חיפוש

dsdsdsd
המדריך לבליינד דייט

הבליינד דייט הבא שלך הולך להיראות אחרת לגמרי...

יש הרבה דרכים להתכונן לבליינד דייט. חלקן קשורות בבהייה ממושכת במראה, התכווצויות בוושט, תכנון שיחות חילוץ מפוברקות ועוד. אבל תודו שמעולם לא חשבתם על בליינד דייט רוחני... קטי קמחי מגישה מדריך טנטרי לפגישה כייפית שאפשר רק לצמוח ממנה

קטי קמחי

קטי קמחי

"כשהבודהא יצא לדייט"

מאת שרלוט ס. קסל הוצאת "הדים" 192 עמודים

לחץ/י כאן להשוואת מחירים ולרכישה באמצעות אתר "זאפ"

כל דייט ובמיוחד בליינד דייט מוציא מאיתנו צדדים מאוד לא בוגרים, שעניינם איך להרשים את האחר, מה ללבוש, ובעיקר מה האחר יחשוב עלינו. רובנו מתייסרים שעות (ימים?) לפני שעת השי"ן בתהיות מורכבות, שעניינן אילו צדדים בנו להחצין ואילו לעמעם.

הדייט הופך למבחן: לאינטלקט שלנו, לצורה שלנו, ולתפיחות הארנק. ולפני מבחנים כידוע, כולנו נלחצים, ואז הצדדים הפחות יפים שלנו עלולים לצאת החוצה.

לכן בתוך קדחת ההכנות, רגע לפני היציאה מהדלת, קחו כמה דקות להרהר דווקא בפחדים שלכם: מה הדבר הנורא היותר שעלול לקרות הערב, מהם הדברים המביכים ביותר, או המעליבים ביותר שעלולים לצוץ?

שרלוט ס. קסל בספרה כשהבודהא יצא לדייט מזכירה דפוסי התנהגות שמקורם בפחד:

• האשמה והתגוננות.

• פטפוט וחוסר מנוחה.

• עייפות ושעמום.

• ציניות וביקורתיות.

• תנועות כפייתיות.

• עטיית מסיכה מכל סוג שהוא.

מוּכר?
ברור.

כולנו היינו (וכנראה גם נהיה) שם.

מה עושים?
או... הנה כמה עצות ממש מועילות ששווה לחשוב על אימוצן. ויפה שעה אחת קודם...

• הביטו פנימה

רובנו מעבירים לפחות מחצית מהדייטים הראשונים שלנו באותם דפוסים: מאמינים למחשבות הביקורתיות שלנו, נהנים מהצינית החריפה שלנו, משתעממים מהר מדי, מנסים להיות הרבה יותר סקסיים ממי שאנחנו באמת.

אבל - אם לפני היציאה מהבית נקדיש רגע להתבונן פנימה כדי לזהות את הפחד הגדול ביותר שלנו – נטישה, אכזבה, או בדידות - הפחד עשוי להישאר חלק מהאני השלם שהוא אנחנו, אבל חלק בלבד.

ברגע שאפשר להתבונן בפחד, סימן שמדובר בתחושה שהיא לא אנחנו, אלא רק חלק מאיתנו. והיכולת להתבונן בו ולהכיר אותו מצמצמת את היכולת שלו לשלוט בהתנהגות שלנו ומגדילה את היכולת שלנו לשלוט בנפח שלו.

• אמצו את הפחד

לכן, בדרך לדייט מוצלח, אמרו יפה שלום לפחדים שלכם, אפשרו להם להיות חלק מכם, אבל תנו גם לאני האחר שלכם להיות נוכח. אותו אחד שיודע להיות רגוע, מקסים, וקשוב. ככל שאני האחר ירגיש יותר בנוח, כך יפחת הפחד, ואיתו עשויים להיעלם דפוסי ההתנהגות הנלווים.

• תנו מקום לאחר

מזהים את אותם דפוסים אצל הדייט שלכם? אל תשפטו.

זכרו שמדובר באדם נוסף, שפוחד אף הוא – גם אם הוא מקרין סמכותיות וביטחון – ואפשרו לו להביא לידי ביטוי את הצדדים האמיתיים יותר שלו.

• הנמיכו ציפיות

נקודה נוספת למחשבה היא הנמכת הציפיות.

נכון שהחברים ששידכו סיפרו לכם עד כמה אתם מתאימים, ונכון שבטלפון היה חיבור טוב - ובכל זאת, אל תצפו ליותר מדי.

להיפך, חשבו על הערב כעל הזדמנות לפגוש אדם חדש, ללמוד משהו על מישהו, להיפתח, לצחוק קצת - ואולי אפילו לאכול משהו טוב. לא יותר מזה.

באופן כזה לא תחושו את התסכול החמוץ המתלווה לעיתים לסיום ערב שבו "שוב לא הכרתם את אהבת חייכם" ותוכלו לראות את חצי הכוס המלאה (כל אותם רגעים נעימים שחוויתם ביחד).

• היו נוכחים באמת

ולא פחות חשוב מכל אלה: עם כל הכבוד לעיניים שרוצות להידלק על הדמות היושבת מולן, חשוב לחדד גם את האינטואיציה, לפתוח את הלב ולהרחיב את הבטן לקראת מפגש חדש.

לרוב, בבליינד דייט כל מה שאנחנו עושים זה בוהים בשפתיים שמולנו ממלמלות בזמן שאנחנו באמת קשובים אך ורק לביקורת, לשיפוטיות, לאכזבה או לפחד.

נסו להגיע למפגש רגועים ברמה כזו שתוכלו להיות באמת נוכחים הערב לא רק פיזית, אלא גם נפשית. גם אם לא התאהבתם ממבט ראשון, נסו לראות את האדם שמולכם, להקשיב באמת, להתבונן באמת ולהיפתח אליו כפי שהייתם רוצים שייפתחו אליכם.

• בחרו מיקום נוח באמת

נסו לבחור מקום שיאפשר לכם להיות מי שאתם. מקום שבו אתם מרגישים בנוח, שבו אפשר לנהל שיחה, מקום עם תאורה נעימה ומוסיקה שמאפשרת תקשורת. ברגע שתרגישו בנוח בחלל שבו אתם נמצאים, אחוז גדול מאי־השקט המאפיין תחילת מפגש יתבטל מאליו.

נגמר?

• היו כנים

גם אם נהניתם וגם אם לא - רגע לפני סיום, אל תשכחו להיות כנים. נכון, זו העצה הקשה ביותר, אבל גם המתגמלת ביותר.

נהניתם? שימו את הלב על השולחן וספרו לאחר, גם אם את או אתה לא בטוחים שההרגשה הדדית.

לא נהניתם? אל תשלו את הצד האחר.

אף אחד לא אוהב להרגיש דחוי, אבל מהצד האחר אף אחד גם לא אוהב לחכות שבועיים לטלפון שלא יגיע. כך שעדיף להרגיש דחוי פעם אחת ולגמור עם זה.

אל תחליפו טלפונים אם אתם לא מתכוונים לצלצל, ובטח שאל תגמרו את הלילה במיטה אם אתם לא מתכוונים לזה באמת.

ובנקודה הזו, קרוב לוודאי שהסבתות צדקו. לפי חוקי עולם הרוח, ככל שתדחו את הסקס, כך ייטב למערכת היחסים.

יש פוטנציאל? אל תעשו סקס. 

כמו שמורי הטנטרה אומרים "היו אינטימיים כמה שאפשר": שתו יין, החזיקו ידיים, הביטו בזריחה, דברו בשקט והתבוננו בעיניים אבל לא יותר. לפי הטנטרה, ולרוב, מידת העניין בקשר עומדת ביחס הפוך לכמות הבשר שנחשפה בדייט הראשון.

המסתורין הוא פועל יוצא של הרומנטיקה, ומה שלא שלנו מסקרן, מושך ומפתה הרבה יותר. מה שהשגנו הופך משעמם גם אם היתה לנו אורגזמה מסחררת.

לכן, אם רק תתחבקו ותגיעו אל נשיקת סוחפת על מפתן הדלת, רוב הסיכויים שמחר תדברו בטלפון ותקבעו פגישת המשך.

אם התגלגלתם במיטה עד עלות השחר, רוב הסיכויים שתאבדו עניין עם זריחת החמה.

למה? ככה.

הטבע הנשי מחפש סיפור רומנטי עם סוף טוב, וסקס איכותי בסופו של דייט ראשון נחשב לרוב סיום מבטיח להתחלה מבטיחה עוד יותר. מהצד האחר, הטבע הגברי מחפש בעיקר אתגרים, עניין, מסתורין. ברגע שאת מונחת על הצלחת שלו, במקרים רבים את נחשבת להיסטוריה.

אז מה עושים? האמת היא שאם יש כימיה אין חוקים. הניחו לכל הדעות הקדומות ופשוט זרמו עם התחושה. כל העניין של חיבור אמיתי הוא היכולת לזרום עם ה"ביחד", לתת מקום לדברים לקרות גם אם לא תכננו שככה ייגמר הערב.

רק שימו לב, אבל באמת שימו לב. לא את הראש ולא את איברי המין. שימו את הלב ואת תחושות הבטן במקום הראשון.

רק טוב יקרה.

קטי קמחי היא כתבת הסקס והזוגיות של "20 פלוס"

ייעוץ מקצועי: ד"ר צחי בן־ציון

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש