חיפוש

dsdsdsd
אני נימפומנית?

אני נימפומנית?

הסקסולוגים הגדירו סינדרום חדש: עוררות מינית גופנית שאינה קשורה להנאה, תשוקה וריגוש מיני. אורגזמה או קדם-אורגזמה המופיעה במשך שעות רבות ביום עדיין לא הופכת אותך לאישה פרועה

דוקטור ירון בוקר

ד"ר ירון בוקר

את חשה עוררות מינית גופנית באזור הגניטליה, המופיעה באופן ספונטני ואינה קשורה להנאה, תשוקה וריגוש מיני? את לא לבד. רופאים וסקסולגים הגדירו באחרונה סינדרום חדש הנקרא:
(PSAS (PERSISTENT SEXUAL AROUSAL SYNDROME.  

זוהי מעין הרגשת אורגזמה או קדם-אורגזמה, המופיעה במשך דקות או שעות רבות ושונות במהלך היום ולעתים גורמת לתחושות לא נעימות, עד כדי כאב ובעיקר מפריעה בתפקוד היומיומי. הסיבה לכך: צורך להגיע לאורגזמה, שכביכול תפתור את הבעיה למרות שבדרך כלל תחושות אלו אינן נעלמות לאחר הופעת אורגזמה.

הנשים לא מתלוננות  

ד"ר סנדרה ליבלום תיארה לראשונה את הסינדרום בכינוס סקסולוגי בשנת 2003, ובעקבות זאת התברר כי סקסולוגים שונים נתקלו פה ושם בנשים עם בעיות דומות. כנראה שלא מדובר במחלה חדשה, אך אין ספק שזוהי תופעה שאינה מוכרת לא בציבור הרחב ולא בקרב הסקסולוגים, כיוון שנשים לא מתלוננות עליה באופן נרחב. היה קושי לאפיין את הנשים עם אותה בעיה, כיוון שמדובר במספר קטן יחסית של נשים, שאינו מאפשר להגיע למסקנות מדעיות מבוססות.  

סקר שנערך בנושא באמצעות שאלון שהועבר באינטרנט, פורסם בכתב העת הרפואי THE JOURNAL OF SEXUAL MEDICINE. בסקר השתתפו 103 נשים עם תופעות מתאימות, שהסכימו לענות על השאלון שכלל 46 שאלות. הנשים נשאלו על מצבן הכללי, הבריאותי והמיני, וכמובן לגבי התופעות של הסינדרום, נסיונות הטיפול ומידת ההצלחה. 

הגיל הממוצע של המשתתפות בסקר היה 39 שנה. 83 אחוז מהן היו הטרוסקסואליות, 40 אחוז היו נשואות ו - 93 אחוז היו בריאות. בממוצע סבלו הנשים מהבעיה במשך שבע שנים. אצל 84 אחוז היו סימפטומים גם בתקופת הסקר. התלונות כללו תחושות דגדוג, רטיבות, תפיחות והתכווצויות בגניטליה. גורמים כגון לחץ באזור, הסתכלות על מראה סקסי, תחושת רעד כגון נסיעה במכונית וכן יחסי מין, היו בין הגורמים להגברת התחושות.

הגורמים שהקלו על התחושות הלא נעימות היו: תרופות, אורגזמה באוננות או יחסי מין, התעמלות וכן תפילה. נשים אלה הביעו תחושות כלליות של אומללות, בושה, חשש ומתח כללי, אם כי היו גם כאלה שהרגישו תחושת הנאה וסקסיות מעצם הופעת התופעה. מדובר במספר מקרים קטן יחסית לסקר כזה, אך כיוון שהתופעה חדשה ולא כל כך מדוברת, הסקר לפחות נותן נתונים כלליים ראשונים לגבי התופעות ומאפייני הנשים הללו. 

נשים הסובלות מהבעיה מתבקשות לא להתבייש בכך, כי לא מדובר בנימפומניות אלא בבעיה רפואית.

נשים אלה מוזמנות לפנות למרפאות לטיפול מיני על מנת לנסות לעזור להן לטפל בבעיה.

ד"ר ירון בוקר הוא רופא נשים וסקסלוג בכללית    

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש