פורסם בראשונה: 03.08.2006
עדכון אחרון: 15.06.2010
  • ד"ר שמואל גבעון ד"ר שמואל גבעון

שוקולד מריר נגד יתר לחץ דם

לקריאה נוחה
מחקר חדש מוכיח: חומר שנמצא בשוקולד מריר מסייע בהורדת לחץ דם ומוריד את כמות הכולסטרול הרע בגוף. אותו מרכיב תזונתי, פלבנואיד, מצוי גם בפירות, ירקות ויין אדום
שוקולד מריר נגד יתר לחץ דם

שוקולד מריר מרגיע לא רק את הנפש, אלא גם מוריד את לחץ הדם. כך עולה ממחקר אשר פורסם על ידי איגוד רופאי הלב האמריקנים.

המחקר מחזק מידע קודם, לפיו הפלבנואידים שמצויים בשוקולד, יכולים לסייע לכלי הדם לתפקד בצורה חלקה יותר ואולי אף להפחית את הסיכון למחלות לב.

"מחקרים קודמים מראים, כי מאכלים העשירים במרכיב הזה, כולל פירות, ירקות, תה, יין אדום ושוקולד, יכולים לסייע לכלי הדם. עם זאת, זהו אחד מהמבחנים הרפואיים הראשונים המתייחס באופן ייחודי להשפעות השוקולד המריר על הפחתת לחץ הדם בקרב אנשים עם יתר לחץ דם", אמר ד"ר ג'פרי בלומברג מאוניברסיטת בוסטון, שעמד בראש המחקר.  

האם מומלץ לחולים לאכול שוקולד מריר?

החוקרים עדיין לא גיבשו המלצות מדוייקות, והם אף מדגישים כי אכילת שוקולד מריר צריכה להיעשות בצורה זהירה ומבוקרת, משום ששוקולד עשיר בשומן, סוכר וקלוריות.

בלומברג ועמיתיו באוניברסיטה איטלקית בדקו עשרה גברים ועשר נשים שסובלים לחץ דם גבוה. במשך 15 ימים, חצי מהם אכלו מדי יום 100 גרם שוקולד מריר, העשיר בפלבנואידים, והשאר אכלו את כמות דומה של שוקולד לבן. לאחר מכן הקבוצות התחלפו ואכלו את השוקולד השני.

"שוקולד לבן, שלא מכיל את המרכיב התזונתי הזה, היה קבוצת ביקורת טובה משום שהוא מכיל את כל שאר המרכיבים והקלוריות הנמצאות בשוקולד מריר", אמר ד"ר בלומברג. "חשוב להדגיש שהשוקולד המריר בו השתמשנו הכיל כמות גבוהה של פלבנואידים, המעניק לשוקולד טעם מריר־מתוק. רוב האמריקנים מעדיפים שוקולד חלב, אשר מכיל כמות מאוד נמוכה של המרכיב הזה".  

ד"ר שמואל גבעון הוא מומחה לרפואת משפחה בכללית

היא הגיעה!

אפליקציית כללית החדשה

כל השירותים הדיגיטליים של כללית במקום אחד. הורידו כבר עכשיו את האפליקציה החדשה שלנו

חשוב לדעת

מתחילים לחיות נכון

​סדנאות אורח חיים בריא בכללית מושלם

ניוזלטר כללית

אני מסכימ/ה לקבל הודעות במייל