חיפוש

dsdsdsd
סקר הסקס העולמי

נו כן אנחנו אלופי העולם בסקס. לא קל

נהרות של מילים והסברים נשפכים בארה"ב על תוצאות סקר הסקס העולמי של "דורקס", שבו משתרכים האמריקנים, הרחק מאחור. ומי בראש? אנחנו... (אבל לא לבד, גם הברזילאים, היוונים והשוודים...). והכל בזכות הנשים שלנו. מסע עולמי – ארבעה עמים סקסיים במיוחד

קטי קמחי

קטי קמחי

האמריקנים, בכל דבר רוצים להיות ראשונים.

וזאת בעיה כשזה מגיע לסקס. וזו הסיבה שנהרות של מילים נשפכים בחודשים האחרונים בארה"ב על תוצאות סקר הסקס העולמי של "דורקס" מהשנה שעברה (Durex global sexual wellbeing survey 2008), שבו משתרכים האמריקנים הרחק מאחור. 

כי בסקס, אלופי העולם בסקס, הם אנחנו. (אם כי לא לבד...).

מה שמציק כל־כך לאמריקנים הביא לנבירה העכשווית שלהם – ושלנו – בממצאים, נבירה המנסה (ולדעתנו אפילו די מצליחה) להסביר את הממצאים באופן התנהגותי ומדעי. אז מייד התנדבנו להביא את הדברים לכם...

הסקר מגדיר את תושביהן של ארבע מדינות כ"מסופקים מינית". ומיהם אותם מאושרים? הברזילאים (נו מה), שאוהבים ריגושים; היוונים שעקפו את כ-ו-ל-ם; השוודים, שמפליאים בחקר הנושא; ואנחנו, שוכני חדרה עד גדרה והפזורות, שדורגנו כ"מדינה שבה הנשים יודעות להגדיר הכי טוב מה טוב להן".

חשוב לזכור שהסקר הוא פרי הפעילות השיווקית של חברת קונדומים וקרם סיכה, שמבקשת להכיר טוב יותר את ההרגלים המיניים של הלקוחות הפוטנציאליים שלה (כדי להתאים להם מוצרים שיימכרו בכסף טוב, אלא מה). אבל דווקא משום כך יכולים המדענים והסקסולוגים לקחת את הנתונים הללו, שנאספו מ-26,000 בני־אדם ב-26 מדינות בכל העולם, ואשר באיסופם מושקע כסף רב, ולבצע ניתוח מושכל שלהם.

Brazil.jpg

הברזילללללאים

מלבד העובדה שהברזילאים מדורגים כאלה שעושים את זה הכי הרבה (אחרי היוונים), הם גם נחשבים לאלה שמוכנים להתנסות מינית יותר מכל העמים.

כן בנים, לא רק שהן מצוידות בטוסיק חטוב, הן באמת שובבות. ובנות, תפסיקו שנייה לפנטז על המבטא והשיזוף בגוון עמוק של ברונזה - מתברר שהמאהבים הברזילאים מצוידים לא רק ב-look - הם אכן יודעים את העבודה.

הסקר בחן ומצא ש-77% מברזילאים מחשיבים מין אוראלי כחלק מסדר־היום המיני, ובאופן כללי, דעות קדומות ואיסורים נשארים מחוץ לדלת חדר השינה שלהם. אכן, זה אולי ישמח חלק מכם - ויפחיד אחרים - אבל הרמה של הדו־מיניות בברזיל היא די גבוהה.

"מה שהופך את הברזילאים למיוחדים היא העובדה שהם ניגשים אל המין ממקום פתוח ונטול דעות־קדומות" מסבירה הפסיכאטרית הברזיאלית פרופ' כרמיטה אבדו מאוניברסיטת סאן־פאולו; "הם מגיעים למיטה מתוך רצון לתקשר ומתוך הערכה לכל טיפוס - ולכל מבנה גוף".

אבל שלא תטעו - 70% מהנשים הברזילאיות מאמינות שסוד הסקס הטוב טמון באינטימיות ובמחויבות לקשר, כך שקלות הדעת נשארת רק בחדר השינה, וכל השאר, לגמרי לא מצחיק.

מה אפשר ללמוד מהם?
רובנו (הישראלים) די מכווני־מטרה – יותר מדי מאיתנו רוצים "להגיע ועכשיו". הברזילאים לא. הם לא מחפשים את האורגזמה (ולא נמצאים במרדף אחריה), אלא נהנים מהחגיגה כולה. "קחו את הזמן", מסבירה פרופסור אבדו, "והקדישו אותו לעצמכם. הסקס הוא חוויה שקל לשכוח את העוצמות שלה, במיוחד כשנכנסים לשגרה. לכן אל תשכחו לפלרטט עם בני־הזוג כשאתם מחוץ למיטה - ולהשקיע כשאתם בתוכה". ומוסיף ד"ר צחי בן־ציון, מנהל פורום הסקס והזוגיות שלנו שלנו והיועץ המדעי של ערוץ הסקס במגזין "20 פלוס" של אתר הכללית: "למדו ליהנות מהדרך על ההר, ולא לנסות להגיע בטירוף אל הפיסגה".

 Sweden.jpg

השוודים

פייר, לא תמיד הם סקסיים במיוחד (מלבד הבלונד הטבעי והעיניים הכחולות), אבל מתברר שבעורקיהם של השוודים זורם דם ויקינגי רותח, והסקס אצלם הוא בעדיפות עליונה, לפחות בתחום ההשכלה.

 בתשובה לשאלות הסקר ענו 61% מהנשים השוודיות, כי הגיעו לאורגזמה במפגש המיני האחרון שהיה להן - עובדה שנובעת בין היתר מכך שהנשים השוודיות יודעות על עצמן יותר מרוב הנשים בעולם.

"השוודיות זוכות לחינוך מיני בבית־הספר כבר מגיל שבע", מסבירה ילוה פרנזן, מחברת הספר השוודי "אורגזמה ויותר", "ובהמשך הלימודים הן יכולות לבחור בשיעורים בסגנון 'קורס בנשיקות', שם הן זוכות ללמוד הכל על המיניות - החל מלימוד הזהות המינית של עצמך ועד ל'איך מתנשקים'. גם באוניברסיטאות ניתן למצוא קורסים שעניינם תפקוד מיני, הפריה והתאהבות". וזה בהחלט הרבה יותר מעניין ממבוא לכלכלה א' ברקנאטי...

כלומר - השוודים מכירים סקס, לומדים סקס ועושים סקס. בערוץ "אגו" משודרת בימים אלה התוכנית "האקדמיה לסקס" - קורס שניתן בשוודיה גם באוניברסיטאות. "אצלנו", אומר ד"ר בן־ציון, "עוד מהנדסים את זה בטכניון ומתפללים לזה בבר־אילן".

מה אפשר ללמוד מהם?
שסקס אמיתי מצריך למידה, הבנה והתמצאות בחומר. ולא, מרתון של צפייה ב"סקס והעיר הגדולה" לא נחשב. האינטרנט מלא בחומרים (בעיקר האתר שלנו...) ויש ספרים מצוינים (המון המלצות בערוץ הספרים שלנו). באמת.

כמובן שאפשר להיות מאהבים נפלאים אינטואיטיבית, אבל גם אתה בטוח שאתה כזה (ואם את בטוחה גם), האמת היא שלרוב רק הניסיון והלמידה הופכים גם את המוכשרים למצוינים באמת.
Greece.jpg

היוונים

נכון, היוונים הם האומה המפתיעה ביותר בסקר. שוודיה? בסדר. ברזיל? ברררררוּר. ישראל? נו מה...

אבל יוון?!?!

אז כן, מתברר שהיוונים זכו במדליית זהב בתחום היחסים. הם עושים אהבה יותר מכל האומות האחרות, או ליתר דיוק 164 פעמים בשנה בממוצע, שזה כמעט פי שניים מ-85 הפעמים העלובות בשנה של האמריקנים.

אליזבת לאונידי־קאפולו, סוציולוגית וחוקרת מבית־הספר לבריאות הציבור באתונה, מסבירה בסקר – ומתגאה: "היוונים שמים את הסקס בראש סדר העדיפויות שלהם. הם מחפשים תענוגות - ומשיגים אותם. לרוב, המחסום העיקרי בינינו לבין המפגש המיני הוא יותר מדי מחשבות. היוונים אומרים: די לחשוב, פשוט תעשו את זה כבר!"

זה לא פשוט אחרי שהפנמנו מהשוודים שצריך ללמוד, להכיר ולהבין יותר את המיניות של עצמנו ושל בן או בת הזוג, אבל היוונים מזכירים לנו שלפעמים חשיבה - ולא מהסוג המושכל – היא זו שמעכבת את ההנאה ממין.

איפה עובר שביל הזהב? תחליטי את, תחליט אתה...

הגורם המעכב מספר אחת, בעיקר אצל נשים, הוא יותר מדי מודעות. יותר נשים מגברים שופטות את עצמן לחומרה, שופטות את בן־הזוג - ובעיקר בוחנות את הסיטואציה מבחוץ, במקום להפוך לחלק ממנה. אותו גורם מהווה את המכשלה העיקרית בהנאה שלהן מסקס – שלא לדבר על המכשלה להגיע לאורגזמה.

מה אפשר ללמוד מהם?
"אל תתנשק", אמר אושו, המורה ההודי המפורסם, "היה הנשיקה". ובסקס, יותר מבכל מצב אחר בחיים, זה אפילו אפשרי... J. פשוט שחררו את המחשבות והרגישו את הגוף. היו בגוף ותנו לו להוביל את העניינים. תתפלאו לאן זה עשוי להוביל אתכם.

בפעם הבאה, כל מה שתצטרכי להגיד לו זה: "יאללה מותק, תתפשט ושחרר את היווני שבך" (עובד מצוין גם מזכר לנקבה, או בכל צירוף אחר כי אנחנו לא קובעים לכם עם מי להיכנס למיטה).

Israel.jpg 

אנחנו

כן, אנחנו על המפה.

ובזכות מי? בזכות הנשים שלנו.

הן לא רק יפות ומוצלחות, אלא גם עונות לסקרים בצורה מחוננת במיוחד. 71% מהישראליות שענו לסקר נשבעו שהן יודעות להגיד מה עושה להן טוב - ולעמוד על כך.

בעניין הזה תהו המומחים אם מדובר באסרטיביות או ב"דוגריות" ישראלית-אופיינית, שבמקרה הזה עובדת מצוין.

אבל מה זה משנה, העובדות בשטח הן שכולנו זקוקים להדרכה בין הסדינים, רק שכנראה הבחורות שלנו יודעות לתת אותה.

בארצות כמו ארצות־הברית האמונה הרווחת היא שהגברים אמורים לדעת מה עושים בחדר המיטות, ואם הם לא יודעים - שיתביישו. אותם גברים לכודים בקונספט הידוע: גבר לא עוצר ושואל איך מגיעים. למה? כי זה פוגע בגבריות שלו. גם אם הוא ייסע לאילת דרך הסחנה, הוא לא יעז לשאול.

אצלנו, לפחות על פי הסקרים, ולפחות בחדר השינה, גם אם הגברים לא מעזים לשאול, הנשים מעזות להדריך אותם, ולא מתביישות לבקש, להסביר, ואפילו לעזור.

אגב, אם את לא כזאת, למה בדיוק את מחכה?...

אז מה למדנו מ-כ-ל זה?

שמאהבים מושלמים הם אלה שמשלבים את חוסר־העכבות הברזילאי עם הידע הנרחב על מיניות של השוודים, הספונטניות המשוחררת של היוונים והאומץ לדרוש של הישראלים.

לחיי מיזוג־גלויות.

ו


הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש