חיפוש

dsdsdsd
זוגיות בטיול

איך לצאת לחופשה זוגית ולא להיפרד אחר כך

בעקרון כל זוג אמור לרצות לצאת לחופש ביחד. זה כיף, זה מאוורר, וזה מוציא מהשגרה. רק שלפעמים השגרה הזו מחפה על הבעיות בקשר ומשאירה אתכם ביחד, ובאינטימיות האינטנסיבית של הטיול לא יהיה לכם לאן לברוח, וזה ייגמר בפיצוץ. איך תשרדו וגם תהנו?

זיו לנצ

זיו לנצ'נר

בקיצור

01

זוגות אוהבים ביחסים תקינים ייהנו מחופשה זוגית. היא עדיין יכולה להעלות מתחים אז כדאי לתכנן אותה ולקבוע קצת בילויים בנפרד.

02

זה בסדר גמור לתכנן מראש, לא חייבים להיות ספונטניים, במיוחד אם יש לכם העדפות שונות על מה לעשות, מתי לקום וכמה כסף להוציא.

03

הזוגיות שלכם בבלגן? לא בטוח שכדאי לכם לנפוש יחד. חופש רק יציף את הבעיות שכבר קיימות. עדיף שתעבדו עליהן ולא תתחבאו במלון.

זה קורה ממש עכשיו בתקופת החגים, אבל לא מוגבל רק אליה. זה מתרחש בפריז, בתאילנד, ביוון, ואפילו באילת ובטבריה. בכל זמן ובכל מקום זוגות יוצאים לחופש יחד, וחוזרים כדי לספר. אבל האם הם חוזרים מאוהבים או רגע לפני שהם נפרדים? זה תלוי.

אצל זוג אוהב החופשה מספקת בדיוק את מה שהיא אמורה לתת: ימים של פריחה וחסד, קובעת המטפלת הזוגית והמינית, שרי אופיר־לביא. זו הזדמנות להינתק מהשגרה, להשאיר מאחור וויכוחים יומיומיים מבאסים על מי שטף כלים, מתי תחזרו מהעבודה והאם אחד מכם מרגיש מוזנח - וכל שאר הרגעים שמרכיבים אווירה לא נעימה ביום יום.

בני זוג שבבסיס יחסיהם אוהבים ורוצים לבלות זמן יחד ממש צריכים מדי פעם חופשה שמנטרלת את הקשיים ואת הנקודות שעליהן קל להתכסח בשגרה, ומפנה זמן ומקום לאינטימיות. לא צריך לזלזל בשגרה - היא מביאה איתה הרבה קשיים ומגבלות, אבל יש בה גם לא מעט יתרונות. מצד אחד היא שוחקת ומעיקה, ומצד שני היא מאפשרת להתנהל בצורה קבועה ולטאטא מתחת לשטיח בעיות כשהן צצות.

כשהרוב טוב, השחרור מהיום יום מפנה את האנרגיות והזמן, ואפשר להקדיש אותם לזוגיות, ולטפח אותה מחדש. אפשר להשקיע, לבלות כמו שאתם אוהבים ואפילו לעשות סקס בשקט או ברעש כמו ואיך שאתם רוצים, בלי הפרעות.

כשם שהחופשה מאפשרת לכם למלא מצברים ולחזור רגועים ורעננים יותר לעבודה, הטעם הטוב שלה נשאר גם בזוגיות. אפשר לחזור ולהתרפק על הזיכרונות ממנה ולתכנן חופשה זוגית נוספת, כמשהו שאפשר לצפות לו. לפעמים הציפייה והתכנון עצמם של חופש תורמים להרגשה טובה יותר ולהפחתת לחצים.

חוויה טובה בחופשה מאירה מחדש את הצדדים הטובים שלכם יחד ולחוד. יש אנשים שממש מתאהבים מחדש במהלך חופשה מוצלחת, אומרת המומחית.

​נפרדנו כך

אבל האם זה לתמיד?


לחזור מהחופשה - ולהיפרד

גם אצל זוגות שמחים בחלקם חופשה לא חייבת להיות גן עדן, ועלולים לצוץ במהלכה קשיים. להיות בבת אחת כל כך הרבה שעות יחד, לבד? זה יכול להלחיץ. אבל הבעיות האלו הן כמעט כלום לעומת מה שעלול לקרות בחופש לזוגות שהיחסים שלהם גם ככה לא מי יודע מה.

כשהיחסים מתוחים יציאה לחופשה שלא באה עם עבודה אמיתית על פתרון הבעיות יכולה להוביל לפיצוץ. כשנמצאים יחד באינטנסיביות של 24 שעות ביממה מה שמפריע רק יפריע יותר.

גם אם מסביב איי סיישל או חופי זנזיבר אי אפשר להתחמק מהבעיות או להתעלם מהן. המטפלת הזוגית מספרת על מקרים שבהם זוגות יצאו לחופשה ביחד, חזרו הביתה והתגרשו.

בחופשה בדרך כלל אין הפתעות. היא יכולה לעזור לגלות מחדש דברים טובים ביחסים שקצת נזנחו בשגרה, ומצד שני להזכיר את כל מה שלא נעים ולא טוב, מה שבשגרה מיטשטש ונבלע קצת ברקע. לטוב ולרע אין מטלות קבועות שיתפסו את הזמן או יאפשרו להתחבא. החופשה מניחה את זוגיות כולה על השולחן.

תיאום ציפיות מנטרל בעיות

איך אפשר להתמודד עם זוגיות כל כך צמודה במשך כמה ימים ולילות? כשהיחסים בסדר, ההתמודדות קלה יותר. אופיר־לביא אומרת שזה באמת בסדר גמור לקחת כמה שעות של פסק זמן גם באמצע החופשה ולהתאוורר לבד.

לפני הנסיעה מומלץ לערוך תיאום ציפיות משותף בזמן שמתכננים את הבילוי. אם אחד מכם מעדיף פעילויות מסוג מסוים, נניח טיפוס על קירות או והאחר מעדיף לעשות דברים אחרים, נניח לרבוץ בטן-גב על החוף, תעשו חלוקת זמן חכמה ככה שאת הדברים האלו תוכלו לעשות בנפרד, או שתדאגו שתספיקו גם וגם.

אפשר לעשות אותו דבר לגבי השאלה מתי מתעוררים, כמה כסף מתכננים להוציא על קניות, בילויים, מסעדות ועניינים נוספים וכל נושא אחר שעלול לייצר ויכוח או כאב ראש אם הוא יבוא בהפתעה. 

זה נשמע חסר ספונטניות? נכון. אז מה? המומחית לא רואה שום בעיה בהתנהלות הזו. כבני זוג אתם יודעים מה הנקודות הרגישות ביחסים. אם לא תדברו על הבעיות מראש הן לא ייעלמו. השיחה המקדימה יכולה לעזור לכם למצוא נקודת אמצע בין ההעדפות שלכם, להפחית מתח מראש ולמזער נזקים.

חופשה זוגית היא לא טיפול זוגי

ומה עם המקרים הקשים? האם לזוגות בבעיות כדאי בכלל לצאת לנפוש יחד או שהם יבלו את כולה בשדה מוקשים? חופשה לא תטשטש ובטח לא תבטל דברים שרקובים מיסודם, אומרת המטפלת. אם בני הזוג כבר במצב שהם לא סובלים זה את זה, פגועים ורבים באופן קבוע – תפאורה של חדר מלון או דירה מהממת לא ישנה את הסצנה.

בעיות מהותיות מחייבות טיפול, ולא, שבוע בפראג לא נחשב, אפילו שהבירה זולה. אם היחסים שלכם על שרטון ובכל זאת החלטתם לצאת לחופש ביחד, נסו להיעזר בדברים שיסיחו את דעתכם, למשל לנסוע עם עוד זוג או אפילו כמה, כדי שלא תהיו רק עם עצמכם כל הזמן. אולי יהיה לכם קשה יותר לריב אם תדעו שחברים שלכם אתכם ולא תרצו להעכיר גם להם את החופש.

טיסה נעימה

אופיר־לביא מבקשת להבהיר משהו חשוב: חופשות זוגיות הן בסך הכול מומלצות מאוד. זוגות לוקחים איתם לאורך הדרך הרבה דברים טובים בעקבות נסיעה משותפת. זה לא חייב להיות משהו מפואר מאוד. אפשר לעשות חופש בזול, אפילו בבית. העיקר שתצליחו להשליך את השגרה ופשוט לבלות יחד.

תתפלאו, אבל לכמה ימים של שבירת שגרה ובילויים בסביבה הביתית יכול להיות ערך זוגי גבוה לא פחות מזה של חופשה במלון חמישה כוכבים אי שם. אתם באמת צריכים רעיונות? לכו לישון מאוחר וקומו מאוחר, תיכנסו יחד לאמבטיה גם אם היא צרה, תעשו מרתון סרטים, מסיבות סקס זוגיות, כל מה שעושה לכם טוב - העיקר שתעשו את זה יחד.

ייעוץ מקצועי: שרי אופיר־לביא

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש