חיפוש

dsdsdsd
על מה אתם מפנטזים?

ערב כחול עמוק: על מה אתם מפנטזים?

איזה מין חושב יותר על מין? מה ההבדל בתכנים ובגרפיקה? האם מי שחושב יותר גם עושה יותר? ומתי הפנטזיות מתחילות להזיק? הכל על מוח כחול

זיו לנצ

זיו לנצ'נר

כבר הוכח מזמן, על אפם ועל חמתם של מתרברבים שונים, כי איבר המין הגדול ביותר הוא המוח. לכן, ברור מעל לכל ספק שפעילות הסקס העיקרית שלנו היא מחשבה. על סקס, כמובן. בכל מיני צורות, בכל מיני הזדמנויות, בכל מיני עילות.

המחשבה על סקס היא מושג רחב מאוד, מסבירה המטפלת המינית שרי לביא. זוהי קשת שלמה של הרהורים והתנהגויות שבאים לספק צורך שונה בכל פעם: חרמנות, אהבה (בעיקר אצל נשים), הרגעה במצבי פחד, מצוקה או עייפות (אנשים רבים מאוננים כדי להירגע ולהירדם) ועוד.

גם אופיין של המחשבות ועולם התוכן שלהן נרחבים ומגוונים. הם תלויים בסיפור האישי של כל אחד מאיתנו - איש־איש, אשה־אשה, ומה שעושה להם את זה. לא בהכרח יכללו המחשבות יחסי מין, או אפילו גירוי של איברי המין, מבהירה לביא.

אנשים יכולים לפרש כמגרה מינית גם משהו שלכאורה אין לו קשר למין (פטישיזם, למשל). נפוצות יותר הן מחשבות מיניות על אובייקטים "שגרתיים" - בלונדינית עתירת חזה או מר קוביות בבטן. אבל הגיוון הוא אינסופי.

קופצניות, אסוציאטיביות, אישיות

המחשבות הקשורות במין מעסיקות אותנו לא מעט. את חלקנו הן פוקדות עשרות ואפילו מאות פעמים ביום. אין לדעת איפה ומתי יגיחו, מתריעה לביא. אלו מחשבות אסוציאטיביות, אישיות מאוד, שמגיעות בצורה לא מתוכננת. גם באמצע פגישת עסקים משמימה, או במהלך קניות שגרתיות, משהו יכול לעורר אותן - ואותנו - לחיים.

בכל זאת, יש מצבים שיכולים להעצים את יכולתנו לחשוב מחשבות מיניות, או להיפך - לצמצם אותה. למשל, בעת יציאה לחופשה בצימר, כשהשגרה ודאגות היומיום נשארות מאחור, והתנאים נוחים ומפתים, אנחנו פנויים יותר, חושבים על סקס יותר (וכן, גם עושים אותו יותר). מנגד, במצב מחלה, הגוף והראש עסוקים בהישרדות והמחשבות המיניות נדחקות ואף נעלמות. הוא הדין במצבי אבל או אובדן: של אדם קרוב, ולהבדיל, של רכוש.

מחשבות על סקס הן נורמליות, בריאות ומועילות, כל עוד הן אינן מפריעות למהלך חיינו. הסקסולוגית אומרת שמחשבות כאלה מעידות על חיות ועל אנרגטיות. אנשים שמרבים במחשבות מיניות הם בדרך כלל מלאי תשוקה לחיים, נהנים מקשר וממגע, וכיף לאחרים לבלות בחברתם. לעומתם, אלה שלא חושבים על מין כלל הם אנשים שמשהו "מת" בהם.

בספרות המקצועית נערכת לעתים הקבלה - במהות ובתדירות - בין העיסוק המחשבתי במין לבין ההרהור בצרכים בסיסיים נוספים, כאוכל ושינה. התשוקה משותפת לתחומים שונים, מסכימה שרי לביא. אנשים הנוטים למחשבות מיניות הם לרוב בעלי טווח רגשות רחב יותר.

ניתן למצוא התאמה גבוהה בין אנשים המלקקים בתאווה את האצבעות במסעדה לבין אוהבי סקס, שגם מרבים להרהר בו. לעומתם, יש כאלה שחייהם מינוריים ושלווים. הם אוכלים כי צריך לאכול וגם עושים סקס כי צריך.

בריאות עד שהן משתלטות

עד כאן הכל טוב ויפה. אבל מתי מחשבות על מין הופכות לדבר רע? כשהן מתחילות להשתלט על החיים. כשהאדם לא יכול להרגיע עצמו בלי מעשה או מחשבה הקשורים בסקס. כשהוא חייב לצרוך את ההתעסקות המינית. כשהוא נעשה מכור. הצורך הזה הולך ומגביר את עצמו, כמותית ו"איכותית" - התכנים נעשים קיצוניים יותר וסף הגירוי עולה.

מדהים ככל שזה נשמע, גברים וגם נשים חושבים על סקס! יש עם זאת מחקרים המעידים על כך שגברים עושים זאת בתדירות גבוהה יותר. המטפלת המינית לא משוכנעת בכך, אבל סבורה שלמחשבות שני המינים יש אופי שונה.

לדבריה, המחשבות הגבריות מכוונות יותר לגניטליה: החזה, הישבן, איבר המין הנשי. גברים גם "רואים" יותר אקטים מיניים של ממש בהרהוריהם. נשים, לעומתם, חושבות פחות באופן ישיר על האקט עצמו, למרות שהן אולי מעוניינות בו לא פחות. מבחינת האשה, מסבירה לביא, האקט המיני הוא השלב השביעי או השמיני. ומה לפניו? או, יפה ששאלתם.

משטרת המחשבות: מי, מה, מו?

יש אמנם נשים שרואות גבר אטרקטיבי ומיד מגלגלות לעצמן מחשבות מפורטות לגבי המעשים שהיו עושות לו. אבל בגדול, נשים כמהות יותר לקשר, לחום, לתשומת לב. המין הוא רק חלק מהחבילה. לכן, לרוב הן לא יחוו רק מחשבות על חדירה, אלא יותר על חיזור, חיבוק, נשיקה.

לדברי המומחית, גברים רבים לא מבינים שנשים מתעוררות מינית מההשקעה ב"פריפריה" - בתוך המיטה ומחוץ לה. גבר יכול, בדרך כלל, לוותר על ההקדמות האלה כי הוא בנוי אחרת. מהות ההבדל, כמובן, אינה רק ביולוגית, גם חברתית (איך להפוך למאהב-על חושני).

הבדלים במחשבות על מין קיימים גם בין אנשים בגילים שונים ובין אנשים בסטטוסים שונים. צעירים, ה"מוטרפים" בידי ההורמונים השוטפים אותם, חושבים על סקס יותר ממבוגרים. החל מאמצע שנות ה־20/תחילת שנות ה־30 שלהם נרשמת ירידה בכמות המחשבות.

בהשוואה בין פנויים לתפוסים, המציאות (והמחקרים) מוכיחים חד משמעית שבאופן כללי, אנשים הנמצאים במערכות יחסים מקיימים פעילות מינית רבה יותר מאנשים שאינם בזוגיות. מי מביניהם חושב יותר על מין - זה כבר עניין אישי לגמרי.

מה שמביא אותנו לתהייה כללית ומסקרנת: האם מי שחושב יותר על מין גם עושה יותר מין? בדרך כלל כן, משיבה שרי לביא (וכוללת בפעילות המינית גם אוננות). אבל, היא מדגישה, מי שחושב יותר - לא מי שמדבר יותר. 

ייעוץ מקצועי: שרי לביא

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש