חיפוש

dsdsdsd
ולנטיין: איך להרוס את יום האהבה

ולנטיין: 7 דרכים להרוס את יום האהבה

לפנויים ופנויות נמאס לשמוע עליו, אבל גם אם אתם בזוגיות הוא יכול להיות הדבר האחרון שאתם צריכים. ממתנות איומות, בעיות עם הדאודורנט ועד להצהרות שאין מהן דרך חזרה - כל הטעויות שאת ואתה יכולים לעשות בחג האהבה כדי להפוך את ולנטיין ליום הכי גרוע בשנה

לירון סיני

בקיצור

01

אתם סולדים מהיום הזה אבל בן הזוג מת עליו? אפשר להתפשר פעם בשנה, כדי לשמח אותו או אותה. זה לא חייב להיות משהו גרנדיוזי, אבל אם כבר החלטתם לציין אותו, תתנהגו יפה, ותתקלחו!

02

לא לקנות מתנות משעממות, מביכות או מעליבות! דובים עם לבבות הם האפשרות הכי צפויה וסתמית שיש, כלי מטבח זה לא לעניין ותחתונים אכילים... תלוי באיזה שלב אתם ביחסים.

03

לשים לב מה בן או בת הזוג באמת רוצים לעשות ולהתחשב: ולא, לקחת צמחוני למסעדת בשרים זה לא מגניב. לא בטוחים? עדיף לשאול ולהרוס חלק מההפתעה מאשר להרוס את כל הערב.

ה-14 בפברואר מתקרב, ולמרות שהוויכוח התיאולוגי עליו כנראה לא יסתיים לעולם, ברשתות מזהים את הפוטנציאל הכלכלי וכבכל שנה, נערכים לחג האהבה.

חלונות הראווה נשטפים בוורוד ואדום עם נצנצים, דובונים חמודים קורסים תחת עומס הלבבות, שוקולדים במחירים לא הגיוניים נדחסים לתוך קופסאות קרטון מופרכות והמסעדות מציגות תפריטים רומנטיים בעלויות מופקעות לשניים, בתוספת נרות ריחניים.

גם שוק הפרחים מגלגל ביליונים כל שנה כשרבבות אדם מאוהבים מעניקים מתנה שהיא גם צפויה, גם מנשירה עלים ואבקנים וגם קמלה תוך שבוע. ולא לשכוח שחלק מהאנשים עלולים להגיב באלרגיה לא רצונית לפרחים, לא משנה כמה יפים וריחניים הם.

אל תתנו לחזות התמימה והרומנטית שלו להטעות אתכם: ולנטיינז דיי, או בשמו המעוברת יום האהבה, מלא במלכודות. אם כבר החלטתם למנף אותו כדי להכניס קצת אינטימיות למערכת היחסים שלכם - אנחנו כאן כדי שלא תיפלו לאף בור מתקתק, אלא אם כן אתם רוצים להרוס בוודאות את הזוגיות:

1. לא לצחצח שיניים

כבר קבעת לקחת אותה לסרט אימה כמו שהיא אוהבת, ואיזו פיצה עם כל התוספות תאכלו אחר כך. יופי טופי, רק חבל שלא חשבת על היגיינה אישית. אם כבר השקעת והפכת את היום הזה ליותר מבילוי זמן שגרתי יחד, אז בבקשה, נא להתלבש ולהתנהל בהתאם.

מומלץ להגיע לדייט עם טיפה התכוונות, שיראו שאכפת לך, ושטרחת להסתרק, לשים דאודורנט, ללבוש חולצה או שמלה נקיות ולא מקומטות, כדי להבהיר שהאירוע חשוב לך. ובכלל, אין הרבה דברים יותר מבאסים מלהיתקל בריח פה מהביל ולא נעים כשמתקרבים לנשיקה לוהטת. לא חבל?

לבריאות: ובכלל, צחצוח שיניים שומר לא רק על הנשיקה שלך רעננה, אלא גם על הלב שלך -ברצינות!

2. להזמין שולחן לשניים במסעדת בשרים כשהוא צמחוני

החלטת לעשות משהו נחמד בשביל שניכם? כדאי מאוד לוודא שזה משהו שהפרטנר או הפרטנרית באמת ירצו ויכולים לעשות.

בחירה רנדומלית ולא קשובה מספיק יכולה להיות לא רק לא נעימה, אלא להוביל למסקנה הבלתי נמנעת: מעולם לא הקשבת למילה ממה שהבן אדם שאיתך אמר על ההעדפות שלו.

זו מעידה שיותר נפוצה אצל זוגות שרק התחילו לצאת, אבל גם אם אתם כבר יחד זמן מה, וחושבים שיודעים את כל מה שחשוב אחד על השני או השנייה, עשו טובה ותוודאו לפני הזמנת המקום. עדיף לשאול ולהסתכן בלפספס חלק מאלמנט ההפתעה, מאשר להפתיע לרעה.

וכל זה תקף פי כמה אם מדובר על עניינים שיכולים להיות רגישים כמו מי נמצא לך על הצלחת. אין דבר שמחסל את הכיף יותר מהר מוויכוח אידיאולוגי.

לבריאות: אם הוא או היא טבעונים, כדאי להכיר את התפריט שלהם.

3. לקנות דובי אדום עם לב, בדיוק כמו כולם

הקלישאות המתבקשות פשוט גורמות למתנה להיראות כמו משהו שלא הקדשת לו ולו רגע אחד של מחשבה. רוצה לתת משהו? אז לעשות את זה מכל הלב, באמת, ולהשתדל לקלוע לטעם של המקבל או המקבלת.

הרי אין עוד אהבה כמו שלכם בעולם כולו, אז אפשר להתעקש על קצת חשיבה מקורית גם כשמעניקים מתנה ביום הכי נדוש בשנה.

זה לא חייב להיות יקר, כל עוד זה משהו שהאדם שמולך יחייך ויעריך את הכוונה שמאחוריו כשיקבל אותו. בקיצור, משהו שהוא או היא באמת ישמחו לקבל, גם אם זה בורקס פינוקים במקום שוקולדים ממולאים.

לבריאות: למי שכן בעניין, לשוקולד מריר יש כמה יתרונות מובהקים.

4. לתת במתנה כלי מטבח ומוצרי היגיינה

הדבר האחד שיותר גרוע מלקנות מתנה חסרת ייחוד, הוא לקנות מתנה עם משמעות מעליבה. אם מספריים קוצצי תבלינים זה משהו שהיא אמרה בוודאות שהיא רוצה, זה דבר אחד. אבל סתם ככה להחליט על מתנה שמשדרת שמקומה במטבח, או במקלחת... רע מאוד.

נניח שבאמצע יום העבודה חבר יציע לך להשתמש בדאודורנט. יכולה הרי להיות לזה רק משמעות אחת. האם המשמעות הזו משתפרת בהרבה אם הדאודורנט יגיע עטוף בסרט אדום עם כרטיס ברכה בצורת לב? לא בטוח. כל דבר שיגרום לו או לא להרגיש רע עם עצמם - ולו במעט, חייב להימחק מהרשימה.

לבריאות: אם כבר נושא הדאודורנט עלה, הנה מדריך נפלא על הזעת יתר

5. תחתונים אכילים

יכול להיות שאת כבר בשלב הזה בקשר ולקנות מתנה מינית עם טוויסט תתקבל בברכה, תגרום לכם לסיים מוקדם את הארוחה ולפרוש לפעילות הרבה יותר מהנה. א-ב-ל אם את לא, או אתה לא, זה בסדר גמור.

אין שום סיבה לזרז תהליכים של סקס ואינטימיות כי כולם מדברים על 50 גוונים של אפור וקשירות ו־BDSM הפכו לפטיש חביב הקהל פתאום.

יותר חשוב ששניכם תרגישו בנוח ותבנו את האינטימיות ביחד, תדברו על זה, תשאלו מה נעים ומה פחות, מה הגבולות ואילו פנטזיות עוברות לו או לה בראש. עדיף להתקדם ולהתנסות מינית לאט לאט ובאופן גלוי ומשותף מאשר לנחש ולהפתיע עם מתנה שעלולה לגרום לבלבול או מבוכה.

לבריאות: ואם שניכם בעניין, קצת קינקי סקס יעשה לכם רק טוב.

6. להיפרד בוואטס אפ!

אין תזמון מושלם לפרידה, והיא אף פעם לא נעימה. אבל אם החלטת שזה הסוף ואין דרך חזרה, נשארו עוד כמה ימים. אני פונה אליך בקריאה נרגשת: בבקשה לסיים את זה לפני יום האהבה, במיוחד אם לצד השני אין מושג שמשהו כאן לא עובד.

האכזבה והכאב על הקשר שלא צלח יהפכו לשברון לב דרמטי ממש כשהציפייה לקבל הודעה בנוסח "היי, הזמנתי לנו מקום לשניים" תתבדה ב"היי, עדיף לי להיות לבד בינתיים".

המעבר החד מלדמיין שתי כוסות יין לבקבוק וודקה גלמוד יכול להיות אכזרי במיוחד, ולא נחוץ. אז נא לא לזרות מלח, ולגמור את זה יפה, ופנים אל פנים, או לפחות בשיחה מכבדת, בלי להתחבא מאחורי אימוג'ים.

לבריאות: למחוק או לא למחוק את האקס מרשימת החברים בפייסבוק?

7. להתעלם במופגן ולהחליט בשביל שניכם שזה לא מעניין 

יכול להיות שהגישה שעולה מהכתבה הזו היא שימים שבהם עושים משהו זוגי "כי צריך" או "כי כולם עושים" או "כי יש דברים בצורת לבבות בכל מקום!" הם שחוקים ומיותרים. ואולי, רק אולי, זו גם הדעה שלך. הידד!

אבל אחרי שהסכמנו, למרות הכול, כדאי לא למהר ולפסול את ולנטיין בקול.

אבל, למה?! בגלל העניין המנג'ס שהוא לב ליבו האמיתי של הכתבה: הקשבה, התחשבות, הדדיות. צריך את אלו כדי שהזוגיות לא תהיה רק אוהבת, אלא גם אדירה.

אז אם לבן או בת הזוג דווקא כן מתחשק לנצל את התאריך הקבוע מראש כדי לעשות משהו ביחד, וזה ישמח אותם בטירוף וחשוב להם, אפשר להבליג על הציניות הפעם, ולהחליט שהשנה מתפשרים וחוגגים. 

למחרת כבר מומלץ לדבר על כך שלא צריך דווקא את היום הזה בשביל להביע הערכה ולעשות מחוות מרגשות.

לבריאות: אחרי שהתמרמרנו, אני מודה שלציין תאריכים חגיגיים יכול גם לשדרג את היחסים.

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש