חיפוש

dsdsdsd

הזמן הירוק של הכללית

כל עובדת ועובד בכללית מייצרים בממוצע 3.5 קילוגרם פסולת נייר מדי חודש, שהם (אם מכפילים את זה במספר עובדי הכללית) כמיליון וחצי קילוגרם או 1,500 טונות פסולת נייר בשנה. זו הסיבה שהחלטנו למחזר כמה שיותר. זה גם טוב לסביבה וגם משתלם כלכלית

דורון קוראל

דורון קוראל

מה הקשר בין איכות הסביבה, יערות הגשם, כריתת עצים, ייצור נייר ועובדי הכללית? הנה תמצית הקשר: עובדת ועובד בכללית מייצרים, בממוצע, 3.5 קילוגרם פסולת נייר מדי חודש. בחישוב שנתי, זה מגיע ל־42 קילוגרם מדי שנה. עכשיו תכפילו את המשקל זה בכ־35,000 איש ואישה, עובדי הכללית, ותגיעו לכמיליון וחצי קילוגרם, שהם 1,500 טונות של פסולת נייר מדי שנה. והיעד שלנו השנה הוא הוא למחזר כמה שיותר מהכמות הזו. נוסף לכך, כללית גם הפיקה מדריך לאורח חיים ירוק.

למרות המודעות לפעילויות השונות למען איכות הסביבה, מתברר שלא כולם טורחים למחזר. ויש דברים שדווקא נורא קל למחזר אותם, כמו פסולת נייר. גם בבית שלנו וגם בסביבת העבודה. זו הסיבה, שהכללית, שהיא יצרנית פסולת נייר לא קטנה, נרתמת למחזור הנייר.

בישראל נאספים מדי שנה כ-260 אלף טונות המהווים 26 אחוזים מסך המחזור. זה צעד יפה קדימה, אבל אין לנו יותר מדי במה להתגאות, כיוון שברבות ממדינות אירופה  שיעור המחזור של נייר הוא יותר מ־50 אחוזים.

למה בעצם כל־כך חשוב למחזר נייר?

נפח פסולת הנייר מגיע לכשליש מכלל האשפה. לכן העברת פסולת הנייר למחזור במקום לאשפה מצמצמת משמעותית את כמות האשפה הנטמנת בקרקע, חוסכת משאבים לשינוע האשפה, חוסכת יבוא וכמובן תורמת לאיכות הסביבה.

אילו מוצרי נייר אפשר למחזר?

רבים טועים לחשוב כי ניתן למחזר רק נייר עיתון, על אף שבכל בית, נמצאים מוצרים רבים שאפשר למחזר: דברי דואר, דפי ציור, הדפסות, תבניות ביצים, אריזות דגני בוקר, אריזות  של מוצרי קוסמטיקה ואריזות של משחות שיניים. למעשה אפשר למחזר כמעט כל פסולת נייר,  למעט קרטוני חלב וקרטוניות מיץ, מכיוון שהקרטון שלהם מצופה בשכבת פלסטיק שאינה ניתנת למחזור במכונות הנייר. 

מה לאפשר למחזר בעבודה?

המון: הדפסות, פקסים, תכתובות, מכתבים, אריזות של נייר משרדי, אריזות ציוד משרדי, אריזות מחשבים וציוד היקפי וכמובן מארזים של תה וופלים בפינת הקפה.

מה עושה הכללית כדי למחזר נייר?

הכללית דואגת לאיסוף הנייר, הקרטון והמדיה המגנטית ממוסדות הכללית ולמחזורם באמצעות חברת אמניר. כל טונה נייר שמועברת על־ידי הכללית למחזור חוסך עלויות שינוע והטמנת אשפה בקרקע. ובנוסף לכך, על כל נייר לבן שנזרק וממוחזר מקבלים המרפאות, המכונים ובתי־החולים תשלום. כך שהרווח כפול ונקי - גם כלכלית וגם סביבתית.

מה עוד הכללית עושה למען איכות הסביבה?

אנחנו משתמשים בחומרים ידידותיים לסביבה, כמו השקיות התרמיות החדשות לנשיאת תרופות, ואנחנו מטמיעים אמצעים שונים לחסכון באנרגיה, כפי שנעשה במרכז רפואי העמק, מקבוצת כללית: באפריל 2009 התחילה לעבוד במרכז מערכת סולארית לחימום מי־ההזנה לדוד הקיטור. אם בעבר היו המים נכנסים לדוד ב-20 מעלות, הרי כעת, לאחר החימום באנרגיית השמש, הם נכנסים לדוד בחום של 50 מעלות. בכך חוסך המרכז הרפואי בצורה משמעותית את האנרגיה שיש להשקיע כדי לחמם את המים ולהפוך אותם לקיטור. המתקן יחזיר את ההשקעה בו בתוך ארבע שנים וחצי.

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לך על כללית...

רוצה לשמוע טיפה?

צריך רק למלא את הטופס - אנחנו נעשה את השאר

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש