פורסם בראשונה: 01.07.2018
עדכון אחרון: 01.07.2018
  • צוות אתר כללית צוות אתר כללית

זמני ההמתנה לניתוחים מיוחדים

לקריאה נוחה
ביוזמת משרד הבריאות ניתן לבקש קיצור תור לחמישה ניתוחים חשובים

​משרד הבריאות פירסם הנחיות בנוגע להזמנת תורים לחמשת הניתוחים הבאים:

1. סגירת מפרצת מוחית באמצעות צנתור (הליך שבו מוכנסת צינורית דקה לכלי הדם, ובאמצעותה מתקנים את כלי הדם הפגום).

2. השתלת תומכן או שתל באבי העורקים (בעזרת צינורית דקה מחדירים קפיץ מתכתי לתוך העורק, והוא שומר על דופן העורק כדי שלא יתרחב יתר על המידה).

3. טיפול במפרצת באאורטה הבטנית באמצעות תומכן (בעזרת צינורית דקה מחדירים קפיץ מתכתי לתוך העורק, והוא שומר על דופן העורק כדי שלא תתרחב יתר על המידה).

4. צנתור טיפולי של פיסטולה (בעברית: נצור), השתלת שתל לדיאליזה עם החדרת תומכן או ללא החדרת תומכן (במסגרת אמבולטורית). מדובר בהכנת חיבור תת־עורי בין עורק לווריד. החיבור הזה יוצר כלי דם מלאכותי מתחת לעור שמאפשר להתחבר לדיאליזה.

5. יצירת פיסטולה עורקית־ורידית לדיאליזה עם שתל מלאכותי או בלעדיו (באשפוז או במסגרת אמבולטורית) מדובר בהכנת חיבור תת־עורי בין עורק לווריד. החיבור הזה יוצר כלי דם מלאכותי מתחת לעור שמאפשר להתחבר לדיאליזה.

אם למטופל נקבע תור לאחד מחמשת הניתוחים האלה, ואם עד למועד התור נותרו יותר מ־21 ימי המתנה או אם המטופל הוא חולה אונקולוגי ונותרו יותר מ־30 ימי המתנה לתור לניתוח הקשור למחלתו האונקולוגית, אז באפשרותו להתקשר למוקד הטלפוני שמספרו 03-9405347 בימים א עד ה בין השעות 08:00 בבוקר ל־16:00 אחרי הצהריים כדי לנסות להקדים את התור לניתוח. המוקד יפעל להקדמת התור מול בית החולים שבו נקבע התור לניתוח.

המטופל רשאי לפנות לכל בית חולים ציבורי אחר לקביעת תור מוקדם יותר לניתוח. אם הצליח המטופל לקבוע לעצמו תור מוקדם יותר מזה שהציע לו המוקד ומציג את טופס הזמנה לניתוח של המוסד הרפואי האחר, יפעל המוקד להפקת טופס 17 לאותו מוסד רפואי.

היא הגיעה!

אפליקציית כללית החדשה

כל השירותים הדיגיטליים של כללית במקום אחד. הורידו כבר עכשיו את האפליקציה החדשה שלנו

ניוזלטר כללית

אני מסכימ/ה לקבל הודעות במייל