חיפוש

dsdsdsd
סקס ואינטליגנציה רגשית

במיטה אל תהיי צודקת, היי חכמה (רגשית)!

נשים שהאינטליגנציה הרגשית שלהן גבוהה יותר, נהנות (הרבה) יותר מסקס, יש להן (הרבה) יותר אורגזמות - ובכלל החיים שלהן (הרבה) יותר מפוקסים ומעוגלים. כך, בכל אופן, עולה ממחקר חדש. ומה איתך?

קטי קמחי

קטי קמחי

אינטליגנציה רגשית היא להיט בשמי המודעות, אבל עכשיו מתברר שנשים עם אינטליגנציה רגשית גבוהה נהנות יותר במיטה. וזה מבוסס מחקרית.

מחקר שנערך בשיתוף המחלקה לחקר תאומים בבית־החולים "סנט תומאס" King's College בלונדון, אנגליה, ויפורסם בגיליון יולי 2009 של כתב־העת Journal of Sexual Medicine, עולה כי נשים עם אינטליגנציה רגשית גבוהה יותר נהנות מיותר אורגזמות - ובכלל, מחיי מין טובים יותר. במחקר השתתפו 2,053 נשים, כולן תאומות.

למה תאומות?

כיוון שתאומות הן תמיד זהות גנטית אבל לא תמיד זהות מהבחינה הרגשית, תאומות הן מודל נוח לבדיקה של "מה בדמנו" לעומת "מה בנפשנו".

החוקרים מצאו התאמה מובהקת בין אינטליגנציה רגשית נמוכה לבין החיסרון באורגזמה או חוסר ההנאה בסקס – התלונה השנייה בשכיחות בקרב נשים בתחום הסקס. שתיים מכל חמש נשים לא חוו מעולם אורגזמה או שהן חוות קשיים רבים בהשגתה.

החוקרים גם מצאו התאמה מובהקת הפוכה – ככל שהאשה אינטליגנטית יותר מבחינה רגשית, כך היא נהנית יותר במיטה ומשיגה יותר אורגזמות, יותר בקלות (עם בן־זוג – ובלעדיו, כלומר באוננות). במילים פשוטות: אשה שמְתַקְשֶׁרֶת בקלות רבה יותר עם התחושות הפנימיות שלה נהנית יותר.

מה זה, לעזאזל, אינטליגנציה רגשית, את אולי פוכרת ברגעים אלה את אצבעותיך במבוכה... שוב הפילו עלי מונח?...

או... בשביל זה אנחנו פה.

אינטליגנציה רגשית, בשונה מאינטליגנציה שכלית, היא היכולת לזהות ולהגיב לתחושות. לפעמים מדובר בתחושות שזיהינו אצל אדם אחר, ולרוב, מדובר בזיהוי תחושות בתוכנו.

אבל אדם אינטליגנטי באמת לא רק מזהה בתוכו קושי, פחד, או הנאה, אלא גם יודע להגיב לאותן תחושות בזמן אמת ולנהל את חייו לפי ההיגיון של אותן תחושות.

בספרו של ד"ר דניאל גולדמן אינטליגנציה רגשית (בהוצאת "מטר") כותב המחבר: "הצו של [הפילוסוף היווני הקדום] סוקרטס – 'דע את עצמך' פונה אל אבן־פינה זו של האינטליגנציה הרגשית: המודעות לרגשות שלך עצמך בזמן התרחשותן". אינטליגנציה רגשית היא, אם תרצי, אם תרצה, "השילוב המושלם" שבין המוח החושב לחומר המרגיש – והיכולת לשנות את המציאות בהתאם.
• לחץ/י כאן לרכישה ישירה בהוצאת מטר  

לחץ/י כאן לרכישה והשוואת המחירים זאפ

ומהי אשה אינטליגנטית רגשית במיטה?

מתברר שזה הרבה יותר פשוט ממה שנדמה: אשה שמבינה את התחושות שלה בזמן אמת ומגיבה אליהן.

תדגימי?

בשמחה.

כך למשל אשה שאיננה אינטליגנטית רגשית תגיב לליקוק רטוב מדי באוזן בדממה רטובה, כשהיא טובעת לא רק ברוק, אלא פעמים רבות גם ברחמים עצמיים ובכעס על עצמה, שהיא שותקת (וסובלת...). לא תמיד היא תבין למה לא טוב לה כרגע (מעבר לרטיבות הלא נעימה באוזן), וגם אם היא מבינה, יכול להיות שהיא לא מוצאת את המילים הנכונות לומר לבן זוגה בזמן אמת – או את האומץ לעשות זאת.

אשה אינטליגנטית רגשית תזהה מהר מאוד את אי־הנעימות, תתחבר לתחושה שלה ולרצון להפסיק או לשנות את המצב, ותדע לבקש מהמלקק, בדרך הנכונה, לעבור לאזורים אחרים, או לענג אותה כמו שהיא אוהבת בדיוק. נניח באותו מקום, באותה עוצמה, אבל בבקשה, בלי להטביע... J

הפסיכולוגית אנדראה בורי ( Andrea V. Burri , MSc ), מצוות המחקר: "אינטליגנציה רגשית מסייעת ליכולת להגיע לאורגזמה כיוון שהיא משפרת את כישוריה של האשה לתקשר. אשה שמביעה בפני בן־זוגה – ובפני עצמה - את הצרכים שלה, נהנית יותר".

איך בדיוק אשה אינטליגנטית מבחינה רגשית נהנית יותר?

היא יודעת לא רק לזהות בזמן אמת מה עושה לה טוב ומה לא עושה לה טוב והיא יודעת לעזור לגבר שאיתה לדייק. חשוב לא־פחות: היא יודעת להביע את עצמה בלי לפגוע או להפקיר את בן־הזוג (וגברים, כידוע, מאוד רגישים לביקורת...). וכך, באופן לא מפתיע, אשה כזו זוכה לאורגזמות רבות יותר וטובות יותר.

ד"ר טים ספקטור ( Tim D. Spector, MD ), צוות המחקר: "ממצאי המחקר מראים שלאינטליגנציה רגשית יתרונות בהרבה מאוד תחומים בחיים. סקס הוא רק אחד מהם".

נפלא! איך אני לומדת עכשיו להיות אינטליגנטית רגשית?

ד"ר צחי בן־ציון, מנהל פורום הסקס והזוגיות שלנו והיועץ המדעי של ערוץ הסקס במגזין "20 פלוס" של אתר הכללית, מציין כי ישנו ויכוח בעולם הפסיכולוגיה אם אינטליגנציה רגשית היא יכולת מולדת או נרכשת, אולם בהנחה שעורכי המחקר רואים בה דבר נרכש, הממצאים אינם כל־כך מפתיעים: ברור שלאשה שיודעת לזהות את רגשותיה, להפריד ביניהם ולהיכנס ל'מוּד', כלומר למצב־רוח מחשבתי שונה בזמן הסקס, יהיו יותר אורגזמות".

ממשיך ואומר ד"ר בן־ציון: "לנשים שיודעות לתקשר היטב עם עצמן ועם סביבתן לרוב גם יש מערכות יחסים עמוקות יותר, שקל יותר להיות בהן מיניות בצורה חופשית".

אפשר "לגדל" אינטליגנציה רגשית?

ד"ר בן־ציון: "אני לא יודע אם ניתן להצמיח אינטליגנציה רגשית היכן שהיא לא קיימת, אבל בהחלט שווה לנסות ולהגביר את המודעות בכל מיני אמצעים – סדנאות־מודעות, יוגה, טיפול פסיכולוגי או זוגי ויש עוד ועוד דרכים למי שבאמת רוצה 'להתקרב לעצמה' ולטפח את המודעות העצמית שלה. המודעות העצמית והיכולת לנהל את המגע המיני הם אכן דברים חשובים. ומי שמצליחה - עושה חיים".

ייעוץ מקצועי: ד"ר צחי בן־ציון

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש