוד ראייה אצל ספקים שבהסדר באמצעות טופס 17 ובהשתתפות עצמית. על קבלת טיפול במכונים פרטיים יינתן החזר של עד 50% מההוצאה בפועל ולא יותר מהתעריף המרבי (יש להציג אישור מראש מגורם מוסמך בכללית).

טיפול בהרטבה לילית. הטיפול בילדים בני 5 שנים ויותר כלול בסל הבריאות, אם מדובר בהרטבה לילית עקב בעיה פסיכיאטרית. לעומת זאת לא נכלל בסל טיפול בילדים בני 5 שנים ויותר הסובלים מהרטבה לילית עקב בעיה אורגנית. עם זאת, לילדים כאלה יינתן החזר בשיעור של 50% מההוצאה (אך לא יותר מהתעריף המרבי) בעבור סדרת טיפולים מקובלת במסגרות פרטיות.

קורס לטיפול בגמגום לילדים בני 6 שנים ויותר אצל ספקים שבהסדר באמצעות טופס 17 ובהשתתפות עצמית. את הקורס ניתן לעשות גם במכונים פרטיים ולקבל החזר של עד 50% מההוצאה בפועל, אך לא יותר מהתעריף המרבי. הקורס ניתן באישור של קלינאית תקשורת מחוזית ונמשך 155 שעות. מטופל שקיבל טיפול בגמגום או החזר בעבור טיפול בגמגום אינו זכאי לקבל קורס נוסף לטיפול בגמגום.

במסגרת תוכנית כללית מושלם (בכפוף לתקנון כללית מושלם וכללית פלטינום):

אופטיקה בתוכנית הפלטינום: משקפי ראייה או עדשות מגע בחינם בכל שנה עד גיל 18. שווי ההטבה: עד 600 שקלים בשנה.

טיפולים אורתודנטיים בתוכנית הפלטינום: יישור שיניים בהנחה של עד 60% עד גיל 18 שנים.

בדיקות לאבחון הפרעות קשב וריכוז במסגרת תוכנית הפלטינום בהשתתפות עצמית של 50 שקלים בלבד במכוני ההסדר.

אבחונים דידקטיים ופסיכו־דידקטיים בהשתתפות עצמית של עד 950 שקלים לאבחון דידקטי ובהשתתפות של עד 1,550 שקלים לאבחון פסיכו־דידקטי במכוני ההסדר ללקוחות מושלם; בהשתתפות עצמית של 550 שקלים לאבחון דידקטי ו־950 שקלים לאבחון פסיכו־דידקטי במכוני ההסדר ללקוחות מושלם פלטינום.

טיפול בבעיות הרטבה אצל ילדים: ילדים בני 5 שנים ויותר זכאים לטיפול בהשתתפות עצמית של 490 שקלים במכוני ההסדר או בהחזר של עד 60% - ועד 504 שקלים לכל היותר - במכונים פרטיים.

תרופות מרשם וללא מרשם בהנחות משמעותיות של עד 90% בבתי המרקחת של כללית.

למידע על ספקים שבהסדר הקרובים אליכם היכנסו לאתר כללית מושלם.

בכל שאלה או בירור אתם מוזמנים לפנות למרכז שירות הלקוחות ב־2700* מכל טלפון או להיכנס לאתר כללית.

אנו מאחלים לכם ולילדיכם קריאה מהנה ובריאות טובה,
כללית.

היא הגיעה!

אפליקציית כללית החדשה

כל השירותים הדיגיטליים של כללית במקום אחד. הורידו כבר עכשיו את האפליקציה החדשה שלנו

חשוב לדעת

לקוחות זהב ופלטינום?

בואו תראו מה מגיע לכם - לחצו כאן לפרטים

ניוזלטר כללית

אני מסכימ/ה לקבל הודעות במייל