חיפוש

dsdsdsd
זמני ההמתנה לניתוחים מיוחדים

זמני ההמתנה לניתוחים מיוחדים

ביוזמת משרד הבריאות ניתן לבקש קיצור תור לחמישה ניתוחים חשובים

צוות אתר כללית

צוות אתר כללית

​משרד הבריאות פירסם הנחיות בנוגע להזמנת תורים לחמשת הניתוחים הבאים:

1. סגירת מפרצת מוחית באמצעות צנתור (הליך שבו מוכנסת צינורית דקה לכלי הדם, ובאמצעותה מתקנים את כלי הדם הפגום).

2. השתלת תומכן או שתל באבי העורקים (בעזרת צינורית דקה מחדירים קפיץ מתכתי לתוך העורק, והוא שומר על דופן העורק כדי שלא יתרחב יתר על המידה).

3. טיפול במפרצת באאורטה הבטנית באמצעות תומכן (בעזרת צינורית דקה מחדירים קפיץ מתכתי לתוך העורק, והוא שומר על דופן העורק כדי שלא תתרחב יתר על המידה).

4. צנתור טיפולי של פיסטולה (בעברית: נצור), השתלת שתל לדיאליזה עם החדרת תומכן או ללא החדרת תומכן (במסגרת אמבולטורית). מדובר בהכנת חיבור תת־עורי בין עורק לווריד. החיבור הזה יוצר כלי דם מלאכותי מתחת לעור שמאפשר להתחבר לדיאליזה.

5. יצירת פיסטולה עורקית־ורידית לדיאליזה עם שתל מלאכותי או בלעדיו (באשפוז או במסגרת אמבולטורית) מדובר בהכנת חיבור תת־עורי בין עורק לווריד. החיבור הזה יוצר כלי דם מלאכותי מתחת לעור שמאפשר להתחבר לדיאליזה.

אם למטופל נקבע תור לאחד מחמשת הניתוחים האלה, ואם עד למועד התור נותרו יותר מ־21 ימי המתנה או אם המטופל הוא חולה אונקולוגי ונותרו יותר מ־30 ימי המתנה לתור לניתוח הקשור למחלתו האונקולוגית, אז באפשרותו להתקשר למוקד הטלפוני שמספרו 03-9405347 בימים א עד ה בין השעות 08:00 בבוקר ל־16:00 אחרי הצהריים כדי לנסות להקדים את התור לניתוח. המוקד יפעל להקדמת התור מול בית החולים שבו נקבע התור לניתוח.

המטופל רשאי לפנות לכל בית חולים ציבורי אחר לקביעת תור מוקדם יותר לניתוח. אם הצליח המטופל לקבוע לעצמו תור מוקדם יותר מזה שהציע לו המוקד ומציג את טופס הזמנה לניתוח של המוסד הרפואי האחר, יפעל המוקד להפקת טופס 17 לאותו מוסד רפואי.

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש