חיפוש

dsdsdsd
אשת חייל

7 הסודות של האימהות שלא שוכחות שום דבר

הן מכינות טנא לשבועות חודש מראש, זוכרות תמיד מתי יש שיעור התעמלות ולילדים שלהן תמיד יש חולצה לבנה נקייה בארון, ככה למקרה שיהיה איזה טקס. אמהות מתוקתקות - שבעה טיפים שמסבירים איך הן עושות את זה

צוות אתר כללית

זה קורה דווקא כשחשבנו שפיצחנו את השיטה: מחקנו את כל המטלות להיום, מהאפליקציה או מהרשימה שתמיד מתעדכנת בראש; זכרנו איזה ילד צריך נעלי התעמלות בבוקר; הספקנו להזמין זר פרחים לחמות שחוגגת יום הולדת; ואפילו קבענו דייט עם חברה, אמנם לעוד שבועיים, אבל מי סופר. ואז, כשאנחנו מרגישות כמו סופרוומן, ונכנסות למיטה עייפות אך מרוצות מיום מוצלח, זה מכה בנו - שוב שכחנו משהו חשוב כמו למשל, לקבוע סוף סוף את התור ההוא לרופא.

אי אפשר להחזיק את כל הכדורים באוויר כל הזמן, אנחנו אומרות לעצמנו, מנסות להתנחם. אבל דווקא אז צץ הזיכרון המרגיז של האמא ההיא מהגן של הילדה שתמיד נראית כמו האישה הכי תקתקנית בעולם. לה זה לא היה קורה, אתן חושבות; היא תמיד מוכנה לכל דבר. ואם זה לא מספיק, תמיד היא נראית כל כך רגועה ושלווה, כאילו היא לא חלק מהמרוץ התמידי של כולנו. איך היא עושה את זה? היא נולדה ככה, או שאפשר ללמוד את זה?

החדשות הרעות הן שסביר להניח שרוב הנשים התקתקניות האלה פשוט נולדו עם כישרון לסדר וארגון, אבל החדשות הטובות הן שהחיים המודרניים, עם כל הטירוף והלחץ שהם מביאים איתם, גם יוצרים עבורנו שפע של פתרונות, טכנולוגיים ואחרים, שיכולים לעזור לנו לקחת מחדש את השליטה בסדר היום לידיים שלנו.

שיחות עם אותן "סופרוומניות" מניבות שפע של רעיונות, עצות וטיפים שעוזרים להן לחסוך בזמן, המשאב הנדיר מכל, ולנהל את לוח הזמנים שלהן ביעילות – במקום שהוא ינהל אותן.

1. מרשם? טופס 17? הפניה? יש הכול באינטרנט

אחד הנושאים שקל להזניח, למרבה הצער, הוא הבריאות. במיוחד כשמדובר בבריאות שלנו, האימהות. והאמת שזהו דווקא אחד התחומים שבהם ההתקדמות הטכנולוגית מרשימה ביותר. יש שפע של אפשרויות לחיסכון בזמן באמצעים דיגיטליים, כמו למשל אפליקציית כללית שמאפשרת לבצע כמעט כל פעולה באמצעות הנייד: לזמן תור לרופא משפחה ולרופאים יועצים, לקבוע תור לבדיקת דם, לצפות בתוצאות בדיקות ועוד. אפילו אין צורך לזכור את הסיסמה - כי היא נשלחת ב־SMS מתוך האפליקציה.

אחרי הביקור אצל הרופא, כל מה שתצטרכו יעלה לאתר - בין אם זה סיכום רפואי עם המלצות, מרשם לתרופה, הפניה לרופא מומחה, טופס 17 או הפניה לבדיקת דם. באתר אפשר גם לראות תוצאות של בדיקת דם שכבר בוצעו, ולעקוב אחרי ההיסטוריה הרפואית של כל אחד מבני המשפחה - אצל אילו רופאים ביקר ומתי, אילו תרופות קיבל, ומה היו תוצאות הבדיקות שלו לאורך זמן. דרך האתר אפשר גם לשלוח לרופא בקשה לחידוש מרשם, או להוריד אישור מחלה שקיבלתם.

גם כשמדובר בעניינים דחופים יותר - למשל, השעה עשר בלילה ויש לכן בבית תינוקת בוכה, עם חום ופריחה לא חייבים לצאת מהבית. במקום לרוץ למיון ולבלות בו את הלילה - אפשר להשתמש בשירות התייעצות עם רופא און־ליין של כללית. בשירות זה, אפשר לנהל שיחת וידאו עם רופא משפחה, רופא ילדים או רופא עור, באמצעות אתר האינטרנט והאפליקציה, דרך המחשב, הטאבלט וכמובן הסמארטפון.

כך, הרופא יכול להתרשם מהבעיה ולהנחות אתכם כיצד לפעול. הרופא ישלח לכם במייל בתום השיחה סיכום של הייעוץ, מרשם לתרופות אם יש צורך, וכן גם הפניה למיון לפי שיקול דעתו. ההפניה תישלח גם לבית החולים שאליו אתם מעדיפים להגיע. השירות פועל כשהמרפאות סגורות - בלילות, בשבתות ובחגים, והוא בחינם.

2. לכו למטבח - אבל רק פעם בשבוע

הבריאות, כמו שכולנו יודעים, לא מתחילה ונגמרת בביקור אצל הרופא. כל הזמן מספרים לנו על חשיבות האוכל הבריא ומטיפים לנו להיכנס למטבח ולהתחיל לבשל מנות מזינות ובריאות. מצד אחד, אנחנו מבינות שזה חשוב; מצד שני, הילדים לא תמיד מיישרים קו עם מה שאנחנו רוצים שהם יאכלו ורק רוצים לנשנשנ פיצות, ומצד שלישי - למי בכלל יש זמן וכוח?

מתברר שגם בתחום הזה, אין מנוס וחייבים להתכונן מראש, כדי למנוע את הכאוס. קבעו לכם מראש יום או ערב בשבוע שבו מבשלים את רוב האוכל לשאר השבוע. כדי למנוע את המריבות היומיומיות על התפריט, אפשר ורצוי לשתף את הילדים בקביעת ההרכב שלו. עדיף לארגן את הממצאים בטבלה לפי יום - כך שבכל יום כולם יידעו מה צפוי. זה מרגיע ומפחית לחצים גם אצל הילדים וגם אצל ההורים.

אפשר גם להשאיר יום בשבוע למשהו שקל וכיף להכין, או אפילו להזמין מבחוץ. אחרי הכל, גם לנו מגיע לנוח, לא ככה?

עכשיו, כשאתם יודעים מראש מה תבשלו השבוע, קל הרבה יותר להכין רשימת קניות מדויקת, בלי בזבוזים ומצרכים שייזרקו לפח; ועוד יותר קל לערוך את הקנייה באינטרנט, ומראש - כך שהכל יהיה מוכן ליום הבישולים. לא משנה באיזה אתר תזמינו, כדאי ליצור רשימה קבועה שתוכלו להזמין כל שבוע מחדש.

ואם כבר מדברים על קניות, כדאי לעשות כמה שיותר מהן באינטרנט. ולא רק קניות אפשר לעשות באינטרנט כמובן - אלא גם להזמין תורים לרופאים, אם צריך, מכל שעה ומקום, גם בחצות הלילה כשאתם בחופשה בצפון.

​רוצות לקבוע תור לרופא? לצפות בתוצאות בדיקות מעבדה?

 הכל אפשרי באתר כללית און־ליין!
למעבר לכללית און־ליין

3. אם זה לא נרשם, זה לא קיים

האמא המתוקתקת שדיברנו עליה בתחילת הכתבה? רוב הסיכויים שהיא לא זוכרת הכל בעצמה - אבל מנהלת רשימות לכל דבר, והן העוזרות הסודיות שלה. מומלץ במיוחד לנהל לוח זמנים כללי של כל בני הבית - ממלאים בכל שבוע טבלה לשבוע הבא, מחולקת לפי ימים, עם פירוט של הפעילויות המרכזיות, כמו למשל חוגים או תור לרופא והתרעות של דברים שחייבים לזכור בכל יום: חולצה לבנה לבית הספר, לשלם ועד בית או לקנות מתנה ליום הולדת בגן.

4. תכינו מראש - תראו שזה יתפוס

בערב, אחרי שיצאתן מהעבודה בריצה, ואספתן ילדים, בידרתן, האכלתן, רחצתן, סיפרתן וגם קצת חינכתן - למי נשאר כוח להתכונן למחר? אבל כדאי להישאר על הרגליים לעוד עשר דקות - זה משתלם: הכינו יחד עם הילדים את התיק שלהם למחר, בדגש על ציוד או בגדים מיוחדים, כדי שלא תיאלצו לחפש את נעלי ההתעמלות בבוקר; ארזו בקופסאות את ארוחת הצהריים שלכן לעבודה, כך שבבוקר תצטרכו רק להוציא אותה מהמקרר; ומלאו בקבוקי מים לכל המשפחה, כדי שלא תשכחו.

5. יש לזה אפליקציה

כשהסמארטפון תמיד אתנו, האפליקציות עוזרות לחסוך זמן - אבל גם להעביר אותו בנעימים. את בהריון? אפליקציית 40 שבועות של כללית תספק לך בכל שלב מידע רב על התפתחות העובר, חומר קריאה כיפי כששוב לא ישנים בלילה מרוב התרגשות. קבעתם תור לרופא ויש לכם כמה דקות לחכות בתור עם הילדים? אפליקציית הגן של חמודי כוללת משחקים כיפיים וחינוכיים לילדים. אפליקציה מומלצת אחרת מוקדשת להתפתחות הילד ומיועדת להורים לילדים עד גיל שנתיים, המעוניינים לעקוב אחר ההתפתחות הצפויה שלהם.

​בהריון? עכשיו תוכלי לגלות מה עובר עלייך ועל העובר בכל שבוע

איך? פשוט! באפליקציית ההריון של כללית
אפליקציית 40 שבועות

6. הילדים מנהלים אתכן? תתחילו לנהל אותם

לוח זמנים משפחתי קבוע מראש יוצר מתווה כללי לפעילות של כל בני המשפחה ועוזר לכולם להרגיש יותר בטוחים, כי הם יודעים מה צפוי עכשיו. קבעו בלוח הזמנים משבצת לכל פעולה - מתי מכינים שיעורים, מתי נחים, מתי צופים בטלוויזיה; ואל תשכחו להכניס ללו"ז מטלות ביתיות שמתחלקות בין כולם: כתבו מי מקפל היום כביסה, מי מטאטא את הסלון ומי מנקה את ארגז החול של החתולה.

7. זה לוקח רק דקה? אז למה את מחכה

אחד הטיפים החשובים ביותר הוא לא לדחות משימות, גם אם הן ממש ממש מעצבנות, אם אפשר לסיים אותן מהר. הגיע חשבון גז או חשמל? במקום לצרף אותו לערימת הדואר האימתנית שכבר יש לך, פשוט משלמים דרך האינטרנט. חזרתם הביתה עם שקיות מהסופר? הקדישו כמה דקות לפרוק אותן במקום לתת להן "לנוח" על השיש. הרופא הפנה אתכם לבדיקת דם? קבעו תור מיד כשתצאו מהמרפאה - ואל תשכחו, שירות "מעבדה עד הבית" מגיע אליכם הביתה מתי שנוח לכם.

רוצות להצטרף לכללית? מוזמנות להשאיר פרטים בטופס ונחזור אליכן עוד לפני שתספיקו להגיד אפצ'י!

פנייה בנושא הצטרפות לכללית

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש

ייעוץ מקצועי: חוה טרטנר

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לך על כללית...

רוצה לשמוע טיפה?

צריך רק למלא את הטופס - אנחנו נעשה את השאר

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש