חיפוש

dsdsdsd
איך למצוא אהבה ברשת

איך מוצאים אהבה ברשת

היום קשרים קמים ונופלים בפייסבוק: כדאי שתדע איזה סטטוסים לא ישחקו לטובתך על הקיר, והאם לאשר את החמודה ששלחה לך הצעת חברות, או לצאת קודם לדייט פנים אל פנים? מדריך לזוגיות וירטואלית

זיו לנצ

זיו לנצ'נר

בקיצור

01

קודם כל, אם הציעה לך חברות מישהי שמוצאת חן בעיניך, תאשר.

02

תשתדל לפרסם על הקיר רק תמונות וסטטוסים שאין לך בעיה שכולם יראו.

03

ועם כל הכבוד לקשר ברשת, אל תדחה יותר מדי את מועד הפגישה האמיתית, שהבועה הווירטואלית לא תתפוצץ לשניכם בפרצוף.

​​​​​​​​​​​​​​היום כולם יודעים: מזמן נלכדנו ברשת האינטרנט (המרשתת, בשבילכם) על שלל הרשתות החברתיות שפרוסות בשביליה. חלק עצום מחיינו מתנהל שם וזה כולל, כמובן, גם את חיי האהבה והזוגיות שלנו.

למרות שרובנו כבר לא זוכרים איך זה היה לפני פייסבוק, בניית קשרים וזוגיות כשהם מתנהלים גם במציאות הפיזית וגם בטוויטר ובאינסטגרם, לעיני כל היא מלאכה מורכבת וחדשה יחסית. היא דורשת מחשבה, בדיקה ואפילו ניסוח כללים מומלצים על הדרכים הנכונות להתחיל יחסים שנולדים, מתפתחים ונגמרים - ברשת.

המטפלת הזוגית והמינית שרי לביא אומרת שהסוגיה הבסיסית היא מהם בעצם יחסים בעידן הדיגיטלי? לדבריה, הקונספציה של "יחסים" ושל "חברות" השתנתה. לאנשים צעירים, שגדלו לתוך העולם הזה, זו הסביבה, אלה אמצעי התקשורת המוכרים ואלה היחסים המוכרים – לטוב ולרע.

כמה שאלות משנה, של התנהגות ושל התנהלות, עולות מתוך הסוגיה המרכזית. הכתבה הנוכחית תעסוק בהתחלה – במצב של טרום-קשר וקשר בחיתוליו. בהמשך נטפל גם במצבים של קשר קיים ושל קשר שהסתיים, לא עלינו. ​

חברות לפני זוגיות

לפעמים, מחזרת פוטנציאלית (כל העצות בכל הסעיפים תקפות במידה שווה לשני המינים) מבקשת חברות בפייסבוק לפני החיבור הזוגי. יש מי שחושבים שלא כדאי לאשר בן זוג אפשרי כחבר לפני שמתחילים לצאת איתו, כמו שלא מפגישים עדיין בין מחזר מתחיל לבין המשפחה והחברים.

לביא חושבת אחרת: החברות הפייסבוקית עם אדם עשויה לשפוך אור על דמותו ולסייע בהיכרות עמו. זו דרך נוספת ללמוד על הבחור או הבחורה ולאסוף מידע מגוון לגביהם. במילים אחרות: למה לא?

​​

שיפוץ תדמית ברשת החברתית

לפני תחילת יחסים​ חדשים, וגם בכלל: הפרופיל שלך הוא כרטיס הביקור שלך - וכדאי שיהיה מחמיא. זה לא אומר להמציא לעצמך ביוגרפיה בדיונית, אבל זה בהחלט אומר תמונה מחמיאה ככל האפשר, היעדר תמונות מביכות וצנזורה עצמית בהתבטאויות.

השאלה היא, אומרת לביא, מה אנחנו מוכנים לחשוף על עצמנו ומה לא? אם נעלה תמונה מגניבה, שבה אנחנו שרועים על המדרכה מסטולים ומאושרים, הדבר עלול לחזור אלינו בהפוכה. והיא תמיד תהיה שם - גם כשלא יתחשק לנו להתנהג כך או להיראות כך.

המומחית ממליצה "לרדת מדרגה אחת". ברשת החברתית לא רואים אותנו עושים פעילות שגרתית כקריאת ספר או קיום שיחה עם ידיד, וכך עלולה להיווצר לנו תדמית שלא מייצגת את כל מי שאנחנו, תדמית לא מחמיאה. הדבר נכון, כמובן, גם לגבי סטטוסים, ציוצים ושאר ביטויים בכתב. אנשים נוטים ללהג מתוך שעמום, סערת נפש, רצון למשוך תשומת לב - ואז הם משקפים נקודות קיצוניות ולא שגרה נורמלית.    

לא סתם זה נקרא "קיר", המטפלת מסבירה. אנחנו מציגים עצמנו לראווה, כמו בחלון ראווה שקוף. אנשים לא יטרחו ולא יוכלו להיכנס עמוק יותר, למחסנים שלנו, ולבדוק מה יש שם, ולכן עלינו לשאול את עצמנו, האם זה מה שאנחנו רוצים שיראו בחלון הראווה?

לפעמים, בדיעבד, כל אחד מאיתנו יכול לתפוס את הראש ולתהות: מה, לעזאזל, שיתפתי כל כך הרבה אנשים בעניין כל כך אישי? וכשנחשף לכל הלא-נעים הזה גם בן זוג אפשרי, זה עוד יותר לא נעים.​

פנים אל פנים 

עם כל הנוחות והביטחון שיש בתקשורת וירטואלית, אחרי כמה התכתבויות כדאי ליזום פגישה אמיתית, פנים אל פנים. בסופו של דבר, אין כמראה עיניים. שפת הגוף, ההתנהלות, המשיכה הפיזית, המבט, הכימיה – כל אלה לא עוברים בכתיבה. כך שלדחות את הפגישה, מבהירה לביא, זה בעצם לדחות את הקץ.

בשלב המיילים / סמסים / הודעות בפייסבוק אפשר אפילו להתאהב באדם – ואז לפגוש אותו ולגלות שזה פלופ נוראי. שלב ההתכתבות, ולא משנה כמה הוא אינטנסיבי, ואפילו אם הוא מערב וידאו צ'אט,/פייסטיים, שייך עדיין לעולם הפנטזיה.

אם מצאנו מישהו שמתבטא בצורה שעושה לנו את זה, והתקשורת איתו מעולה, אנחנו נוטים להלביש עליו את כל השאר, להשלים את החלקים החסרים בפאזל, בהתאם לפנטזיה שלנו. המפגש במציאות מנחית לאדמה במקרים רבים, ובכל מקרה, מחייב אותנו להתמודד עם האדם כפי שהוא באמת – ולא כפי שהוא קיים בדמיון הרטוב שלנו.

​​

קבלו אותן: כל טעויות הסקס של הגברים

וגם אותן: טעויות הסקס הגדולות של הנשים 

טוב או רע: מה פורנו עושה בזוגיות שלך?​

שינוי הסטטוס הכי רגיש

יש אנשים שנורא רוצים לשתף את העולם – או לפחות את אלפי חבריהם ברשת החברתית - בבשורה שהם יוצאים עם מישהו. נטייתם הטבעית והזריזה היא לשנות את הסטאטוס בפייסבוק מ"פנוי/ה" ל"במערכת יחסים" (In a Relationship, you know). גם אם הדבר אפשרי מבחינ​​​ה טכנית, ממליצה לביא, אין לעשות צעד כזה בלי לדון בו מראש עם בן הזוג ובלי לקבל את הסכמתו. אם הדבר לא דובר ביניכם תחילה בדיאלוג פנים אל פנים, אל תיגשו לזה בכלל. אם יחד, אז רק יחד.​

ייעוץ מקצועי: שרי לביא​

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש