חיפוש

dsdsdsd
סקס בלי זקפה

סקס בלי זקפה: יש דבר כזה

עם כל הכבוד לזקפה הגברית, ויש כבוד (והרבה), לאותו איבר יש יותר משני מצבי צבירה. קטי קמחי וד"ר צחי בן-ציון על האופציה שאולי לא התנסיתם בה - ואשר עשויה לשנות אצלכם כמה הנחות מוטעות

ד"ר צחי בן ציון , קטי קמחי

הסיטואציה

מי מאיתנו לא מכיר (או מכירה) את הסיטואציה (ומי שטוען שלא, שייצא כבר מהארון ויודה שגם הוא מכיר): אתם בתחילתו (או בשיאו) של משגל סוער, כשלפתע הזקפה נעלמת. מה שהיה עד לפני רגע איבר מתוח לתפארת הפך ליצור מדולדל ונטול אופטימיות קוסמית.

"אנחנו, בני אדם, ואנחנו לא בנויים לעשיית סקס תחת לחץ. לכן, אם יש לחץ - אין סקס, או שיש סקס רע", מסביר הפסיכיאטר והסקסולוג ד"ר צחי בן-ציון מהמרכז הרפואי האוניברסיטאי "סורוקה" בנגב; "אצל נשים זה מתבטא לרוב בבבעיות בהרחבת הנרתיק ובלחלוחו (ואז ייתכנו כאבים וחוסר הנאה), ואילו אצל גברים בלחץ מופיעים שפיכה מהירה וקושי בשימור הזקפה".

ואכן, אם הסקס נעשה בתנאי לחץ וכשאנחנו לא רגועים (וכשהראש נמצא במקום אחר) – הגוף מגיב.

למה?

כי מבחינה אבולוציונית, אנחנו מתוכנתים לראות בחרדה מצב של איום פיזי על קיומנו. וכך, גבר חרד חווה פעימות לב מוגברות, עליה בטונוס השרירים והדם מוסט מהאברים הפריפריאליים (הידיים, הרגליים ואיבר המין) אל השרירים הגדולים יותר (כמו שרירי הירכיים והכתפיים) – כך שהוא יוכל לנוס על נפשו.

בשביל הרבה גברים, בייחוד גברים צעירים, לנוס מהמקום הוא באמת אחת האפשרויות שנראות להם הכי מעשיות בשלב הזה. (בין אם זה מנחם ובין אם לאו – גם נשים מוטרדות חוות כשל תפקודי, רק שאצלן הדבר יתבטא בהתכווצות לא רצונית של שרירי הנרתיק, ביובש ובכאבים בזמן החדירה).

תחושת האשמה

איבר מין שמכזיב גורם לתחושות אשמה איומות, וכותש עד דק את ביטחונו העצמי של הגבר. בת הזוג עלולה גם היא לחוות משבר, שמא לא פעלה נכון, שמא היא לא מגרה מספיק, או שאולי יש בעיה במערכת היחסים.

בקיצור: אם על קצהו של האיבר הקטן הזה מונח כל הכבוד המיני של שניכם, מה הפלא שיצרני ויאגרה גרפו מיליארדים כל-כך מהר?

ובכל זאת, עם כל הכבוד לזקפה הגברית, ויש כבוד. הרבה. לאותו איבר יש יותר משני מצבי צבירה. יש זקפה חלקית, זקפת שיא ושלב הדלדול. וגם אם אין לבעל האיבר שליטה מלאה על עוצמת הזקפה, עדיין הוא יכול להשתמש בכל אותן דרגות קושי בשלבי המשגל השונים.

חובתי כאשה לדווח שלא כולנו רוצות אתכם חיילים זקופים כל הזמן. לפעמים נעים יותר להתחיל סקס אוראלי עם האיבר כשהוא נינוח ולגלות לבד מה בדיוק גורם לו להימתח.

לפעמים אנחנו יכולות לגמור קצת אחריכם אם תתמידו בתנועות המשגל אחרי שגמרתם (גם אם הזקפה ירדה), והטוב מכל: אין מופלא מלחוש איבר רדום הנמצא כבר בתוך הנרתיק – כשהוא מתעורר לחיים.

אבל מה עושים אם האקט התחיל בקול תרועה רמה, והזקפה, זו שכולנו בנינו עליה כל-כך, נעלמת בבת אחת?

קודם כל יוצאים מהלחץ.

רובנו מתייחסים אל הסקס כאל אירוע שעל פיו אנחנו נמדדים. כולנו חייבים להיות הכי טובים, הכי מגרים, הכי סקסיים, הכי גדולים, הכי ריחניים, הכי נעימים – כך שלפעמים החוויה המינית הופכת מאירוע אינטימי לתחרות אולימפית. ושם, אם לא זכית במדליית הזהב, אתה נשכח ושמך לא יירשם בדפי ההיסטוריה.

ד"ר בן-ציון: "לא חייבים זקפה בשביל לקיים יחסי מין. בדרך כלל כשאין זקפה, הרבה זוגות מוותרים לחלוטין על יחסי המין ('שוברים את הכלים ולא משחקים'). זו טעות! אפשר גם אחרת".

מתברר, שנפילת האיבר, ונפילת האגו שבעקבותיה, לא צריכות לסיים את האקט. אצל בני זוג פתוחים, אפשר לנסות להמשיך באקט גם בלי אחד מהשחקנים הראשיים.

אגב, לא חייבים מיד "לדבר על זה" ("כן, זה קורה לכולם..."), או לנסות את כל הטריקים השחוקים שלכם כדי להעמיד אותו. מותר גם להמשיך כרגיל ולהתנסות כבר פעם אחת בסקס בלי זקפה.

"האופציה הצרפתית"

ד"ר בן-ציון: "בעזרת סיכוך טוב, הגבר יכול לחדור אל הנרתיק גם ללא זקפה. זה מה שנקרא אצל המטפלים 'שיטת הבישול בפנים'. וכך, בדומה לאפיית הלחם הצרפתי המפורסם, הגבר יכול להכניס לתנור בצק, שיהפוך עם הזמן ל'באגט'".

בזמן שהגבר בפנים, את, בת זוגו, מוזמנת לכווץ את הנרתיק סביב האיבר הנינוח, ללטף ולהניע בעדינות את האגן. אם האדרנלין ומעוררי הסטרס שגרמו למתח ולחרדת הביצוע ייעלמו ויישכחו - המזמוזים, תחושת האינטימיות ואפילו תנועות קלות פנימה והחוצה יעוררו את ההשראה הרדומה - והזקפה המיוחלת תגיע.

מתי זה יקרה? כשהזקפה תהיה משוכנעת שאין שום איום שם בחוץ. כמו צב, שבעת לחץ הוא מתכנס בתוך שריונו והוא זוקף את צוואר ומאריך אותו החוצה רק כשהכל בטוח. בצורה מטאפורית דומה פועלים גם אברי המין שלנו.

כל האמור לגבי הזקפה, תקף גם גם לגבי המתח אצל נשים. רגיעה תחזיר את הרפיית הנרתיק וגם את הלחלוח. ההבדל הגדול בין אשה לגבר הוא שאצל האשה ניתן לסכך (לשמן) את הנרתיק וכך להתגבר על חלק מתגובת המתח.

אז כל הסיפור הוא להשתדל לא לעשות סיפור. להמשיך עם האקט עצמו ובעיקר - להירגע. חשוב לזכור שמטרת יחסי המין היא הנאה, והזקפה היא אמצעי. אם המטרה הופכת לאמצעי,  והאמצעי למטרה - אנו מפסידים ובגדול!

זוכרים טנטרה?

לפי אחת האסכולות הטנטריות, הדרך הטובה ביותר לתרגל טנטרה היא להתחיל את המשגל כשאיבר המין רפוי בתוך הנרתיק. זהו המשחק המקדים המרגש ביותר רוחנית: חיבור אנרגטי.

כשהלינגם (איבר המין הזכרי) נמצא בתוך היוני (איבר המין הנשי), נוצר החיבור בין היין ליאנג. בין הזכרי לנקבי. התנוחה הזו (ורצוי בישיבה) מחייבת אתכם להצמיד את הבטן שלך לשלו - ושלך לשלה - ואת הלבבות והצווארים לתוך חיבוק ונשימה משותפים. במקרה הזה, נשיקות סוגרות את המעגל שנפתח עם חיבור איברי המין.

וכך, בצורה רגועה, מתחיל לו האקט המיני תוך בניית מעגל אנרגטי שיזרום מהגבר לתוך האשה - ולהיפך. זהו החיבור האנרגטי המופלא ביותר שקיים. כך שאם הזקפה נעלמה לה, נצלו את הזמן לסקס אחר! נשמו יחד, התבוננו זה לזו בעיניים. וכשהיא תחזור, תגלו שבסופו של דבר רק הרווחתם. יש לך איזה שאלה? שווה לנסות את הפורום שלנו.

קטי קמחי היא כתבת הסקס של "20 פלוס"

ד"ר צחי בן-ציון הוא פסיכיאטר מומחה, סקסולוג וסגן מנהל המרכז הרפואי האוניברסיטאי "סורוקה" בנגב, מקבוצת שירותי בריאות כללית. הוא גם מנהל המרפאה לטיפול מיני וזוגי ב"סורוקה", והיועץ המדעי של עולם הסקס במגזין "20 פלוס"

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש