חיפוש

dsdsdsd
בחורה מורידה צ'ייסר

נכנס יין יצא סקס: כך לא תגמרו במיטה זרה

כיף לקבל את השנה החדשה בהרמת כוסית. אלכוהול עוזר לנו להשתחרר, אבל עלול גם לגרום לנו לעשות דברים שלא היינו חושבים עליהם בראש צלול, ולפגוע בזקפה. איפה הגבול?

זיו לנצ

זיו לנצ'נר

אנחנו לא בהכרח זקוקים לאלכוהול כדי לעשות סקס, ולא זקוקים למסיבת הסילבסטר כדי לשתות – אבל בליל הסילבסטר יתרחשו לא מעט תסריטים שמתחילים במסיבה, נמשכים בלגימה, מתגלגלים למיטה (או לכל מקום אחר אליו ניגרר כדי להשתובב) ונגמרים בחמרמורת איומה.

כמי שאוהבים מאוד לנצל הזדמנויות, לא נחמיץ את ההזדמנות החגיגית הזו כדי לעמוד על הקשרים, היתרונות והאזהרות שבין צריכת אלכוהול לבין קיום יחסים.   

קצת ראש טוב זה לא רע

נתחיל בכך שהתופעה נפוצה בהחלט: השילוב בין אלכוהול לבין סקס, ובמידה פחותה בין סמים קלים לבין סקס, רווח כיום הרבה יותר מבעבר, בוודאי בישראל.

רופא הנשים שלנו מסביר שכמעט כל סוף שבוע (ובוודאי כל סוף שנה אזרחית) מלווים בשתייה – ומסתיימים גם בסקס. לדבריו, יש אנשים שצורכים אלכוהול או סמים קלים במטרה לשפר את יחסי המין שלהם. אי אפשר שלא לתהות: האמנם משתפרים עקב כך הביצועים או ההנאה מהם?

התשובה מורכבת. חסרונות רבים כרוכים בשימוש באלכוהול ובסמים, גם בהקשר המיני, ועוד ניתן את הדעת לכך. בכל זאת, צריכה מתונה של אלכוהול עשויה לתת משהו לחוגג הצעיר. מה, למשל? תחושת התעלות קלה ("היי"), הרגשה כללית נעימה יותר ובעיקר הסרת עכבות.

השחרור הזה מאפשר לכם ולכן לעשות דברים שבלעדיו לא הייתם מעזים לעשות. בעיקר נשים אך גם גברים "דופקים את הראש" לפעמים כדי לחוש חופשיים יותר ולאבד שליטה באופן מסוים.

"קצת ראש טוב" בחסות האלכוהול, כל עוד מדובר בשתייה באופן מודע ומרצון, זה לא רע: כוסית מדי פעם לא גורמת נזקים ועשויה ליצור תחושה של ריחוף נחמד. אז בתנאים האלה, ורק בתנאים האלה, למי שזה מתאים לו – בכיף.

משתכר ומתכווץ

בגלל שהוא מערב אובדן שליטה, אבל לא רק - הסיפור בין אלכוהול לסקס מורכב ובעייתי יותר. מעבר לנזקי הבריאות שטומן בחובו השימוש באלכוהול או בסמים קלים, קיימות לא מעט השפעות שליליות על חיי המין שלנו.

אם צריכה מתונה עשויה לגרום להקהיית חושים קלה ובכך לסייע בהשהיית השפיכה אצל גברים, כששותים יותר מדי הצריכה עלולה לפגוע ביכולתו של הגבר לגמור ואף למנוע ממנו זקפה. כשהבחור שתוי ממש, קיים סיכוי סביר שהוא פשוט לא יצליח לתפקד.

שכרות עלולה לחבל גם בפעילות המינית של נשים. הדרך הטובה ביותר ליהנות מסקס היא מצב שבו המוח שלנו "בעניין": אנחנו יודעים מה אנחנו עושים, מרוכזים בתחושות שלנו ובחוויה שלנו. אלכוהול וסמים עלולים בהחלט לפגוע במצב הזה.

כשמדובר ספציפית בנשים, עליהן להיות מרוכזות כדי להגיע לאורגזמה. אצל חלקן, לפחות, יעמדו האלכוהול או הסם בדרך אל השיא המענג ולעתים ימנעו אותו לגמרי.

מעניין לציין שכשמדובר בפגיעה בסקס המיידי (שהרי יש גם השפעות מצטברות וארוכות טווח), הפוטנציאל השלילי של האלכוהול גבוה מזה של הסמים הקלים. שווה לחשוב על זה לפני שמורידים עוד כוֹסית.

לא יכול בלי זה

קיום יחסי מין תחת השפעת אלכוהול או סמים קלים עלול להפוך להרגל. חמור מזה, הוא עלול להפוך להתמכרות. ואז, בלי "זה" קשה לעשות את זה – ולפעמים אי אפשר.

הרופא שלנו מספר על מקרים שבהם נתקל, ברובם מקרים של נשים. הן סבלו מבעיה אישית שמנעה מהן לקיים יחסי מין תקינים, ורק לאחר ששתו היו מסוגלות לכך. האלכוהול היה פיתרון זמני, שטחי, שלא באמת סייע במציאת וטיפול בגורם לקושי בקיום יחסי מין. 

לעתים, המומחה מתריע, כשאנחנו שתויים או מסוממים קלות, אנחנו לא שמים לב למעשינו. למשל, לא מקפידים על אמצעי הזהירות הראויים. וכך, סקס בהשפעת אלכוהול או סמים עשוי להביא הריון לא רצוי, או מחלות מין, לא עלינו.

בשירותים של המועדון

כן, השחרור מעכבות – אותו יתרון שקיים לכאורה בצריכת החומרים הממסטלים – עלול להתהפך עלינו. לפעמים הוא "משחרר" יתר על המידה וגורר את המשתמשים למצבים שמאוד לא היו רוצים להימצא בהם.

יש מצבים שבהם גברים ונשים עשו סקס בשירותי מועדונים וברים עם זרים, השתתפו באורגיות וביצעו אקטים חריגים – כל אלה, תחת השפעה של אלכוהול או של סמים ובלי שהתכוונו לכך מראש. להיפך.

לכן אם את או אתה לא רוצים להגיע למצב שבו אתם מתעוררים בבוקר עם מישהו או מישהי במיטה ומתחרטים על כך, אל תעשו את זה. אל תפריזו בצריכת האלכוהול, ובוודאי אל תצרכו סמים.

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש