חיפוש

dsdsdsd
אוננות נשית

כל אישה יכולה

מעולם לא ממש נהנית במיטה? את מתקשה להגיע לאורגזמה? הסקס עם בן זוגך לא מהנה אותך? אם ענית בחיוב על אחת התשובות, הסקסולוג ד"ר צחי בן ציון חושב שכדאי לך לפנות לטיפול מיני

רותי עמר

רותי עמר

שאני אפנה לטיפול מיני? למה לא בעצם? כשכואב לך הראש את לא לוקחת אקמול? כשכואבות לך השיניים את לא הולכת לרופא שיניים? כשבא לך להיראות טוב את לא הולכת לקוסמטיקאית? למה שתזניחי את התחום החשוב כל-כך של הנאה מינית?    

טוב, אז זה בטח תהליך נורא ארוך ומסובך.   

לא. הטיפול במרפאות מהיר, יעיל ולא מסובך, מסביר ד"ר צחי בן- ציון, מנהל המרפאה לטיפול בהפרעות בתפקוד מיני וזוגי במרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה, מקבוצת שירותי בריאות כללית.  

מי פונה לעזרה?   

בנושאים הקשורים למין, נשים פונות לעזרה מקצועית פחות מגברים. מתוך אלה שכן פונות, רוב הנשים הצעירות מגיעות עם בעיות של כאבים בחדירה בעת קיום יחסי מין, וגיניסמוס או וסטיבוליטיס. בגיל מבוגר יותר מגיעות נשים עם ירידה בחשק המיני. מעט נשים פונות לעזרה בגלל שהן לא מגיעות לאורגזמה.​​

למה?   

מכיוון שנשים אלה מוכנות להשלים עם מצב כזה, וחבל. הייתי שמח לראות יותר נשים מגיעות. מדובר בטיפול קל - וכמובן, בסופו הוא מאוד מהנה וכדאי לא לשכוח את זה.  

כמה מהיר?   

תלוי בבעיה, אם את מאוד מסורה לטיפול אפשר להגיע לשיפור אף בתוך שתיים או שלוש פגישות; ובדרך כלל טיפול לא נמשך יותר מעשר עד 12 פגישות.  

איך נראה טיפול סקסולוגי?   

קודם כל, אפשר להירגע. לא מתפשטים ולא מאוננים בצוותא. מדובר בפגישות שדומות למפגש עם פסיכולוג. יושבים כ - 50 דקות ומשוחחים על נושאים שונים, הנוגעים לידיעות, עמדות ומעשים הקשורים למיניות. 

איפה עושים את זה?   

בכל בית חולים גדול יש היום מרפאה לבעיות בתפקוד המיני. אפשר לפנות ישירות למרפאה, או לקבל הפנייה מרופא המשפחה האישי שלך.   

למה כל-כך הרבה נשים לא נהנות מסקס? יש לכך הסבר מדעי?  

המערכת המינית של האשה עשירה, עדינה ומורכבת הרבה יותר מזו של הגבר. לנשים יש שלושה הורמוני מין (אסטרוגן, פרוגסטרון וטסטוסטרון) ולכל אחד כמה נגזרות שמשפיעות זו על זו. לגבר יש רק הורמון מין אחד (טסטוסטרון) ולכן המערכת פחותה נוטה לקלקולים. 

למה חשוב לנשים ללמוד להגיע להנאה מינית?

כשאת יודעת מה מהנה אותך, כשאת יודעת ליהנות, את יודעת גם מה לבקש מבן הזוג שלך.כמו בכל תחום בחיים, גם הנאה מינית היא עניין של ניסוי וטעייה. איך את הכי אוהבת את החביתה שלך? לכל אחת טעם קצת שונה. יש כאלה שאוהבות מקושקשת, יש כאלה שאוהבות עין, יש כאלה שאוהבות חביתה. הכל הולך, והעקרון דומה.

מה קורה במהלך הטיפול? 

נשים שמתקשות להגיע לאורגזמה יכולות לבוא וללמוד, פשוט, איך לעשות את זה. מעטות מאוד הן הנשים שלא יכולות להגיע לאורגזמה בגלל בעיה פיזיולוגית. כדי שאישה לא תוכל להגיע לאורגזמה עליה לסבול, לא עלינו, מפגיעה קשה בעמוד השדרה או ממחלה קשה אחרת. כל אישה אחרת - יכולה. גם להגיע לאורגזמה וגם וליהנות מחיי המין. ברוב המכריע של המקרים, הקושי בהגעה לאורגזמה וחוסר ההנאה מסקס קשורים במעצורים ובחוסר תרגול, וניתן להתגבר עליהם בטיפול. 

מה קורה על ספת הסקסולוג?    

קודם כל מי אמר שיש שם ספה? יש כסא, שולחן, לפעמים פינת ישיבה. יושבים. מדברים. כמו בני אדם.      

ובכל זאת?   

השלב הראשון הוא שלב של שיחה על הגישה למין ומיניות. הסקסולוג או הסקסולוגית מנסים להבין מה הבעיה. מדברים על ההתפתחות המינית שלך, על החינוך שקיבלת בבית בנוגע למין, ומנסים להבין מאין נובעים הקשיים. אחרי שמבינים מה הבעיה ואיך היא באה לעולם, מתווים תוכנית טיפולית.       

זה לא מביך? 

כל התהליך נעשה ברשותה של הפונה ובקצב שלה. היא צריכה לתת רשות לדבר על הנושא ורשות לעסוק בנושא, כדי שהטיפול יהיה יעיל ואפקטיבי. ושואלים אותה. 

מה הלאה?   

השלב הבא הוא לימוד של אברי המין. רגע לפני שאת נרתעת בבהלה, תחשבי רגע... האם אפשר לעשות מין -  ועוד מין מספק - בלי להכיר את אברי המין לעומק? לפעמים כן, אבל לרוב לא. ועד כמה שזה נשמע מוזר, הרבה מאוד נשים והרבה מאוד גברים פשוט לא ממש מכירים את מבנה אברי המין ואופן התפקוד שלהם. את ההיכרות עורכים גם באמצעות תרשימים וגם באמצעות דגמים. גם נשים שגומרות בכל פעם שהן רוצות לא תמיד יודעות איך הן בנויות מבפנים. וזו הזדמנות. אחרי הכל, האם היית מעלה בדעתך להעביר חיים שלמים בלי להביט בפנים שלך בראי, או בכף הרגל או במרפק?

ואחרי ההיכרות?   

עוברים להתיידדות. מתקרבים לאט לאט לכל הנושא המעשי. אבל זה בין כל אישה לבין המטפל או המטפלת שלה. 

מדוע אוננות היא "דרך המלך להנאה מינית", כפי שאתה אומר?   

כיוון שנשים רבות אינן מגיעות לאורגזמה בחדירה, וכפי שאמרתי קודם, כשאת יודעת מה מהנה אותך וכשאת יודעת ליהנות, את יודעת גם מה לבקש מבן הזוג שלך. וזו הדרך הכי מהירה והכי טובה ללמוד ליהנות.  

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש