חיפוש

dsdsdsd
הסרת שיער בלייזר

לייזר - והגוף שלך חלק

את רוצה רגליים חלקות, ונמאס לך מהמריטות? אתה רוצה להיפטר מהפרווה, אבל חושש שזה לא יעבור כל כך בקלות? המדריך המלא, המקצועי והבטוח להסרת שיער רפואית בלייזר

ד"ר אירנה רובין

ד"ר אירנה רובין

​אני בחורה ואני מתה כבר להפסיק למרוט, לגלח ולתלוש. יש תחליף? כן. יש תחליף מוצלח מאוד. אני גבר ויש לי מלא שיער מיותר על הגוף. אפשר להיפטר מהפרווה?

התשובה לשתי השאלות היא  הסרת השיער במכשיר לייזר.

איך עובד הלייזר להסרת שיער?

מכשיר הלייזר מייצר קרן אור, החודרת דרך העור ונקלטת באופן סלקטיבי במלנין (בחומר היוצר את הגוון של השערה ומצוי בשורש השיער). אור הלייזר מחמם את המלנין וגורם להרס שלו בתוך זמן קצר. התוצאה: השערה "מתה" ומפסיקה לצמוח לאחר זמן קצר.

זה כואב?

כאב הוא תחושה ייחודית לכל אחת ואחד. הטיפול בלייזר עשוי לעקצץ או אף לכאוב ברמה נמוכה, הנסבלת היטב על-ידי רוב האנשים.

למה זה דומה?

התחושה דומה לתחושה הכרוכה במריטת שיער בשעווה ועוצמת הכאב תלויה באיזור הטיפול.

אז למה לא עושים את זה בהרדמה?

בהחלט ניתן להיעזר במשחה מאלחשת (מרדימה) באזורי הגוף הרגישים במיוחד. התייעצו עם המומחים שלנו. להזמנת ייעוץ עם מומחי כללית אסתטיקה, לחץ/י פה

איך עושים את זה? עוברים שערה שערה במכשיר הלייזר?

מגלחים את אזור הטיפול בגילוח או מסירים ממנו את השיער במשחה מיוחדת. במקרים מסוימים – ובאזורי גוף מסוימים – מורחים משחת אלחוש וממתינים כשעה. לאחר הסרת השיער (ובמידת הצורך, לאחר ההמתנה) מורחים על איזור הטיפול ג'ל אולטרה-סאונד המקרר את העור. לאחר מכן מצמידים את ראש המכשיר לאיזור הטיפול ועוברים על כולו. בסיום הטיפול, מורידים את הג'ל ומורחים משחה טיפולית המסייעת במניעת תופעות לוואי, כמו כוויות.

כמה טיפולים צריך לעבור?

מספר טיפולים, בתדירות שתיקבע על-ידי המטפל או המטפלת. תוצאות הסרת השיער בלייזר משתנות מאדם לאדם, מגבר לאשה, ומאיזור גוף לאיזור גוף. הן גם תלויות בגון העור, בגון השיער ובסוג השיער. תדירות הטיפול היא לרוב אחת לשלושה חודשים, למעט אזורי הצוואר והפנים, שבהם תדירות הטיפולים היא לרוב אחת לשישה שבועות.

אפשר להסיר שיער בלייזר מכל מקום בגוף?

כן. אך כדי לקבל טיפול מתאים, יש צורך באבחון מקצועי ואמין. זה השלב הראשון והחשוב ביותר, כי לא כל אחת וכל אחד מתאימים לעבור טיפול הסרת שיער בלייזר.הצלחת הטיפול וההתאמה לטיפול תלויים בגון העור ובגוני השערות. מועמדים אידיאליים לטיפול הם בעלי שיער כהה ועור בהיר. אינם מתאימים לטיפול בעלי שיער בהיר מאוד, דק ופלומתי או בעלי עור כהה מאוד.

כמה זמן נמשך הטיפול?

בין רבע שעה לשעה וחצי, תלוי באיזור המטופל.

איזה קשיים או תופעות לוואי צפויים לאחר הטיפול?

לאחר הטיפול אפשר לחזור מייד לשגרת החיים ואין צורך במנוחה מיוחדת. במשך מספר ימים עד שלושה שבועות אחרי הטיפול יצמחו שיערות על פני העור באיזור שטופל  וינשרו מייד. להשגת תוצאות יעילות, יש לחזור על הטיפול רק כאשר מבחינים בצמיחת שיער מלאה באיזור המטופל. יש להימנע מהסרת שיער שעווה בין הטיפולים, אך ניתן לגלח, להבהיר או להסיר את השיער הלא רצוי הצומח בתקופה זו במשחת הבהרה.

האם לא יהיו לי כוויות מהטיפול בלייזר?

הטיפול עלול לגרום לכוויה מקומית, להיפו-פיגמנטציה ולהיפר-פיגמנטציה (ראו הסבר מלא בהמשך) ותהליך ההחלמה עשוי להימשך בין מספר שעות למספר ימים. חשוב לזכור: אם מטפלים נכון, הסיכון לתופעות לוואי נמוך מאוד. בכל מקרה, על המטפל להנחות אותך לגבי תסמינים שעלולים להתפתח לאחר הטיפול והמחייבים תשומת לב מיידית ופנייה לרופא. בכל מקרה של ספק, ובשעות שבהן המרפאות סגורות, כדאי לפנות למוקד האחיות של הכללית. פשוט חייג/י 2700*, 24 שעות ביממה. האחיות שלנו עובדות לפי פרוטוקולים מובנים, ומודרכות לזהות מצבים רפואיים רציניים או מצבי חירום הדורשים התערבות מיידית – ולהפנות אותך הלאה בהתאם. גם אם המצב אינו חמור, לפעמים זה פשוט מרגיע לדבר עם אשת מקצוע. ואנחנו כאן בשבילך.

ומה עם שיזוף?

שיזוף הוא בכלל לא דבר בריא במיוחד, אך לאחר הסרת שיער בלייזר יש להימנע משיזוף לפחות בחודש הראשון שלאחר הטיפול ולעתים אף יותר, בהתאם לסוג העור. הסיבה: לאפשר לעור להחלים בצורה הכי טובה ולמנוע הצטלקות והופעה של תופעות לוואי באזורים שמהם הוסר השיער. אם העור שזוף, ריכוז הפיגמנטים בעור עולה והטיפול עשוי לגרום לכוויות.

ומי ידריך אותי?

המומחים שלנו להסרת שיער. להזמנת ייעוץ עם המומחים של כללית אסתטיקה, לחץ/י כאן.

עלולים להיות סיבוכים?

לעתים עלולה להופיע באיזור הטיפול שכבת עור נוקשה ויבשה (תופעה הקרויה באנגלית Crusting או Scabbing). תופעה זו חולפת מאליה בתוך ימים עם צמיחת שכבה חדשה של עור באיזור הטיפול.

במקרים נדירים עלולות להתפתח כוויות ותופעות של היפר-פיגמנטציה או היפו-פיגמנטציה.

היפר-פיגמנטציה היא התכהות של העור או הופעת כתמים כהים יותר מגון העור הטבעי באיזור הטיפול; היפו-פיגמנטציה היא הבהרה של העור או הופעת כתמים בהירים יותר מגון העור הטבעי באיזור הטיפול. אם מתפתחות היפר-פיגמנטציה או היפו-פיגמנטציה מדובר לרוב במצב זמני, החולף מאליו לאחר מספר שבועות. במקרים נדירים מאוד, הבעיה אינה חולפת.

סיבוכים נדירים אף יותר כוללים הופעה של שלפוחיות והצטלקויות באיזור הטיפול ושינויים במרקם העור.

אנשים שאינם מתאימים לטיפול הסרת שיער בלייזר ועל אף זאת פונים לטיפול מסתכנים בתופעת לוואי של שיעור-יתר (צמיחה מרובה של שיער-גוף) באיזור הטיפול.

השיער יצמח שוב?

לרוב לא, אבל בהחלט תיתכן צמיחה מחודשת כלשהי, לרוב חלשה יותר, באזורים שמהם הוסר השיער. התגובה לטיפול היא ייחודית ומשתנה מאדם לאדם, מגבר לאשה, ומאיזור גוף אחד למשנהו.

כל טיפול אסתטי הוא הליך רפואי, שטומן בחובו גם סיכונים. שווה לשקול אותו בכובד ראש ולהבין מאיפה בא הרצון לטיפול: האם הוא נובע מצורך אמיתי, או שאולי את או אתה מושפעים מחברים, שכנים, מגזינים, טלוויזיה – ושאר השפעות שלא קשורות לחיים שלכם או לרצונות האמיתיים שלכם. חשוב לבדוק האם באמת יש צורך אובייקטיבי בטיפול, או שאולי הוא רק נועד למילוי חסכים אחרים, שלא קשורים למצוקה אמיתית.

​לפרטים נוספים ולקביעת פגישת ייעוץ ללא התחייבות לחץ/י כאן>>

ד"ר אירנה רובין היא הרופאה הארצית האחראית על הטיפולים להסרות שיער בכללית אסתטיקה

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש