חיפוש

dsdsdsd
הכל על הקונדום

הקונדום: הוראת הפעלה וקווים לדמותו

למשל, מתי לא משתמשים בו בשום אופן, ועוד כמה עובדות ששווה להטמיע. גם אם את חתולת מין ואתה פטיש

דנה דין

דנה דין

1. לכל דבר יש זמן...

שימו לב לתאריך התפוגה של הקונדום. כן. יש כזה דבר כזה. אם הפרטנר שלך שולף את הקונדום מהארנק אחרי שהוא היה מעוך שם מאז שהבחור היה בכיתה ח', כדאי שלא תסמכי על הקונדום הזה (וראי: "הכניסי את הקונדומים לתיק הבליינד-דייט שלך"). 

2. לכל דבר יש גבול...

הקונדום שאתם עומדים להשתמש בו ישב בתא הכפפות של האוטו בחום של 59 מעלות באוגוסט? לא כדאי להשתמש בו.

3. בכל דבר יש (קצת) הגיון...

ה"טבעת" של הקונדום צריכה להיות כלפי חוץ ולא כלפי פנים (אחרת הוא, או את, הלבשתם את הקונדום הפוך). הלבשתם אותו הפוך וכבר הייתה פליטה של נוזל קדם הזרע? עדיף להחליף לקונדום אחר... (לא רק בגלל האפשרות להיכנס להריון, גם כהגנה ממחלות).

4. לכל דבר יש מקום...

כל איבר המין אמור להיות בתוך הקונדום. לא רק החלק העליון. זה לא זר על הראש, ואתם לא בביכורים.

5. לכל דבר יש סיבה...

הצ'ופצ'יק שבראש הקונדום צריך להיות מרוקן מאוויר (מה הבעיה? תופסים אותו בין האצבעות כשמלבישים), כדי שיוכל להתמלא בזרע. אם הוא מלא אוויר, אתם מעלים את הסיכון להתפוצצות של הקונדום.

6. כל נושא אפשר להחליק...

חומרי סיכה: כדאי להשתמש בחומר סיכה על בסיס מים כשמשתמשים בקונדומים. זה פשוט מחליק יותר נעים פנימה. אם משתמשים בקונדומים העשויים "לאטקס" ("לאטקס" הוא גומי, החומר שממנו עשויים רוב הקונדומים), לא משתמשים בחומרי סיכה על בסיס שומני, כמו "וזלין", שמן תינוקות, קרם ידיים או קרם גוף. זה עלול להמיס אותם! בשנים האחרונות מצויים בשוק גם קונדומים העשויים מ"דיורון". זהו חומר חדש יותר וחזק יותר מ"לאטקס", והוא אף מעביר טוב יותר חום ותחושה. קונדומים העשויים מ"דיורון" אינם מתמוססים במגע עם חומרים שומניים.

7. צא בזמן...

גמרת? צא לאט מהמקום החם שבו היית לפני שאיבר המין שלך נעשה רפוי (כלומר: כשהוא עוד עומד). כשאתה עושה את זה, עדיף להחזיק את הקונדום (ורצוי בבסיסו) כדי שלא יחליק ויישאר במקום לא רצוי, וכדי שזרע "יברח". יצאת? הורד אותו ועדיף תוך כדי אחיזת הבסיס ככה שלא תשפריץ לכל הכיוונים (אתה בהחלט יכול לעטוף אותו בחתיכת נייר טואלט או טישיו. את הקונדום לא את איבר המין...). עכשיו זרוק אותו לפח.

זהו.

אם אתה הולך לשחק עם הידיים שלך באיבר המין של בת זוגך, או סביבו, והתעסקת קודם עם הקונדום, רחץ קודם את הידיים. עם סבון. אתה יודע, הזרע לא מת מייד במגע עם אוויר... And shit happens.

דנה דין כותבת על סקס ב-"20 פלוס"
 
ייעוץ מקצועי: ד"ר צחי בן-ציון, היועץ המדעי של עולם הסקס;

ד"ר דנה פלורנטין היא רופאת הבית של אתר כללית ומומחית ברפואת משפחה

ד"ר אילן אשר, מרפאת האיידס, המרכז הרפואי "קפלן", מקבוצת כללית

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש