חיפוש

dsdsdsd
הרמות עפעפיים אצל גברים

תהיה גבר ותרים עפעפיים

עולם הניתוחים והטיפולים האסתטיים לא שייך רק לנשים. גם הגברים רוצים להיראות במיטבם והם מעוניינים בהסרת שיער, בהזרקות חומרי מילוי, ובהרמות עפעפיים

ד"ר יוחאי שושני

כששאלו את סיימון קאוול, השופט הכי שנוי במחלוקת בתוכנית הריאלטי אמריקן איידול איך הוא נראה כל כך טוב, הוא לא היסס להודות שהוא מקבל זריקות בוטוקס אחת לשלושה חודשים.

סיימון קאוול לא לבד. נראה שהגברים של האלף השלישי גילו את נפלאות העולם האסתטי, והם כובשים בהדרגה את המרפאות האסתטיות ודואגים לטפח את גופם, דבר שאיש לא האמין שיקרה לפני עשור או שניים.

הכירורגיה הפלסטית היא עדיין המגרש הביתי של הנשים, אך הן כבר לא לגמרי בודדות בצמרת. הגברים עוברים בשנים האחרונות שינוי מחשבתי, רגשי ופיזי, וגם הם רוצים להראות במיטבם, לסלק פגמים ולייפות חלקים פחות מחמיאים בגופם. עדיין אין המדובר בטרנד, אולם מספרם של הגברים שעוברים פרוצדורות רפואיות וניתוחים פלסטיים גובר והולך.

הניתוח הפופולרי ביותר בקרב גברים מעל גיל 40 שמתקרב מבחינת האחוזים למספר הנשים המנותחות, הוא ניתוח להרמת עפעפיים.

העיניים הם איבר חשוב, אולי החשוב ביותר באסתטיקת הפנים. עיניים יכולות לשדר עייפות, עצבות ומנגד גם להקרין שמחה ואושר ולהוות את המפתח להפיכת פנים לאטרקטיביות יותר.

לכל עין עפעף עליון ועפעף תחתון. במרוצת השנים, נוצרים עודפי עור בעפעפיים העליונים הגורמים למראה עייף יותר ולעיתים אף מפריעים לשדה הראייה העליון. במצב בו שדה הראייה העליון נפגע, לניתוח של עפעפיים עליונים יש עילה רפואית, אך גם כשעודפי העור אינם גורמים לחסימת ציר הראיה, מעבר לאלמנט האסטטי בניתוח, מטופלים מדווחים על הקלה בתחושת הכבדות בעיניים לאחר הניתוח.

בחלק הפנימי של העפעף העליון לעיתים בולטת רקמה שומנית שנראית כנפיחות לא אסתטית. במהלך הניתוח של העפעפיים העליונים, מסירים את עודפי העור כמובן, אך מסירים גם עודף של שומן הפנימי שבסופו של תהליך גורם למראה עפעף עליון אחיד וחלק יותר.

סרטון


אל תיראו מופתעים! 

ניתוח להרמת עפעפיים

לפגישת ייעוץ עם המומחים של כללית אסתטיקה

ניתוח עפעפיים עליונים מתבצע לרוב בהרדמה מקומית עם אפשרות של טשטוש כדי להקל על תחושת אי־הנוחות שיכולה להיגרם בעת הזרקת חומר ההרדמה לעפעפיים. הניתוח כולו אורך כשעה ברוב המקרים.

באזור העפעפיים התחתונים, הבעיה האסתטית מורכבת למעשה משתי בעיות: גם בעפעף התחתון יכולים להיות עודפי עור שגורמים למראה עייף של העיניים. בנוסף יכולים להיות נפיחויות שהן תוצאה של שומן ארובתי – מה שנקרא בלשון העם "שקיות". הן מחריפות את המראה העייף והמבוגר.

אותן "שקיות" שומן הן למעשה כיסים של שומן ארובתי שנמצא באופן נורמלי סביב העיניים ועם הגיל וההיחלשות של הרקמות, נע השומן קדימה בצורת שלושה כיסי שומן שיכולים להופיע גם בצד הפנימי, גם במרכזי וגם בצד החיצוני של העפעף התחתון.

בניגוד לעפעפיים העליונים, ניתוח בעפעפיים התחתונים מבצעים בדרך כלל בהרדמה כללית לאור פוטנציאל הכאב במהלך הניתוח כאשר מסירים את כיסי השומן התחתונים. למרות זאת, אנשים שאינם יכולים לעבור הרדמה כללית או שחוששים מהרדמה כזאת, יכולים לפנות לרופא המנתח במהלך פגישת הייעוץ שלפני הניתוח ולבקש לבדוק אם ניתן בצע את ההליך בהרדמה מקומית עם טשטוש עמוק. משך זמן הניתוח נע בין שעה לשעה וחצי.

לא ניגשים לניתוח לפני פגישת ייעוץ עם רופא מומחה בכירורגיה פלסטית

במהלך הניתוח של העפעפיים התחתונים, מסירים כאמור עודפי השומן ובנוסף מסירים עודף עור ומותחים את העפעף התחתון כלפי מעלה.

בניתוח עפעפיים עליונים צריך לשים לב לא להסיר יותר מדי עור כדי לא ליצור מראה מופתע ועשוי ובנוסף לאפשר לעין להיסגר לחלוטין. לעיתים לאחר ניתוח עפעפיים עליונים קיימת תחושת יובש בעיניים שהיא נורמלית וניתן לטפל בה באמצעות טיפול של דמעות מלאכותיות.

בניתוח עפעפיים תחתונים, יש לשים לב שלא מסירים עודף עור מעבר ליכולת של כל אדם. אם זה קורה חלילה, קיימת אפשרות של שינוי מראה העין. לדוגמה: עין בצורת שקד שעולה כלפי מעלה, תימשך כלפי מטה. אם כמות העור שמסירים גדולה עוד יותר מעבר למה שניתן, יכול להיווצר מצב רפואי שנקרא אקטרופיון שבו העפעף התחתון נמשך כלפי חוץ וגורם לבעיה בסגירת העין וכמובן גם במראה האסתטי.

לכן כשבוחרים מנתח לביצוע ניתוחי עפעפיים יש צורך לבדוק מה הניסיון של אותו רופא בביצוע ניתוחי עפעפיים.

לסיכום העיניים הם איבר מרכזי בפנים שלנו וניתוח עפעפיים מוצלח יכול לגרום לאדם להיראות צעיר יותר, עירני ונאה, אך הוא הליך עדין ומורכב ויש לבחור במנתח מקצועי ומנוסה.

אז שלא יעשו לכם עיניים...

 

ד"ר יוחאי שושני הוא רופא מומחה ברפואת עיניים ומומחה באוקולופלסטיקה – כירורגיה פלסטית של אזור העיניים, בכללית אסתטיקה ובמרכז רפואי קפלן מקבוצת כללית

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לך על כללית...

רוצה לשמוע טיפה?

צריך רק למלא את הטופס - אנחנו נעשה את השאר

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש