חיפוש

dsdsdsd
זכר אלפא

איך תהיה גם אתה זכר אלפא?

זכר אלפא התברך במראה הנכון ובכריזמה והוא זה שמצליח להשיג את הבחורות. אמה מה, הנשים שנמשכות אליו יודעות שהגבר שיישאר וישתתף בגידול הילדים הוא לאו דווקא כזה. אז איך תקרין כריזמה וביטחון, גם אם אתה לא זכר אלפא?

קטי קמחי

קטי קמחי

מי הם הסלבס של ימינו, כוכבי התרבות, כל אותם כוכבי ספורט, מיליונרים או אמנים הגוררים אחריהם שובל של אנשי יחסי ציבור ומעריצות - אם לא זכרי אלפא? אלה הם הזכרים הדומיננטיים של התרבות הפרימיטיבית שלנו, אלה שנמצאים "מעל" כולם, ואנחנו, הבנות, רוצות להיות איתם.

רגע, מה זה בכלל זכר אלפא?

בטבע, זכר אלפא הוא האומלל שצריך להגן על העדר, להנהיג ולהיות עסוק בשמירה על מעמדו. אבל עם כל אלה לזכר אלפא שמורה זכות לא רעה בכלל: הוא גם זה שמפרה את הנקבות.

בינינו לבין הימים השבטיים עשרות אלפי שנים, אבל כנקבה מהמניין אני יכולה, בתוך שנייה, להיזכר בכל אותן פעמים בהן התאהבתי בזכרים אותם חוויתי כזכרי אלפא (ומכיוון שאני כבר צופה את הטוקבקים מראש - כזו אני - חשוב לי לציין שזה לא בהכרח אומר שכל הנשים כמוני). מוכנים? בבקשה.

בבית הספר היסודי זה היה כריסטופר ריב, שגילם את סופרמן בקולנוע, בכיתה ה' זה היה ניב המדריך בצופים, בהמשך זה היה המורה למתמטיקה, הסלב התורן ששירת איתי בגלי צה"ל, הפסיכולוג, המרצה והמורה הרוחני.

אותם גברים לא היו יפים במיוחד, מושכים במיוחד או מיניים במיוחד. לא. מה שייחד אותם היה המעמד שהענקתי להם: גיבורי על לרגע, הגברים שיצילו אותי מעצמי, ירימו אותי ממצבי בהווה ויהפכו אותי לבת הזוג שלהם – נקבת אלפא גאה.

"נשים אוהבות גברים שנמצאים בראש הסולם, זה עובד ככה כבר לפחות ארבעה מיליון שנים, והן ממשיכות לנהוג כך בכל מקום בעולם", מסבירה האנתרופולוגית והסופרת הלן פישר. "במחקר של 37 חברות אנושיות, הוכח שנשים נמשכות לגברים בעלי מעמד, השפעה, השכלה ואמצעים. אני חושבת שזה מנגנון של המוח, נטייה שהתפתחה מכיוון שגבר שהוא בעל מעמד, השפעה, השכלה ואמצעים, יוכל לדאוג טוב יותר לצאצאים. לכן הנשים ירשו משיכה ביולוגית למה שהאנתרופולוגים מכנים 'גברים גדולים'".

אז ככה זה, אנתרופולוגים טוענים שבהתאם לצו הפסיכו-גנטי שמושרש בנו הנשים, אם את יוצאת עם ציון ברוך - את מיוחדת, ואם בעלך רופא - את מיוחדת, ואם את שוכבת עם מפקד הטייסת שלך - את מיוחדת. אין מה לעשות, נשים מזהות את עצמן בהתאם למי שהן שוכבות איתו, כך שאם את נמצאת עם גבר אותו את מחשיבה כ"שווה" זה אומר הרבה גם עלייך.

בנוסף, אותם זכרים מצוידים בקוד גנטי שווה: יש להם את המראה הנכון, את הכריזמה, את היכולת להנהיג. זכר כזה יוכל להעניק לצאצא שלך את כל אותם הגנים שהביאוהו עד הלום: גנים של גבר חכם יותר, מצליח, נאה, חזק ובריא. כל אלה הם גנים של שורדים, גנים איכותיים ששווה לנכס לעצמנו. האנתרופולוגים אומרים, לא אני, "זה עובד אצל אריות וגמלים, זה עובד ככה גם אצל בני אדם". היתרון הגדול שלנו - פיתחנו מודעות ושכבת תרבות, שמתלבשות על הציוויים של הטבע, ולכן אצלנו התמונה מורכבת יותר. וגם שונה לא מעט פעמים.

מה לעשות אם אתה אינך זכר אלפא?

אם אתה גבר נורמלי, אתה אולי שואל את עצמך עכשיו למה, לעזאזל, אתה צריך לקרוא על גברים שאתה לעולם לא תהיה, ומה כל זה עוזר לך אם אתה בעל מראה ממוצע, אמביציה ממוצעת, שקט וסולידי?

או. כי זה יתרון עצום!

למה את שואל את עצמך? וזו התשובה: הגיע הזמן להכיר פן נוסף של הנקבה האנושית. נכון, היא מחפשת גנים איכותיים ונמשכת מטבעה לכריזמה, אבל היא גם יודעת שהגבר שיישאר איתה, יגן עליה ויסייע לה לגדל את הצאצאים – הוא לאו דווקא זכר אלפא. הוא אתה - הגבר "הרגיל".

יותר מזה: זכרי אלפא באים והולכים, אבל אנחנו הנקבות זקוקות לתמיכה נטולת אגו של גבר טוב ומתמיד.

וכאן הגברים "הנורמליים" נכנסים לתמונה.

כי בזמן שההורמונים שלנו נמשכים אל ההוא, המוח האימהי שלנו זוכר שההוא לא יישאר הרבה זמן אלא ימשיך הלאה. אנחנו זקוקות לגבר אמיתי, כשהאידיאל מבחינתנו הוא: גבר שנראה כמו זכר אלפא, כריזמטי ומלא פוטנציאל וביטחון אבל גם גבר שיישאר לחבק אותנו בלילה. גבר שיחזר אחרינו, שיעניק לנו ביטחון ויהיה אבא מחויב ומשקיע.

מה זה אומר מבחינתך? שכל התיאוריה הזו באה לעזור לך בשלב החיזור, אז נסה להתחבר לזכר אלפא שבך, כי מה לעשות, ככל הנראה בפועל הוא זה שיודע להשיג בחורות יותר טוב (בהמשך, באופן טבעי, ייפלו כל התגיות שלא יושבות עליך בנוח ותוכל לשכוח מכל התיאוריות הללו ולהתמסר לזוגיות).

קל להיות מוגדר כזכר אלפא אם אתה ממותג בדרגה גבוהה בצה"ל, עוסק במקצוע נחשק, עשיר או מפורסם – כבר אמרנו. אבל כשאתה פוגש מישהי בבר, אילו איכויות של זכר אלפא ימשכו את תשומת הלב שלה?

מה יש בו, בזכר אלפא?

נכון, אנחנו אוהבות חתיכים, אבל מזמן ידוע שנשים, בשונה מגברים, נמשכות פחות למראה ויותר לכריזמה. וזו הנקודה: לזכר אלפא יש כריזמה, יש לו ביטחון עצמי ויש לו קסם גדול. בקיצור – מה שמושך בזכר אלפא היא העובדה שהגבר פשוט יודע כמה ומה הוא שווה, והוא לא מתנצל על כך. לפעמים יש לו גם חוש הומור ומסתורין, אבל מה שהכי מעניין זה שהוא לא קל להשגה.

זכר אלפא עסוק במטרות חשובות יותר, כולו רתום לעולם הרוח בו הוא עובד, לקריירה הממריאה שלו, או למטרות הפילנתרופיות שלו. אבל מה שלא יהיה, הוא יגרום לך לחוש שאת צריכה יותר מסתם להיות שם כדי למשוך את תשומת לבו.

• נוכחות פיזית
הנוכחות של זכרי אלפא היא לרוב דומיננטית. הם אולי לא יהיו הגברים הכי מרשימים בחדר, אבל כשהם נמצאים בו קשה יהיה שלא לשים אליהם לב.

מדובר באיכויות שקשה לחקות אותן, אבל ביטחון עצמי, מודעות עצמית ותחושת ערך הן תחושות פנימיות שמוקרנות החוצה. גבר שיודע להוביל הוא גבר שניתן לזהות את העוצמה שלו דרך שפת הגוף. לרוב העמידה שלו תהיה זקופה, החזה פתוח וזקוף והנוכחות שלו יציבה, אבל הוא לא יתמסר לחלוטין לסביבה אלא ייתן מעצמו במשורה.

• קול רועם
במחקר שפורסם ביוני 2010 נמצאה התאמה גדולה מאוד בין הערכת החוזק הפיזי לפי הקול בלבד לבין המדידות הפיזיות השונות של חוזק: ככל שהקול עמוק ונמוך יותר כך האנשים נתפסו כחזקים יותר, ובצדק.

אגב, האפקט היה חזק יותר עבור גברים לעומת נשים, למרות שגם אצל נשים היה ניתן לזהות את החוזק הפיזי לפי הקול. אז גבר, האזנה לקול שלך מלמדת עליך ולמרות שאי אפשר לזייף כאן לאורך זמן, חשוב לזכור שנשים קולטות את העוצמות הטמונות בך על פי גובה הקול.

• ביטחון עצמי
בעולם האכזר של הדייטים קשה שלא לדאוג כל הזמן אם המשפט האחרון שנאמר הוא "נכון", או אם המנה שהזמנתם "מדויקת לסיטואציה". אבל כל אלה משדרים חוסר ביטחון.

כאשר מורגש היסוס, הבחורה קולטת שמדובר במישהו שרוצה שהיא תחליט, ולפעמים, לא אצל כל אחת, לא בכל מצב, משהו בתוכה עשוי להתרוקן. אבל כמו שנאמר קודם - אנחנו בני אדם, ואצלנו, בשונה מאריות, התמונה יותר מורכבת.

יש לזה גם הסבר אנתרופולוגי: גבר שמשדר ביטחון מצויד, ככל הנראה, ולפי אותו קו מחשבה, גם ב"כל מה שצריך": אנרגיה גברית, הישגית, מבטיחה – שבה יהיה שווה להשקיע את כל הביציות שלנו.

• נקודות חוזק
שפע הוא אלמנט ממגנט, ולזכרי אלפא יש לרוב שפע של כסף, הומור, יופי, מעריצות או חוכמה.

אבל בכל אחד מאיתנו יש שפע, גם אם מדובר בשפע נסתר יותר כמו תבונת כפיים, אינטליגנציה רגשית או תפיסת מרחב – זה לא משנה. מה שחשוב הוא להכיר את החוזקות שלך, ולאפשר להן לבוא לידי ביטוי.

כשאדם נמצא במרחב בו יש לו ביטחון, נוח לו יותר והקסם האישי יכול להגיח ממנו בקלות רבה יותר. לכן כדאי לדבר על הצדדים החזקים שלך ועל הדברים אותם אתה אוהב לעשות.

קטי קמחי היא כתבת הסקס והזוגיות של "20 פלוס"
ייעוץ מקצועי: שרי לביא

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש