חיפוש

dsdsdsd
אלמנת מונדיאל

"מבאס להיות אלמנת מונדיאל"

כך מספרת אנה, והיא לא לבד, למעט הערבים הרבים שבהם החבר שלה נוטש אותה לטובת הכדורגל על המסך, כל החודש. ארוחת ערב, אפילו סקס - תשכחי מזה. זוגות סיפרו לנו איך הם (לא) מתמודדים עם המונדיאל, ולמטפלת הזוגית שלנו יש פתרונות

זיו לנצ

זיו לנצ'נר

בקיצור

01

החודש שבו נמשך המונדיאל יכול להיות אתגר לזוגיות, במיוחד אם אחד מבני הזוג מאוד בעניין, והשנייה ממש לא.

02

זוגיות לא יציבה עלולה להיכנס למשבר על רקע ההיעדרות בערבים. זוגיות טובה תצליח להתמודד - זכרו, חודש אחד וזה נגמר.

03

הצד שלא צופה יכול לקבוע תוכניות אחרות בערב. והצופה הלהוט יכול לפצות על ההיעדרות באינטימיות בערבים הפנויים.

בחורה אחת מחבקת את החבר שלה בסלון: "מאמי, מ־1 עד 10 - כמה אתה אוהב אותי?" בלי למצמץ, הבחור עונה: "עד 10, כמה שאת רוצה. אבל ב־12 מתחיל מונדיאל, אז תעזבי אותי באמא שלך עד ה־13 בחודש הבא".

את הבדיחה הזאת שרצה ברשת מזכירה גם המטפלת הזוגית והמינית מירי קרייזמן, כששואלים אותה על יחסים זוגיים בתקופת המונדיאל, ולא רק כבדיחה. לדבריה הדברים משקפים הלוך רוח בקרב רוב הגברים שהיא מכירה.

כרטיס אדום לזוגיות

זוגיות בתקופת משחקי גביע העולם בכדורגל עלולה להיות בעייתית. זה קורה על רקע העובדה שיש כאן חריגה משמעותית מאוד מהשגרה של הקשר.

המטפלת מדמה את הזוגיות בימים כתיקונם לדיאטה מאוזנת, שבה יוצאים מדי פעם מהשגרה, אוכלים פרוסת עוגה, וחוזרים לתפריט המאוזן. בני זוג יכולים לבלות בנפרד זה מזה, ולשוב אל המתכונת הרגילה של ערבים משותפים.

תקופת המונדיאל היא התחרעות ששוברת את התפריט הזוגי המוכר. מדובר בחודש ימים שלאורכו חובב הכדורגל (לרוב הגבר, מה לעשות) מבלה ערב ערב (ולילה לילה) מול המרקע, שקוע כולו בטירוף המשחק.

ימים כאלה מחייבים היערכות. הסימביוזה של האוהד והמסך מתרחשת בשעות שמוקדשות בדרך כלל לבלוי זוגי: ארוחה, שיחה, יציאה ואפילו סקס! רק שבחודש המונדיאל אחד מבני הזוג מופקע לטובת פעילות שמעניינת רק אותו.

וכאילו שזה לא מספיק, לפעמים הוא נעלם מהבית לצורך צפייה קבוצתית סוערת עם החברים או  מביא אותם לצפייה קבוצתית סוערת בסלון הביתי.

מרגישה כמו מפלצת

ניר (30) ואנה (26), בני זוג שלוש שנים, מהן שנה של מגורים משותפים, מזדהים לחלוטין עם התיאור של קרייזמן - כל אחד מנקודת המבט שלו.

"אני מודה שהמונדיאל משתלט על הזמן שלי", ניר אומר. "גם ככה אני מגיע הביתה בשעות לא מוקדמות מהעבודה, ובימים האלה אני נשאב למסך. האמת שאני קצת מרחם על אנה לפעמים, אבל מה לעשות, זה חזק ממני".

אנה מספרת שהמצב יוצר מתחים מדי פעם. "אני בכלל לא בעניין של כדורגל, וניר יודע את זה. מבאס להיות 'אלמנת מונדיאל' כמו ששמעתי שקוראים לזה. אני בת 26 ואני רוצה את החבר שלי איתי בערב.

"אני מבינה שרואים משחק פעם בשבוע. אבל ערב ערב, ועוד פעמיים בערב? אז קורה שרבים, ואחר כך אני עוד יוצאת בתחושה לא נעימה, כאילו אני איזה מפלצת שלא נותנת לגבר שלה ליהנות ממה שהוא אוהב".

המטפלת מסבירה שההתמודדות עם אימת המונדיאל תלויה מאוד במצב הזוגיות. אם היחסים לא מוצלחים ממילא, תקופה ארוכה וקשה כזאת עלולה להרע אותם עוד יותר, להגביר כעסים ולהרחיק בין בני הזוג. אבל אם הזוגיות טובה, היא תוכל לעמוד באתגר, בהתנהלות נבונה.

מפרגנת. אבל באמת

הכול תלוי בפרשנות. אם בת הזוג מקבלת את פרישתו של בן הזוג לטובת המסך כהתעלמות מקיומה, נוסח "הוא לא רואה אותי ממטר" (ברור, יש מסך ענק מול עיניו), היא עלולה להרגיש רע, ולהיגרר לריבים קולניים או שקטים ומאיימים מסביב ועל הנושא.

לעומת זאת, אם היא מבינה שהבחור פשוט מת על כדורגל וציפה לאירוע הזה ארבע שנים, ואם הזוגיות ביניהם טובה ומתחשבת - היא תפרגן לו את הצפייה ואת ההנאה, גם אם היא עצמה לא שותפה להן.

אם אין לה סלידה עקרונית מכדורגל, אפשר אפילו לנסות להצטרף לצפייה בכמה משחקים ולקחת חלק בחוויה המשונה. כל זה בהתחשב בכך שחלק מהמשחקים יכולים להיות גם זמן איכות רצוי ובריא עם חברים, בנפרד. ויש מקרים - לא מעטים - שבהם שני בני הזוג בעניין המונדיאל, ואז הבעיה בעצם לא קיימת.

אבל בואו לא ניסחף למצבים אידיאליים ונראה איך מתנהלים החיים בדירתם של אתי ועירד בני ה־25. אולי גם בזכות העובדה שמדובר בזוג טרי שנמצא יחד עשרה חודשים, אתי זורמת עם קדחת המונדיאל של בן זוגה:

"נכון, השאלתי את החבר שלי לחודש, אבל זה רק חודש, וזה נגמר. אני מוצאת מה לעשות בזמן שהוא והחברים שלו דבוקים למסי ורונאלדו, וכשהוא צופה לבד אני יושבת איתו לפעמים. האמת, יש דקות שזה אפילו נחמד. אם לא הכדורגל, לפחות החתיכים בבגדים צמודים".

עירד: "צחוק צחוק, אבל אני מעריך מאוד את הגישה של אתי. יפה בעיניי שהיא לא עושה לי סרטים מזה שאני רואה שני משחקים ביממה, לפעמים שלושה. ואני גם משתדל להחזיר לה - בשעות שאין משחקים אנחנו מבלים הרבה יחד, ויש מצב שזה זמן איכות כזה. אני אשכרה משקיע יותר".

קרייזמן רואה בעין יפה את ההתנהלות של אתי ועירד. הצופה צריך להבין שלא כיף לחיות לצד מישהו שתקוע שעות בתחביב שמעניין רק אותו, היא מבהירה. רצוי שישתדל לשמח את בת זוגו בשאר הזמן, שיחשוב מה הוא יכול לעשות למענה, כיוון שהיא משלמת מחיר על הבילוי האינטנסיבי שלו.

יכול להיות שזה נגמר?

ניר ואנה מתקשים לעמוד בסטנדרט הזוגי הזה. קרייזמן ממליצה לנשים שבני זוגן מחוברים למסך לנצל את הזמן שהתפנה לטובת עצמן - לצאת, לפגוש חברות, לעסוק בתחומי עניין שלבן הזוג אין חלק בהם.

אבל כשאנה יוצאת מהבית, זה נעשה לרוב בכעס. "קשה לי עם זה", היא מעידה. "עם כל האהבה שלו לכדורגל, אני לא יכולה להשתחרר מהתחושה שהוא שם אותי בעדיפות נמוכה ומזניח את הצרכים שלי, ושלנו. אז גם כשאני יוצאת, והוא נשאר מול הטלוויזיה בבית, אני לא באמת מצליחה ליהנות. אני מתה שהחודש הארור הזה ייגמר כבר".

והוא אכן ייגמר. חשוב לזכור שהמצב תחום בזמן - ולהתנהג בהתאם. לצופים מומלץ לא "להגר מהבית" לחלוטין בתקופה זו, אלא להיות נוכחים ומשקיעים ואכפתיים ככל האפשר. ולמי שלא צופות (או צופים, גם זה קורה) משיאה קרייזמן עצה ידידותית: אל תעשו מזה סיפור. גייסו הרבה סבלנות וסובלנות. הן ישתלמו.

האלטרנטיבה, לדבריה, גרועה בהרבה. אם הולכים על מאבקי כוחות, אפשר להגיע רחוק מאוד ורע מאוד. היחסים עלולים להיפגע קשות והמאבקים עלולים להימשך עד המונדיאל הבא. לפחות.

ייעוץ מקצועי: מירי קרייזמן

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש